Honda NC 700 X strieborná metalíza

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod puccky1 » 17 Jún 2013, 20:50

ano mimo temu ale hlavne zes ste sa nasli :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Luther » 18 Jún 2013, 10:00

No nechtělo se mi hledat, nebo zakládat nové téma, tak jsem to přiřadil k nejližšímu podobnému, když ste se bavili o těch pojistkách :-)
Obrázok užívateľa
Luther
*****
*****
 
Príspevky: 421
Registrovaný: 17 Máj 2013, 18:05
Bydlisko: Návsí, CZ
Motorka: Honda NC 700S

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod puccky1 » 05 Aug 2014, 22:06

Otazka pre tych co jazdia hlavne z ladvinkou .
Nestrpa vam moto priblizne pri 3000 otackach ???
Ked jazdim sam co je skoro stale tak nemam problem pri ziadnej rychlosti otackach alebo zaradenom stupni .
Ale akonahle idem s ladvinkou tak problem mam a to tento.
Ked idem na nizsich otackach ako 3000 a potom len troska prudsie pridam tak ked sa motor dostane presne na 3000 otacok
moto zastrpa zatrasie a vyda strasidelny zvuk a akonahle prekona 3000 otacok tak je dobre robi to hlavne na 3,4,5 prevodovom stupni .
Prvy krat som to zaznamenal na jesen ked som viezol kamosku ale bol som v tom ze retaz je KO tak som predpokladal ze ten zvuk ide asi od nej nic inne ma nenapadlo co by to mohlo byt .
Ale retaz mam uz davno novu a zacal som zas sem tam vozit ladvinky a zas ten isty otrasny zvuk a neviem zistit co to moze byt ale je to hroza.
Ma este niekto z vas tento problem ? alebo jazdite stale nad 3000 otacok ? Ja vacsinou ked idem cez obec tak idem mierne pod 3000 otacok a potom ked sa nechcem rozbiehat ako slimak tak mam tento problem potom ho radsej vytocim viac a je po probleme ale dost ma to sere ze neviem s kadial ten divny zvuk ide a preco to robi len v tedy ked je moto viac zatazena robi to este niekomu? :shock:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Salud » 06 Aug 2014, 07:06

Pises o 3,4,5, ked si pod 3000 ot. Nejedna sa o rovnaky prejav, ako ked ides na 6-tke a otacky motora su pod 3000? Pytam sa preto, lebo ja pozorujem okrem 6-tky aj na nizsich prevodovych stupnoch rovnake chvenie motora so "sekavym" hlukom od motora, ktoreho intenzita sa zvysuje od potreby prudsie akcelerovat. Neriesim to, aj ked mam pocit, ze takto sa moto spravala len pri 6-tke, ked boli otacky motora pod 3000. Predpkladam, ze sa jedna o bezny jav. Motor ma nejake vyknove parametre pri urcitych otackach, no a pri tych nizsich ot. jednoducho asi niektore situacie a poziadavky horsie zvlada. Ak sa niekde stretneme mozes si to na mojej odskusat pre porovnanie.
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod puccky1 » 06 Aug 2014, 08:24

Salud nejde o bezne chvenie motora na nizkych otackach to zacne normalne zavijat skuvinat a tak na 6 ke to uz nerobi tam su uz len tie jemne vybracie ked je motor podtoceny.
Normalne som rozmyslal ci to nerobi vyvazovaci hriadel
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Palciak » 06 Aug 2014, 09:59

Puccky1, myslim ze to co popisujes je prejavom nielen malej zvysenej zataze /odhad +55 kg ladvinka/ ale problemu motora, resp. jeho sucasti /napr. vyvazovaci hriadel, vyfuk, resp. zvody, mozno nespravne nastavenie ventilov ktore sa maju robit ked je motor UPLNE vychladnuty, zle nasadeny vzduchovy filter/.

Sam takyto problem nepozorujem aj ked veziem zataz 3 kufrov + ladvinku. Vtedy mi iba chyba vacsi vykon pri zrychleni, alebo jazde do kopca.
A to mam cez 50.000km. Po 40.000km dokonca zacala jazdit este lepsie ako za mlada a sa mi zda ze jej prave skoncil zabeh...
Podobnu skusenost opisuju napr. majitelia GS 1200, ktory moto iba nelestia ale jazdia a jazdia radi.

Asi to nebude iba zavadou na tvojom NC, ale aj tvoj styl jazdy. Mozno iba rad nahanas rychlesie moto :)
NC ale nikdy nebude supersport...
Revirom NC su stredne otacky a potom je realna mnou odhadovana zivotnost motora aj 300.000 km bez GO. Ved je to motor z auta.

Kazdopadne 2 hriadele na NC 750 su riesenim na zlepsenie kultury motora. Aj ked som zatial NC 750 neskusal.

Puccky1 si sikovny a dost technicky zrucny, verim ze na to skoro prides. Maj sa dobre...
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Jirka » 06 Aug 2014, 10:16

To Puccky - Já to teda taky nepozoruju. Sice to ve dvou jede trochu míň, ale tak jak to popisuješ, tak to nemám. :o
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod keto » 06 Aug 2014, 11:12

Mám taky pocit,že moto pří 3000ot víc vibruje,ale bez nějakých extra zvukových nebo jiných projevů a to sólo i v zátěži,v zátěži je to víc znát,jelikož trvá dýl než se přes to místo moto dostane,příjde mi to jako,že se moto dostane na těch otáčkách do nějakého rezonančního kmitočtu,něco podobného mi dělala kdysi škoda 105L, nebyla to vada,ale vlastnost.Jinak klidně můžu jet už od 2000ot bez cukání i na 6stku,akorát když chci akcelerovat tak podřadím nebo jen jemně za plyn a nechat pomalu rozjet.Taky má na to vliv benzín,pokud jedu na vervu100,tak se mi zdá motor v nízkých otáčkách klidnější ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Salud » 06 Aug 2014, 11:30

puccky1 píše:Salud nejde o bezne chvenie motora na nizkych otackach to zacne normalne zavijat skuvinat a tak na 6 ke to uz nerobi tam su uz len tie jemne vybracie ked je motor podtoceny.
Normalne som rozmyslal ci to nerobi vyvazovaci hriadel


Fu, ked to kvili, tak to neviem. To mne nerobi. Kazdopadne ten tvoj opis neznie dobre.
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod puccky1 » 07 Aug 2014, 18:13

Palciak píše:Puccky1, myslim ze to co popisujes je prejavom nielen malej zvysenej zataze /odhad +55 kg ladvinka/ ale problemu motora, resp. jeho sucasti /napr. vyvazovaci hriadel, vyfuk, resp. zvody, mozno nespravne nastavenie ventilov ktore sa maju robit ked je motor UPLNE vychladnuty, zle nasadeny vzduchovy filter/.

Sam takyto problem nepozorujem aj ked veziem zataz 3 kufrov + ladvinku. Vtedy mi iba chyba vacsi vykon pri zrychleni, alebo jazde do kopca.
A to mam cez 50.000km. Po 40.000km dokonca zacala jazdit este lepsie ako za mlada a sa mi zda ze jej prave skoncil zabeh...
Podobnu skusenost opisuju napr. majitelia GS 1200, ktory moto iba nelestia ale jazdia a jazdia radi.

Asi to nebude iba zavadou na tvojom NC, ale aj tvoj styl jazdy. Mozno iba rad nahanas rychlesie moto :)
NC ale nikdy nebude supersport...
Revirom NC su stredne otacky a potom je realna mnou odhadovana zivotnost motora aj 300.000 km bez GO. Ved je to motor z auta.

Kazdopadne 2 hriadele na NC 750 su riesenim na zlepsenie kultury motora. Aj ked som zatial NC 750 neskusal.

Puccky1 si sikovny a dost technicky zrucny, verim ze na to skoro prides. Maj sa dobre...

Pali ved ja prave najcastejsie pouzivam stredne otacky nahananie supersportov je len taka obcasna perlicka ked dobehnem niakeho zaciatocnika :lol: momentalne to nejdem riesit filter mam nasadeny dobre ventily budem nastavovat az na jesen ale moc tomu neverim lebo to robilo aj ked som vysiel so "znackoveho servisu v BB" :evil: dokonca mi odvtedy zacala viacej zrat a znizil sa vykon a to mechanik povedal ze nic nerobil len nastavil jeden ventil :shock: no kazdopadne tie ventily prekontrolujem a ladvinky budem teraz vozit obmedzene nasrali ma obe tak mozno zas zacnem jazdit sam a budem mat problem vyrieseny :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Palciak » 11 Aug 2014, 12:11

Puccky1 no hovorim ze si sikovny a rychlo to vyriesis...

... problem teda ani nebol v motore ako som si myslel ja, ale iba v ladvinkach :)
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod puccky1 » 11 Aug 2014, 12:57

Pali mohol to robit aj hlavny stojan bol povoleny ja ked som ho.montoval este som nemal lepidlo na zavity a bol troska povoleny ale uz som ho dotiahol a dal aj lepidlo
Vsimol som si ze aj ked trafim riadnu jamu tak to tak stekne nuz tak som sa rozhodol ze vsetko skontrolujem a zacal som stojanom no povodne som ho chcel iba uviazat ci to on nerobi ale ked som zbadal aku ma volu
Hned som ho dotahoval ale este stale ma trocha volu a teraz neviem ci ju ma kazdy alebo to len mne vymlatilo za to ze som tak dlho chodil
Ci je to uz v poriadku neviem posudit zatial som nikoho nevozil a ani sa nechystam ale asi zo zvedavosti niekoho pojdem odviest
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Salud » 11 Aug 2014, 14:53

No nech je to len v tom! Ale dobra pripomienka a si stojan skontrolovat. No ked pises, ze stojan ma tvojej moto volu. To na mojej ide zasa z tuha. Ked zosadim motorku z hlavneho stojana, tak ho musim este nohou potiahnut hore.
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod Jirka » 11 Aug 2014, 16:15

Salud píše:No nech je to len v tom! Ale dobra pripomienka a si stojan skontrolovat. No ked pises, ze stojan ma tvojej moto volu. To na mojej ide zasa z tuha. Ked zosadim motorku z hlavneho stojana, tak ho musim este nohou potiahnut hore.

Jo, taky to mám takhle ztuha. Asi jsem to moc utáhl.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Honda NC 700 X strieborná metalíza

Poslaťod jezdec74 » 11 Aug 2014, 18:06

Nedalo mi to, byl jsem taky ten stojan překontrolovat, mám utaženo na max a jde mi až nahoru sám a vůle žádná.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše motocykle

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam.cz a 4 hostia