Repas prevodovky

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Repas prevodovky

Poslaťod KatjushaMan » 19 Jún 2021, 11:06

Ahojre.


Stala sa mi nemyla vec.

Pocas jazdy mi rozrhlo retaz a ta mi povytiahla vystupny hriadel von z prevodovky. To som zistil tak ze nedosadne poriadne podlozna na ozubene koliesko. Ked som vyriesil volu kolieska distancnou vlozkou. Teraz ked zaradim rychlost tak pocut klepanie z prevodovky nic strasne ale nepaci sa mi ten zvuk.


Takze najskor budem musiet dat motor von. Riesili ste to uz niekto alebo nahou niekomu co roztrhlo retaz a riesil tento problem uz?


Popripade rada na co si dat pozor ked to pojde vsetko dole?


Vdaka
Obrázok užívateľa
KatjushaMan
***
***
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 23 Aug 2016, 08:17
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Repas prevodovky

Poslaťod puccky1 » 19 Jún 2021, 14:52

Sledujem toto forum casto ale este som nezachytil informaciu ze by niekomu roztrhlo retaz a mal potom problem ako popisujes ty.
Pravdepodobne si prvy tak prajem vela zdaru verim ze sa s tym popasujes a vsetko nakoniec dopadne dobre.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Repas prevodovky

Poslaťod palo40 » 19 Jún 2021, 15:15

Myslim ze v 2013-2014 bola zvolavacka na retaze RK Japan, lebo bolo niekolko pripadov roztrhnutej retaze.
Islo o NC700, kde sa menili bezplatne retaze za D.I.D.
Odvtedy neviem ze by k takym pripadom doslo. Bola to problemova seria retazi RK Japan.
Z info viem, ze bola neaka zla chemicka zlucenina pri vyrobe retazi, ktora sposobila par pripadov roztrhnutych retazi v EU.

Ty mas ale novsiu NC750X, kolko mas nabehane a mas este povodnu retaz? Mal si RK, alebo D.I.D. ?
Nech ti dobre dopadne oprava.
palo40
 

Re: Repas prevodovky

Poslaťod palo40 » 19 Jún 2021, 15:19

Este otazka, ci si kontroloval obcas previs retaze. Ci roztrhnutie retaze nemohlo sposobit velmi volna, alebo prilis nasponovana retaz.
Pripadne spojka retaze, ktora zlym nanitovanim odletela.
palo40
 

Re: Repas prevodovky

Poslaťod KatjushaMan » 20 Jún 2021, 15:10

Reťaz DID.


Roztrhlo spojku ale mal som rozoberaciu. Tam je pes zakopaný dodávateľ poslal zlu a ešte aj nekompletnu nitovacku. Takže veselo nad veselo.a áno kontroloval keďže na nej jazdím služobne tak dostáva full servis a každých 1000 som kontroloval napnutie. Reťaz mala 5000km za sebou a mazanie pomocou scotoiller. No nič motor musí von a otvoriť prevodovku. Ono roztrhlo ju keď mi vyhodilo za jazdy zo 6do 5 tky šupa a veľká radost vo mne


Obrázok
Naposledy upravil KatjushaMan dňa 21 Jún 2021, 10:47, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
KatjushaMan
***
***
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 23 Aug 2016, 08:17
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Repas prevodovky

Poslaťod puccky1 » 20 Jún 2021, 18:35

Rozoberaciu spojku som mal aj ja a ked som siel z Rumunska zrazu zmizla. Nastastue v Madarsku ked som mazal retaz som si to vsimol a hned som dal novu zavlacku nahradnu som nosil sebou.
Doma ked som cistil dekel tak som ju tam nasiel v bordeli od maziva nalepenu tusim obe casti.
Po tejto skusenosti uz len nitovaciu spojku.
Netusim kolko som presiel bez tej zavlacky ale ja som mal velke stastie a nerozpojila sa.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Repas prevodovky

Poslaťod palo40 » 20 Jún 2021, 22:19

KatjushaMan píše:Reťaz DID.


Roztrhlo spojku ale mal som rozoberaciu. Tam je pes zakopaný dodávateľ poslal zlu a ešte aj nekompletnu nitovacku. Takže veselo nad veselo.a áno kontroloval keďže na nej jazdím služobne tak dostáva full servis a každých 1000 som kontroloval napnutie. Reťaz mala 5000km za sebou a mazanie pomocou scotoiller. No nič motor musí von a otvoriť prevodovku. Ono roztrhlo ju keď mi vyhodilo za jazdy zo 6do 5 tky šupa a veľká radost vo mne


Obrázok


Takto NC vyzera ako stara 20 rocna sunka z vrakoviska. Bud rad ze si nehodil dzku, ze zijes.
Hondu opravis, vyzera ze sa vyznas, ked si sa pustil do takehoto rozoberania. Nech ti to dobre dopadne.
Ak bude nieco nove daj vediet.
palo40
 

Re: Repas prevodovky

Poslaťod Zizi79 » 23 Jún 2021, 12:16

a ano vyskytli sa problemy, ktore popisujes... no na vine je stale nekvalitna spojka retaze
- mozes byt rad ze Ti to neaputovalo chodidlo...
vela stastia pri oprave
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Repas prevodovky

Poslaťod vladimir » 27 Jún 2021, 19:26

nazdárek.. ono tej závlačke na reťaz sa nedá veriť aj keby bola zlatá..

tiež som mal reťaz aj z rozoberateľnou spojkou ale keďže jej neverím tak som tú osmičku aj závlačku odmastnil zamiešal trochu tekutého kovu a pretrel závlačku.. verte že keď som potom išiel meniť reťaz tak som sa naškrabkal nožíkom aby sa dalo závlačkou pohnúť..

a držím palce aby sa operácia prevodovky podarila..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Repas prevodovky

Poslaťod KatjushaMan » 29 Jún 2021, 23:09

operacia dopadla uspesne pacient zomrel :D


Uvidime jedna suciastka sa mi stratila musim objednat novu. V prevodovke podla merani a kontroly nebolo nic zle tak neviem.


Uvidim ked to zlozim co to spravy ked to nepojde korektne tak sporim na africu a kaslem na to najskor
Obrázok užívateľa
KatjushaMan
***
***
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 23 Aug 2016, 08:17
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X


Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia