Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 03 Feb 2019, 18:23

No, k tej narocnosti... ja tam mam 4 tlacidla a otocny ovladac na hlasitost. Ked som sa konecne naucil, co ktore tlacidlo ovlada (kratke, dlhe stlacenia), tak Cardo zmenilo firmware a funkciu niektorych tlacifiel pomenili :-/

Ak sa nepotrebujes parovat a vytvarat skupiny s inymi jazdcami, tak je to primitivne. Kazde tlacidlo ma svoju funkciu. Ale ako sa paruje s inymi si bez navodu nepamatam.

Aj ked, da sa to nastavit aj cez appku v mobile. Ja vsak mobil nemam standardne sparovany s Cardom.
Sparovany som takto: Cardo>Navigacia>Mobil.


Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 03 Feb 2019, 20:33

Mam tiez scalu, Q9. Sk ani Cz tam nie je. To len pre info

Odoslané z Redmi 6 pomocou Tapatalku
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 03 Feb 2019, 20:38

admin píše:Mam tiez scalu, Q9. Sk ani Cz tam nie je. To len pre info

Odoslané z Redmi 6 pomocou Tapatalku


Spokojný ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 03 Feb 2019, 21:12

Spokojny?

Fu, toto si nemal napisat, teraz si mozno precitas aj to co si nechcel
V prvom rade chcem podotknut, tento moj prispevok je len a len moja skusenost s komunikatorom ScalaRider G9. Mozno niektory maju ine.

Takze zacnem:
Pri vybere komunikatora som volil scalu, preto ze som na nu pocul len samu chvalu, ze je to mercedes medzi komunikatormi a podobne zvasty. Sak to poznate. Nie vzdy je to vsak pravda. Byva to aj tak, ze niektori sa hanbia napisat ze kupili drahu chujovinu a odrbali sa, nech nevyzeraju ako chuji. Ja sa za to nehanbim A dalsia vec, hodne ludi to bere tak, ze ked som sa odrbal ja, tak vam to poradim tiez, nech sa odrbete aj vy, nech nas je v klube viac Samozrejme, bez urazky, neberte to tu niektori osobne, verim ze mate len dobre skusenost. Nekupoval som ich pre nejake ich vynimocne funkcie ktore maju. Tie ma vobec nezaujimaju, aj tak ich nevyuzivam. Islo mi len o kvalitu hovoru s ladvinkou, pripade pri telefonovani. Hudbu a podobne chujoviny v prilbe neriesim.

Blizsie k veci.
Scalu mam uz mozno pat ci sest rokov, nepametam si presne. Najazdil som s nou desiatky tisic kilakov, takze mam moznost hodnotit. Kto ma pozna, vie ze jazdim zasadne s ladvinkou, takze komunikator je vyuzity na 100%. Moja skusenost je vsak taka, ze nie je to az take ruzove ako som ocakaval.
K skusenostiam.
Co sa tyka zrozumitelnosti komunikacie, nic moc. Ked este bola nova, daj daj. Avsak s pribudajucimi novymi fw sa to zhorsuje tusim cim dalej tym viac k horsiemu. Kazdych cca 3-5 hodim musime komunikatory restartovat, lebo sa zvysuje chrcanie a sum, az natolko, ze nie je rozumiet. Komunikatory nie vzdy vypnu po nabiti, svieta celu noc az nakoniec sa ani nenabiju. Prednedavnom som kupil do nich nove baterie, tak uvidime ci sa to zlepsi, lebo vydrz z povodnych cca 9 hod sa zmensila na cca 7 hod. A nie vzdy sa ich podari po nabiti zapnut. Proste sa seknu. Pomoze az opatovne pripojenie k nabijacke. No, a verte mi. Nie je nic krajsie, ked uz ste komplet v plnej polnej s prilbou na hlave pri moto s tuzbou vyrazit v 35 st. horkach a ten chuj komunikator vam nenabehne. Tak vam nic ine nezostava, len znova helma dole, odstrojit moto, hladat v kufri kabel, pripojit, nahodit scalu, nastrojit znovu moto a konecne vyrazit. Proste parada...

Pre porovnanie.
Jazdime aj stvorkolky. Tam sme si kupili lacne cinske komunikatory ktore aj tu maju niektori. Dovod. Daleko drsnejsie podmienky pouzivania. Kopa blata, prachu, vody. Bolo mi luto nicit scalu, a uz teraz aj pochybujem, ze by to stycne kontakty vydrzali. A skusenost s cinskymi? Za tie prachy perfektne. Cisty hovor, vydrz ta ista. Jedina nevvhoda, nezvysuje sa automaticky hlasitost pri zvysovani sa rychlosti.

Zaver. Nikdy by som si uz nekupil scalu. Je to hnoj za 500€ Ale opakujem este raz, je to len moja osobna skusenost. Mozno ini maju lepsiu. A pre info. Kupoval som ju u vyhradneho importera pre CR. Ziadna ciernota ci sedy dovoz.

A preco som ju nezahodil? Nuz je mi luto tych prachov. Uz sme si za tie roky tak nejak na seba zvykli. A uz som do nej kupil aj nove baterky A v neposlednej miere, vyzerate "cool" ked vam z helmy trci scala ako nejaky cinsky hnoj

A teraz do mna priatelia co mate scalu
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Ruidos » 03 Feb 2019, 21:26

Admin paráda. Reálne skúsenosti sú na nezaplatenie. A teraz sa treba rozhodnúť.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 03 Feb 2019, 22:11

:D Jano/Admin, ja Ti neberiem Tvoje zle skusenosti, ani nebudem nikoho presviedcat, ze to tak nie je. Richi ma v Schubertke tiez Scalu/Cardo. Ten model v golieri, co davali do C3 Pro. A ma myslim podobne skusenosti. Ked sme boli par krat spolu na vyletoch, tiez sa mu zvykla seknut. Jedine co pomohlo - dat ju nabijat. Stacilo na moment. Potom sa rozbehla. Takze som viac krat vytahoval powerbanku a pomahal Richimu so Scalou/Cardom. A myslim, ze mu aj sumi a kvalita zvuku je celkovo zla. Doslova uplny nepodarok.

Ja ale taku skusenost nemam. Tie Packtalky funguju dobre. Nemozem si stazovat. A nie je to o tom, ze by som chvalil, pretoze to mam. :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod yenkie » 03 Feb 2019, 22:26

Supi, nazdar draku.
Jasne v pohode. Tesi ma ze ty mas len kladne skusenosti. Tak by to malo byt. Hlavne pri komunikatoroch vyssej triedy. Povazoval som si vsak len za povinnost napisat tu aj svoje skusenosti. Nech su akekolvek.

Prajem pekny vecer, priatelia...
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 03 Feb 2019, 22:51

:like:
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod jaryn67 » 06 Feb 2019, 12:30

Zdar chlapci,
mám už delší čas Cardo scala rider G9x a už nikdy víc.Ano,MERCEDES to je,ale bohužel jen cenou.Sice funguje,ale někdy prostě nejede a ne cestě to není zrovna moc dobré znova nastavovat.Co se týká baterie,tak ta je zatím vpoho.A navíc párovat s jinýma to nelze,takže s Evkou jenom dorozumívání posunky.Ale to má zase výhodu - nemusím ju slyšet furt.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod jaryn67 » 06 Feb 2019, 12:30

Jo a ZIZI - paráda,lepší než ta,na které jsme s Honzou seděli.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 06 Feb 2019, 14:29

Joo, ty Jarynku myslíš VFR 1200 X, no nevím, nevím. Zizi se rozhodl, tak jak se rozhodl, já bych spíše asi šel do X ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 06 Feb 2019, 15:07

posed som si urobil ako na X... :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 06 Feb 2019, 21:24

jaryn67 píše:Zdar chlapci,
mám už delší čas Cardo scala rider G9x a už nikdy víc.Ano,MERCEDES to je,ale bohužel jen cenou.Sice funguje,ale někdy prostě nejede a ne cestě to není zrovna moc dobré znova nastavovat.Co se týká baterie,tak ta je zatím vpoho.A navíc párovat s jinýma to nelze,takže s Evkou jenom dorozumívání posunky.Ale to má zase výhodu - nemusím ju slyšet furt.


Ja som myslel, že s Evkou ste si už VŠETKO povedali :lol: , tak načo Intercom?
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 06 Feb 2019, 22:03

jaryn67 píše:Jo a ZIZI - paráda,lepší než ta,na které jsme s Honzou seděli.

To si koupí potom zase Integru? No co jinýho asi ne? :D
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 07 Feb 2019, 05:53

ja som myslel ze JARYN na MEKYMU este nesedel... ale sa nam to tu oteplieva :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 10 hostia