Čistenie reťaze

(prípravky, kozmetika, ...)

Čistenie reťaze

Poslaťod Ruidos » 08 Okt 2018, 10:06

Viem že sa to tu už preberalo, ale mate niekto niečo podobne ? Ak niekto cez toto čistite, môžete dat info ?

https://www.louis.eu/artikel/kettenmax- ... a2368afe5f

Dik
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod puccky1 » 08 Okt 2018, 12:34

Tak toto by som si nikdy nekupil.
A tusim aj ti co si to kupili to pouzili raz mozno dva krat a kaslali na to.
Ale samozrejme najdu sa aj taki co nic ine nerobia iba lestia celu moto a toto si budu vychvalovat ze aku maju potom cistu retaz.
Obrazne povedane ked nejazdis tak mas aj tak cistu retaz ;)
Ja moju cistim minimalne

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod dreamer » 08 Okt 2018, 17:09

Nastriekam cisty petrolej, necham posobit kym umyjem motorku, potom kefou na retaz (trojstetinova) s citom vykefujem, utriem handrou do sucha, namazem. Hlavne uz nepouzivam lepive sracky ako napr. Motul chain spray a jemu podobne, ale kvalitne produkty, ktore naozaj retaz aj mazu a nelepia. Alebo ked uz, tak len cisty prevodovy olej 80w90, ktory priamo odporuca aj vyrobca retaze, ale ten treba potom aplikovat castejsie. Pri O/X zapuzdrenych retaziach je mazanie len povrchove, to hlavne mazivo je zapuzdrene v clankoch retaze uz z vyroby a bude tam po celu jej zivotnost, alebo kym sa neposkodia O/X kruzky. Preto aj cistit treba s citom a neprehanat to ani s frekvenciou. Ked sa nepouzivaju lepive spreje, ktore len pritahuju prach a vytvaraju tak brusnu pastu, tak ani retaz nebude nejako extra spinava, aby ju bolo nutne casto cistit.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Ruidos » 08 Okt 2018, 19:12

A to som mal zato ze Motul je kvalita.
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Puggy » 08 Okt 2018, 20:12

Mám to jebnuté v garáži. Ako píše Peťo, čistil som s tým raz asi pred piatimi rokmi a stojí to za hovno. Čo sa týka Motulu Chain Spray, u mňa je Nr.1, práve preto, že lepí. Ostatné sračky odstredivou silou zaprskajú celú motorku a práve preto je lepenie jeho výhodou. Reťaz nečistím už 5 rokov vôbec a mažem vtedy, keď vidím od pohľadu, že už je to potrebné. Originál reťaz som vymenil po 27 tis. km, trochu som si priplatil, teraz mám "zlatú" a všetko je O.K.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod konkoltomas » 08 Okt 2018, 21:16

Ja čistím petrolejom a nanášam na reťaz štetcom. Tak to rovno aj akoby vykefujem. Následne mažem prevodovým olejom 80w90... na dovolenkách len mažem pomocou štetca a tak zároveň aj čistím.. Doma mám pri sebe v kufri stále nádobku z kapadla oleja na bicyklové reťaze a v tom prevodový olej, keď vidím že je reťaz suchá, kvapnem na každý článok kdekoľvek som. Motorka má cca 18500 a ani raz som nedoťahoval reťaz a v Honde pri servise po 12000 povedali, že reťaz je úplne ako nová.. Teda spreje už ani ja nepoužívam.
konkoltomas
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Jan 2018, 21:34
Bydlisko: Zákamenné / Žilina
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Meky » 09 Okt 2018, 12:59

Já jsem s kattenmaxem spokojen, a mám dva. ;)
Jistě, s petrolejem a převodovým olejem také může být někdo spokojen, je to i nejlevnější varianta. Já osobně v tom ale také vidím i negativa. Petrolej po umytí nevyschne, PP 80 - 90 je dost hustý aby se dostal do válečků, ne čepů, i když se částečně smíchá s petrolejem. Kdysi dávno jak nic jiného nebylo, čistil jsem petrolejem a olejem, ale olej jsem nahřál a řetěz jsem do něho namočil a nechal okapat.
S mazáním řetězu si myslím, že to nějak nepřeháním. Čistím pokud to stačí hadrem, někdy použijí kartáč na řetězy a trošku nějakého čističe. Pokud to nestačí vytáhnu kattenmax, a jsem spokojený. Kdo nevyzkoušel, těžko uvěří. Ano, časté důkladné čistění řetězu také moc neprospěje, takže vše s rozumem.
Jinak s Motulem olejem i čističem já mám dobré zkušenosti, takže osobně bych ho mezi " sračky " neřadil. Jsou daleko horší, třeba z Lídlu. Nevím co bylo myšleno za lepší, kvalitnější mazání na řetěz, že by to z USA za 400,- kč ?
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Mikino » 09 Okt 2018, 15:13

Používam Motul na čistenie spray aj lubrispray a všetko OK. A reťaz vôbec nie je nejaká zasraná od prachu, ale jasne že to záleží aj kadiaľ sa jazdí. A súhlasím s Mekym, netreba to preháňať, rovnako ako s osobnou hygienou :), dobre baktérie sú potrebné aj na tele :)
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Floyd » 09 Okt 2018, 15:24

Mikino píše:Používam Motul na čistenie spray aj lubrispray a všetko OK. A reťaz vôbec nie je nejaká zasraná od prachu, ale jasne že to záleží aj kadiaľ sa jazdí. A súhlasím s Mekym, netreba to preháňať, rovnako ako s osobnou hygienou :), dobre baktérie sú potrebné aj na tele :)

Tak na osobnú hygienu si potrpím, uznávam, že niekedy preháňam. Volajú ma niektorí kamaráti Mr. Monk.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Bjorni » 09 Okt 2018, 17:46

Mna by zauimalo hlavne to, kolko by vydrzala retaz, bez akehokolvek cistenia a mazania (kedze zvnutra namazana uz je) Toto je cisto teoreticky priklad: Teda napriklad ak udrziavana retaz vydrzi 36 KKm a absolutne neudrziavana by vydrzala 12 KKM (aj ked si myslim, ze by mohla aj 18 KKm) tak kym sa najazdi 36 TKM tak neudrziavana by stala 3*retazovy kit (3*120€ - aj ked si myslim, ze minimalne kazdy druhy raz by stacilo vymenit len retaz - pracu som neratal, ale myslim si, ze to by nemalo stat viac ako 30€ takze 450€ dokopy) a udrziavana 1* retazovy kit (1*120€+ praca = 150€)+ tie sracky (cistic a mazac) - podla predajcov aspon po kazdych 500 km, teda podla predajcov treba za tych 36 KKm asi 72 krat. Vzdy to zaberie tak pol hodiny, to je spolu 36 hodin (pri mzde 5€ na hodinu) = 180€ + este vsetky tie sracky (1* ketemax - 50€ a odhadujem ze za ak tie spreje vydrzia 10 cisteni - tak miniem 7*cistic - 8€ + 7*olej - 12€ = 140€.
takze celkove:
bez cistenia - 450€
s cistenim 150€+180€+50€+140€ = 520€

Neviem sice, nakolko su spravne moje odhady (hlavne co sa tyka doby vydrze a ceny za retaz a vymenenie), ale ak som to odhadol dobre, tak ak som lenivy, este aj usetrim.

Mi to pripada podobne, ako ked niekto do pracky drbe calgonit a za dva roky minie viac ako je cena pracky. Takze keby to tam nedrbal, tam ma za tu istu cenu kazde dva roky novu pracku, pritom ta pracka aj bez toho calgonitu by vydrzala iste dlhsie ako 2 roky. Takze cele je to len o tom, aby vyrobcovia kozmetiky ryzovali
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod dreamer » 09 Okt 2018, 17:47

S produktami Motul mam dobre skusenosti, najma s motorovymi olejmi, ale ich chain sprej som pouzil ako priklad lepivych sprejov len preto, ze som ho v minulosti pouzival. Ale spokojny som nebol. Retaz bola spinava, bola na nej vrstva cierneho marazmu, maziva zmiesaneho s prachom a co sa hromadilo okolo primarneho kolecka ani nebudem opisovat. Nie je pravda, ze ine nelepive produkty odfrkavaju a spinia koleso, netreba totiz aplikovat na retaz viac ako je potrebne a bude vsetko v pohode. Teraz pouzivam IPONE X-Trem chain road:

https://www.ipone.fr/en/product/x-trem-chain-road-2/

ktory nelepi, neodfrkava, je vodeodolny a aplikuje sa menej casto, pretoze jednoducho funguje. Aj po 600 km je retaz este stale mastna, nepotrebuje akutne mazanie a pritom je cista. Co sa ceny tyka, nie je to ani drahsie ako Motul, naopak, 750ml sprej stoji 14€, Motul C2+ chain lube road 400ml stoji cca 9€, cize v prepocte na 400ml je IPONE len 7,50€. Mne osobne je jedno kto co pouziva, pisem len moju skusenost.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Ruidos » 09 Okt 2018, 17:52

dreamer píše:S produktami Motul mam dobre skusenosti, najma s motorovymi olejmi, ale ich chain sprej som pouzil ako priklad lepivych sprejov len preto, ze som ho v minulosti pouzival. Ale spokojny som nebol. Retaz bola spinava, bola na nej vrstva cierneho marazmu, maziva zmiesaneho s prachom a co sa hromadilo okolo primarneho kolecka ani nebudem opisovat. Nie je pravda, ze ine nelepive produkty odfrkavaju a spinia koleso, netreba totiz aplikovat na retaz viac ako je potrebne a bude vsetko v pohode. Teraz pouzivam IPONE X-Trem chain road:

https://www.ipone.fr/en/product/x-trem-chain-road-2/

ktory nelepi, neodfrkava, je vodeodolny a aplikuje sa menej casto, pretoze jednoducho funguje. Aj po 600 km je retaz este stale mastna, nepotrebuje akutne mazanie a pritom je cista. Co sa ceny tyka, nie je to ani drahsie ako Motul, naopak, 750ml sprej stoji 14€, Motul C2+ chain lube road 400ml stoji cca 9€, cize v prepocte na 400ml je IPONE len 7,50€. Mne osobne je jedno kto co pouziva, pisem len moju skusenost.


Dik za typ. Vieš dať link kde to objednávaš ?


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod dreamer » 09 Okt 2018, 18:04

Bud cez e-shop importera (da sa aj osobne ak je niekto z okolia Novych Zamkov):

http://www.ipone.sk/

alebo osobne v BA v predajni skutrov na Borekovej (Podunajske Biskupice):

http://skutreba.sk/
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Meky » 09 Okt 2018, 18:51

dreamer, mě je také úplně jedno kdo čím maže nebo nemaže, také jsem psal svůj názor. Možná že Ipone též někdy vyzkouším. Mazadel a čističů už jsem také pár vyzkoušel, jak se psalo v jiném tématu, ale u žádného bych neřekl, že to byla "sračka", pro někoho to může být dosti zavádějící. ;)

Bjorni, no nevím nevím, jak by ti řetěz dlouho vydržel kdyby jsi ho nemazal, co ti říká třeba koroze. Koroze, vrzání, zatuhnutí válečků, čepů, tím pádem zvětšená spotřeba a určitě by se našla další negativa. Ale spočítal jsi to pěkně. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Zizi79 » 09 Okt 2018, 20:37

Este jeden názor...
- investícia do PDOilera + prevodový olej, retaz je stale cista aj ked koleso stale ofrkane... pri najazde 40+ rocne sa mi nechce kazdy druhy den mazat, ja to vobec neriesim... retaz u mna max 20 ale realne 12-16... takze 2 retaze na 1 retazovu sadu...
- retaz trpi hlavne stylom jazdy, solou a vapkou... (aspon u mna)

- PDoliler 120 €
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Čistenie motorky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia