Čistenie reťaze

(prípravky, kozmetika, ...)

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Meky » 10 Okt 2018, 08:00

Ano, další možnost mazání řetězu, ne čistění, ale to by bylo na další a delší diskuzi.

Ještě bych se vrátil k původnímu tématu " kattenmax". V prvním příspěvku jsem psal, že mám dva. Čekal jsem, že se někdo zeptá, proč mám dva, když jiní nemají žádný a také jsou spokojeni. ;)
Dost často používám kattenmax k mazání řetězu, asi tak 80 %, tak některé možná napadne, proč mám dva, jistě, možná i z pohodlnosti.
Ano, souhlasím se Zizim. Životnost řetězu bude u každého jiná. Někomu, kdo nejezdí moc v dešti, moc to nemeje, netahá moc za plyn, sem tam to namaže, věřím, že vydrží 40 000 km.
Při mazání řetězu je podstatné si uvědomit, co by se vlastně mělo mazat. To, jestli řetěz lepí či nelepí po namazání, je podle mne druhořadé. Jak píše Puggy, to že lepí, může být i výhoda, neboť " lepí" všude, kam se dostane, ne jen na povrchu řetězu, na povrch řetězu se dá částečně setřít hadrem. Spoléhat také na namazání čepu, zakrytím O kroužkem, že vydrží z výroby všude po celou dobu "životnosti" řetězu, je trošku naivní. Poslední řetěz jsem měnil po cca 20 000 km, ne proto že byl vytahaný, nebo nějak poškozený, ale preventivně, neboť asi na 5-6 čepech byl řetěz volně nepohyblivý. To jsme se ale opět odchýlili od tématu "kattenmax".
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Bjorni » 10 Okt 2018, 09:10

Meky: a teraz cakaz, ze zareagujeme, ze ani v tomto druhom prispevku si nevysvetlil, naco ich mas dva. (Asi nebola akcia dva za cenu jedneho). Alebo je to ten naznak pohodlnosti?

No daj detailne vysvetlenie
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Ruidos » 10 Okt 2018, 09:52

Som zvedavý aj ja, ale myslím si že jeden máš hore a druhý dole na reťazi. Že ?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod puccky1 » 10 Okt 2018, 10:28

Vsak napisal ze ho aj na mazanie pouziva tak jednym maze druhym cisti ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Bjorni » 10 Okt 2018, 13:16

som myslel, ze jednym aj to aj to. Sak ocistim, potom mam 20 min cakat kym sa retaz vysusi, tak zatial ten srandasak otvorim a susi sa tiez
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Meky » 10 Okt 2018, 14:28

Bingo, Puccky, jak vidno čte pozorně příspěvky. Ano, jsem možná pohodlný a nechce se mi pokaždé čistit kattenmax. Jeden je na čistění, druhý na mazání.

Bjorni, upřímně řečeno, nějaké větší reakce na tomto fóru jsem ani nečekal. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod acada » 11 Okt 2018, 21:26

Bjorni píše:Mna by zauimalo hlavne to, kolko by vydrzala retaz, bez akehokolvek cistenia a mazania (kedze zvnutra namazana uz je) .....


Tak to ti muzu rict ja. Jsem totiz debil. Potom co jsem si tu svou koupil, jsem se nezajimal o to jak a kdy mazat. Jsem si rikal, ze to nekdy udelam. Poprve me to napadlo asi po 9 mesicich No a ted mam natoceno asi necelych 8000 a retez neni jeste po smrti, ale je na vymenu pristi jaro, kdy tam bude asi 9-10.
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod samic » 12 Okt 2018, 17:32

A já se podělím s opačným případem.
Já používám pračku na řetěz, mažu cca po 600 km a čistím pračkou cca po 1800 km. Do pračky na čištění používám toto http://www.chemical.freepage.cz/eshop/13 , díky tomu že přes pračku stéká čistič do PET lahve, tak po usazení a přefiltrování, čistič používám vícekrát. Mažu pouze tímto REPSOL MOTO CHAIN 400ml: https://www.alza.cz/hobby/moto-chain-400ml-d4827498.htm. A výsledek tímto způsobem ošetřovaný řetěz mám na moto už 36 tisíc km a je pořád ve skvělé kondici.

Předchozí řetěz jsem čistil klasicky kartáčem a hadrem, na čištění jsem používal čistič a mazadlo od MOTULU a řetěz mi vydržel pouze 17 tisíc km. Ale je pravda, že teď tam mám kvalitnější řetěz, než byl originál.

Každopádně každému určitě vyhovuje něco jiného, což dokazuje i toto vlákno. Kdybys, ale měl málo názoru tak tady máš další http://www.motorkari.cz/tema/?t=197871


https://www.motorkari.cz/profil/?uid=237146
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Ruidos » 12 Okt 2018, 19:44

Ďakujem


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod puccky1 » 12 Okt 2018, 21:31

Ano vela zalezi aj od retaze prva mi vydrzala 18 000 a to som sa akoze o nu staral druhu som dal silnejsiu X ring viac menej som na nu sral iba mazal a asi tri krat vycistil a vydrzala tusim cez 40 000 km :)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod vladimir » 16 Okt 2018, 11:45

ako to tu tak čítam prečo si niekto nekúpi radšej motorku s kardanom ?


ja som párkrát urobil jednoduchú vec.. prešli sme dlhšiu vzdialenosť a keď sme zastavili oproboval som kto má akú teplú reťaz.. a niektorí ju mali fakt teplú.. pritom zhruba rovnak ťažké motorky a šli sme tou istou rýchlosťou.. takže nieje mazadlo ako mazadlo..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Bjorni » 16 Okt 2018, 16:56

ako to tu tak čítam prečo si niekto nekúpi radšej motorku s kardanom ? - No asi preto, ze toto je forum venovane NCckam a NCcka sa s kardanom nepredavaju. Keby aspon s remenom :(
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod pudis15 » 17 Okt 2018, 00:32

Řemen má jednu podstatnou nevýhodu a to sice, že může odejít téměř kdykoliv bez známek výraznějšího opotřebení. Vlastní zkušenost a slova mechaniků.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod vladimir » 17 Okt 2018, 10:28

zdravím Bjorni..
urobil si tu peknú kalkuláciu udržovaná a neudržovaná reťaz.. ale bolo by to asi smiešne keby nám reťaz nevydržala kilometrovo toľko čo zadná guma..

o reťaz sa treba starať lebo potom vidíme v akom je stave aby nás niekde neprekvapila.. nejednému sa reťaz roztrhla a stalo sa aj že ako vletela dopredu nakrčila sa na malom ozúbku a rozbila blok prevodovky..

tiež keď sa niekto vyberie na motorke na dovolenku zhodnotí pneumatiky či tie kilometre vydržia alebo dá nové tak si treba byť istý aj reťazou.. no pri neudržovanej človek nikdy nevie..

toto leto som najazdil 14 500 km a minul som necelé dva čističe.. olej mám skoro zadara..

menil som reťaz a nebolo vidieť nejaké opotrebenie zadnej rozety.. povedal som si skúsim nahodiť novú než sa reťaz trochu natiahne - sadne si a potom dám novú rozetu.. urobil som tak a ako to bolo zdvihnuté som naštartoval, zaradil rýchlosť a bolo vidieť že reťaz trochu vibruje ako nabieha na rozetu.. valčeky chytali o špičky zubov..

zmeral som rozety a na starej tie priehlbinky boli o 0.5 mm hlbšie a už to robilo paseku.. možno keby sa trochu znížili vrchy zubov by sa nič nedialo.. ale to v krajnej núdzi, povedzme že by niekde v zahraničí odišla reťaz a reťaz sa dá kúpiť všade no rozeta už asi nie..

takže strajme sa o reťaz aby bola kontrolovaná a verili sme jej..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Bjorni » 17 Okt 2018, 13:57

Ano, tento aspekt "Aby sme vedeli na com sme" tam nie je nikde zahrnuty. Dakujem za pripomienku
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čistenie motorky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia