sicna

Re: sicna

Poslaťod mirex » 27 Máj 2020, 11:21

Tak aj ja som konečne cez víkend menil sedlo za SHAD. Aj keď sa to zdalo ako jednoduchá operácia, zanadával som si pri tom ako pohan.
Po montáži sedla spolujazdca mi táto časť nešla ľahko zacvaknúť ako originál. Ešte raz som skontroloval, či mám všetko správne a potom som len silnejšie pritlačil a bolo. No na moje prekvapenie som už sedlo nevedel opäť odklopiť. Nešlo ani len dokonca otočiť kľúčom do krajnej polohy. Videl som na videu, že treba len trocha zatlačiť. To som skúšal a nič. Zase trocha viac sily a podarilo sa mi kľuč otočiť aspoň do krajnej polohy, ale už to bolo tak na hrane aby sa nezlomil. Zámka cvakla, ale sedlo sa stále nedalo zdvihnúť.
Po asi pol hodinovom skúšaní a nadávaní sa mi to nakoniec podarilo silným zatlačením smerom hore a do strany sedla a držaním kľúča v krajnej polohe. Keby ste sa s tým stretli, spôsobujú to tie skrutky s podložkami na pružinke. Treba pred prvým zacvaknutím skontrolovať, či sú nasadené správne. Jedna skrutka bola od výroby zle nasadená a hlava skrutky sa zachytila o kovovú časť nádrže. Preto sa nedalo sedlo otvoriť.
Stačilo skrutku len narovnať a nasadiť správne. Otváranie už funguje len mu treba trochu pomôcť rukou.
Obrázok užívateľa
mirex
**
**
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 10 Aug 2017, 11:49
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: sicna

Poslaťod keto » 27 Máj 2020, 18:19

Jde to více ztuha, mi to dělalo taky, při otevírání jsem používal fintu, že jednou rukou jsem zatlačil tu zadní část sedla v místě zámku silou dolů a pak teprve otočil druhou rukou klíčkem v zámku a pak jsem povolil tlak ruky a sedlo se otevřelo, jinak to zavánělo zničením otevíracího mechanismu, časem to šlo líp, až si to sedlo více sedlo, ale stejně jsem tomu i pak pomáhal rukou, nač trápit klíč a táhlo.
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: sicna

Poslaťod klimo71 » 02 Jan 2021, 12:52

Som síce začiatočník mám 750NCXD kúpil som dvojročnú je tam sedlo od CHAD ale vôbec mi nevyhovuje sklon sedla, šmýkam sa dopredu už som to pozeral ale nedá sa to nijako nastaviť.A okrem toho už po sto km cítim zadok.Či prerobiť sedlo alebo gél,pamäťová pena neviem.Ale určite na moto by som sa mal cítiť pohodlne.
Obrázok užívateľa
klimo71
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26 Dec 2020, 19:46
Motorka: Honda NC 750X

Re: sicna

Poslaťod puccky1 » 02 Jan 2021, 18:07

Boli casy ked som chodieval obcas s partiu na vylety a bolo jedno ake mali motorky vzdy ich riadne boleli rite a mna ani nie.
V tom case som robil bezne vylety od 300 do 600 km.
Pod 300 km sa mi ani nechcelo obliekat.
Sedlo mam dodnes origo a rekord za jeden den mam asi 1330 km a vydrzal som v pohode i ked netvrdim ze zadok bol vecer ako v bavlnke
Posledne dva roky najazdim rocne 2000 km a uz po 100 km idem zomriet ako ma rit boli.
Ja to vidim tak ze je to ako bicykel ked malo jazdis vzdy ta boli strasne zadok a ked jazdis pravidelne a vela tak to uz necitis alebo to uz beries ako rutinu a ani to nevnimas.

Co sa tyka sklonu tam sa asi vela neda vyriesit len dat dole potah a skusat orezavat penu podla svojich prestav.
Ja som nad tym tiez povodne rozmyslal ale bal som sa ze to mojim pokusom hokusom len este viac doseriem tak som sa na to vyprdol

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: sicna

Poslaťod bobr2b » 03 Jan 2021, 11:24

Mám NC750X 2018 .Řešil jsem stejný problém s origo sedlem. Jelikož je rozdíl mezi sedlem 2014 a 2016 - jiný sklon a tvarování , uvažoval jsem o výměně , ale ani jedno mi nevyhovovalo. Koupi jiné - třeba Shad , nemá pro mne smysl protože mám krátké nohy a potřebuji sedlo snížit . Do snížení moto na kostech jsem kvůli jízdním vlastnostem taky nešel . Takže nakonec jsem si nechal přešít sedlo u DDT custom . Snížit sedlo mohl sice jen o kousek , ale změnou výplně a sklonu sedla se jízdní pohoda s origo sedlem nedá srovnat . A jelikož každá sranda něco stojí - 9100,- Kč za úpravu sedla jezdce , spolujezdec pouze výměna potahu. Ale je to úprava přesně na moji postavu vícemeně prototyp .
bobr2b
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16 Nov 2019, 22:44
Motorka: Honda NC 750X

Re: sicna

Poslaťod Bado » 03 Jan 2021, 13:50

Mám dotaz. Sedlo od Shadu má taky takový blbý sklon dopředu jako originalní sedlo? Na tvrdé si prdel zvykne, ale ten sklon mi taky vadí.
Bado
**
**
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Apr 2020, 01:46
Motorka: Iná

Re: sicna

Poslaťod klimo71 » 03 Jan 2021, 15:30

Nuž ma sklon dopredu ale je širšie ako orig. ale našiel som pod nim dve gumy o čo je opreté v zadnej časti keď som ich vybral tak to bolo oveľa lepšie majú asi 2,5 cm asi ich zrežem a tým znížim v zadu sklon len to musím ešte dobre pozrieť a premyslieť aby som niečo nepokazil.Idem si akurát z aliexpressu objednať gél a uvidím.
Obrázok užívateľa
klimo71
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26 Dec 2020, 19:46
Motorka: Honda NC 750X

Re: sicna

Poslaťod CHB » 03 Jan 2021, 16:46

na skutrforum je o tom dost psáno (vlákno Integra) - kdy si nakonec i to od Shadu nechal předělat. Protože od Shadu to levné není, je na zváženou zda nenajít čalouníka a nechat si to udělat na své pozadí - zvolit šířku a sklon a pohlídat výšku u těch co nevyrostli.
CHB
***
***
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 07 Aug 2019, 18:34
Motorka: Honda Integra 750

Re: sicna

Poslaťod klimo71 » 03 Jan 2021, 18:06

Dík za radu.
Obrázok užívateľa
klimo71
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26 Dec 2020, 19:46
Motorka: Honda NC 750X

Re: sicna

Poslaťod bobr2b » 03 Jan 2021, 19:18

Když jsem sdělil svoji představu o sedle - snížení, přidat gel, prošívání apod. - tak mi v DDT řekl že takhle mi to určitě neudělá protože to nebude fungovat a budu ho otravovat s reklamací . Snížení - na sedle už není moc co ubrat aby bylo ještě pohodlné, pro lepší komfort je třeba pěnu přidat .Došlo tak pouze ke vytvarování sedáku a snížení vzadu . Gel - v žádném případě - v létě působí jako vyhřívací dečka a stává se že steče na jednu stranu sedla při stání na slunci . Prošívání je dobré pro efekt. prakticky může voda prosakovat do pěny. Zajímal ho také max denní nájezd aby doporučil druh pěny. Věděl prostě o čem mluví . Taky že se sedlo bude párovat s prdelí tak do 2000 km . Najeto mám 2300 km a je to naprostá pohoda . Na origo sedle jsem po 150 km začínal cítit záda , teď po úpravě sedím rovně na kyčlích , nesjíždím dopředu a mám pocit že nesedím na ale v motorce . Max denní nájezd v kuse 580 km bych dřív dal asi natřikrát. Zatím to byla nejlepší investice do motorky . Takže za mně - než něco mastit doma - tak se radši poradit s někým kdo tomu rozumí a umí to udělat.
bobr2b
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16 Nov 2019, 22:44
Motorka: Honda NC 750X

Re: sicna

Poslaťod bobr2b » 03 Jan 2021, 20:07

A ještě jsem zapomněl - sedlo má uprostřed sedáku speciální vybrání - úprava proti problémům s prostatou . Zatím se mně to netýká ale kdoví ???
bobr2b
*
*
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16 Nov 2019, 22:44
Motorka: Honda NC 750X

Re: motorek DCT převodovky

Poslaťod PeterKY » 06 Feb 2024, 18:49

Sľúbene fotky, čierne moja integra, svetlo hnedé custom pre zákazníka.


Presunuté zo spamu motorek DCT
S pozdravom Puccky ;)
Prílohy
IMG_20240206_184052.jpg
IMG_20240206_184102.jpg
PeterKY
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 02 Júl 2019, 18:13
Motorka: Honda Integra 750

Predchádzajúci

Späť na Sedlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia