Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 26 Jún 2019, 07:46

Počuj skóre uzdravenie prajem. Nepotrebuješ niečo doniesť ? Mám to k tebe na skok

Jožko, pre mňa si Numero Uno :like: :like:
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 26 Jún 2019, 08:34

vyrobil som takú jednoduchú blbosť na zdvihnutie zadného kolesa keď je motorka na bočnom stojane.. je to malá prkotina.. natočil som to mobilom.. mám to aj PC ale nejde mi to video sem capnúť.. už som tu pritom minul času a nič..

kamarát má nápad Rumunsko a odskočiť pozrieť ako vyzerá Odesa.. tak som si spomenul ako som jedno ráno na terajšom výlete chcel premazať reťaz no nebolo kde posunúť motorku, mám len bočný stojan.. tak si vravím Vlado sprav si nejakú blbosť na zdvihnutie a podarila sa..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 26 Jún 2019, 09:25

ešte jedna vec ma máta.. dať urobiť kufor za seba.. jazdím sám a dávať ho na motorku len na tie dlhé výlety.. povedzme kufor š.v.d - 40 krát 40 krát 50 cm..

predné čelo urobiť šikmé aby slúžilo ako opierka a kvôli tankovaniu odklopný na bok.. viem že by to nevyzeralo tak suprovo ako keď je na motorke zadný a bočné ale bolo by to praktické.. ešte naň dať nejaké remene na upevnenie malého stanu a hurá do sveta..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 26 Jún 2019, 22:03

vladimir píše:vyrobil som takú jednoduchú blbosť na zdvihnutie zadného kolesa keď je motorka na bočnom stojane.. je to malá prkotina.. natočil som to mobilom.. mám to aj PC ale nejde mi to video sem capnúť.. už som tu pritom minul času a nič..

kamarát má nápad Rumunsko a odskočiť pozrieť ako vyzerá Odesa.. tak som si spomenul ako som jedno ráno na terajšom výlete chcel premazať reťaz no nebolo kde posunúť motorku, mám len bočný stojan.. tak si vravím Vlado sprav si nejakú blbosť na zdvihnutie a podarila sa..


To už dávno existuje: https://www.youtube.com/watch?v=SRW7MVLdCuY
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Mikino » 27 Jún 2019, 03:40

Puggy, ja len či nie je rozumnejšie s ohľadom na frekvenciu používania radšej si kupiť a domontovať hlavný stojan :) a pouzivať ho aj na odstavenie moto
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 27 Jún 2019, 05:26

vladimir píše:vyrobil som takú jednoduchú blbosť na zdvihnutie a podarila sa..


Počuj daj to na YouTube a link daj sem, pripadne daj to video na úschovňa.sk tam to nahras úplne jednoducho


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 27 Jún 2019, 08:51

nazdárek Puggy..

tiež ma najprv napadlo urobiť z joklu nejakú nohu.. predávam aj taký materiál a mám aj pásovú pílu tak sa dá aj pod uhlami rezať..

toto je jednoduchšie a netreba riešiť žiadne uhle.. a aj som na videu zahýbal z motorkou a je to stabilné.. samozrejme robím s toho čo mám.. závitová tyč priemer 10 mm a predĺžená matica 4 cm dlhá.. na zem platnička a v nej priehlbina od vrtáka aby tam nebolo veľké trenie.. potom som ešte platničku zospodu natrel silikónom..


dal som to na You Tube a názov: Barlička motocykla..
no video je len také lebo som kamarátovi večer hovoril že si musím niečo vyrobiť a ráno som mu to poslal aby uveril.. mobil držal v ruke starší brácha má 64 rokov ale tie ruky sa mu tuším vôbec nehli..

samozrejme ma o tento kus obral kamarát lebo zajtra ide do Rumunska a tiež nemá centrálny stojan..

ja som to robil na svoju motorku nie univerzálne na všetky..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 27 Jún 2019, 09:20

Ruidos ďakujem za nápad..

ja už starší čo mobil používa na volanie a má milión zbytočných funkcií..... couž..

keď som kúpil motorku tak som si vyrobil tú preklápaciu srandu na kolečkách.. doma to používam keď čistím a mažem reťaz.. no na dlhých cestách tiež treba niečo mať..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 27 Jún 2019, 09:23

vladimir píše:Ruidos ďakujem za nápad..

ja už starší čo mobil používa na volanie a má milión zbytočných funkcií..... couž..

keď som kúpil motorku tak som si vyrobil tú preklápaciu srandu na kolečkách.. doma to používam keď čistím a mažem reťaz.. no na dlhých cestách tiež treba niečo mať..



Tak daj ten link na YouTube rad pozriem. Ja nemám centrálny ani teda moc neplánujem


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Baterka » 27 Jún 2019, 09:25

Šikovná vecička, šikovný Vladimír :-)

Dovolím si přiložit odkaz na to video: https://www.youtube.com/watch?v=sWHHrqIrH7k

Sent from my SGP621 using Tapatalk
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 27 Jún 2019, 09:27

vladimir píše:Ruidos ďakujem za nápad..

ja už starší čo mobil používa na volanie a má milión zbytočných funkcií..... couž..

keď som kúpil motorku tak som si vyrobil tú preklápaciu srandu na kolečkách.. doma to používam keď čistím a mažem reťaz.. no na dlhých cestách tiež treba niečo mať..



Paráda. Už som to našiel. Vladimír parádny zlepšovák. Kolo by stal jeden kus ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod miro13 » 27 Jún 2019, 09:34

Paráda Vladimír... :like: :like: :like:
teraz: Honda NC700XA, Honda PCX125
bolo: Honda XR125L, MZ 150, Delta 50 (ZSSR), Mini 50 (ZSSR)
miro13
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 104
Registrovaný: 16 Jún 2018, 09:10
Bydlisko: Humenné
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 27 Jún 2019, 10:48

o barličke pokecáme neskôr..

pred dovolenkou som dal novú reťaz aj ozúbka.. predné koliesko 16 zubové z motoretezy CZ prišlo nepodarok.. nahodil som a išiel do BA k sestre.. motorka vibrovala aj v otáčkach v ktorých chodí pekne.. na druhý deň som to zhodil a odmeral priemer oproti sebe v priehlbinách šublérou.. 71,2 mm to staré som odmeral 71,4 mm..


dal som staré a šiel na dovolenku.. teraz mi prišlo koliesko z OKmoto a má priemer 71.7 mm

napísal som maila ale oni robia zo mňa blbca.. ževraj ich predali aspoň 100 a nikto si nesťažoval.. pritom som univerzálny obrábač kovov aj som pracoval v ZTS Malacky kde sa robili aj ozubené kolá.. no to bola doba že nepodarky šli do šrotu..

keď sú tie priehlbiny viac vybrúsené, sú bližšie ku stredu a je medzi nimi kratšia vzdialenosť.. to znamená že ten valček ktorý nabieha na reťaz nezapadne do priehlbiny ale narazí do čela zuba a to sú tie vibrácie..

to koliesko od nich nemá žiadne diery.. je plné.. samozrejme stredovú má..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 28 Jún 2019, 09:32

Vladimir, ta barlicka .... no proste supa. Len skoda, ze si s tym neprisiel pred par rokmi, mohol som usetrit na hlavnom stojane :like: :like: :like:
Puggy, aj ked uz je nieco vymyslene, neznamena to, ze sa to neda vymysliet este lepsie ;)
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod vladimir » 28 Jún 2019, 09:37

nazdar Femičko.

pred pár rokmi som nebol na tak dlhej ceste.. doteraz som premazal reťaz vždy doma..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia