seřízení ventilů

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Re: seřízení ventilů

Poslaťod jantov » 11 Apr 2019, 19:33

Zdar všichni. Konečně jsem se rozhodl seřídit po 35tis km ventily. Po přečtení celého tématu jsem z toho jelen. Kde je tedy válec 1. Podle mě na pravé straně nebo se pletu. Prosím stručný pravý návod. Děkuji. Mám nc750x automat. Děkuji za radu. Měrky mám.
jantov
**
**
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 26 Apr 2015, 18:13
Motorka: Honda NC 750X

Re: seřízení ventilů

Poslaťod puccky1 » 11 Apr 2019, 20:10

Myslim ze Dreamer to uz objasnil dostatocne.
Prekopirujem ti to aby si to nemusel hladat ktory prispevok.

Honda manual hovori, ze prvy valec je lavy (lava strana motorky je len jedna, ta ktora je na lavo v smere jazdy, cize v tvojej terminologii ta kde je, alebo bola by spojkova packa v pripade manualu) a rysky maju licovat so znackou na valci dole. Cize opacne ako si nastavoval a ako tvrdia niektore neoficialne manualy. Tiez nestaci, ze ryska licuje, piest musi byt aj v hornej *kompresnej* uvrati, na kontrolu sluzi kontrolny otvor na druhej strane motorky (lavej). Ale aj bez neho, ak je piest v hornej kompresnej uvrati, tak vsetky vahadla budu mat volu aj do stran, nebude na nich ziadny tlak od vacky a v tejto polohe sa maju vole nastavit.

Inak prava strana cize strana brzdy je valec cislo dva.

https://youtu.be/oWUCFoz01tk

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: seřízení ventilů

Poslaťod jantov » 12 Apr 2019, 16:21

Děkuji, jak bude trochu tepleji tak na to půjdu. Mám těsnění potom něčím natřít (silikonem) nebo je to v pohodě.
jantov
**
**
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 26 Apr 2015, 18:13
Motorka: Honda NC 750X

Re: seřízení ventilů

Poslaťod jantov » 14 Apr 2019, 19:29

Tak jsem to dnes dělal. Šlo to v pohodě a akorát mě překvapilo že po 34tis nebyly ventily moc rozhašené. Jen některé a to nepatrně. Ještě jednou děkuji za rady.
jantov
**
**
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 26 Apr 2015, 18:13
Motorka: Honda NC 750X

Predchádzajúci

Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť