Plachta -velkost

Re: Plachta -velkost

Poslaťod filippek » 10 Jún 2018, 07:40

Já lídláckou mám tak 5let a až letos mi prdla. V sezóně jí používám u práce, proti sluníčku. Mimo sezónu v ndvytápěné garáži. Zase si ji koupím.

Odesláno z mého LG-H870S pomocí Tapatalk
filippek
**
**
 
Príspevky: 37
Registrovaný: 28 Máj 2015, 07:27
Motorka: Honda NC 750X

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Bjorni » 13 Jún 2018, 18:24

Chcel by som sa vas spytat este jednu vec. Mam problem s tym, ze
1) motorku musim parkovat vonku
2) mam ju teda prykritu plachtou
3)mam zamok na brzdu s alarmom

no a problem nastava, ked fuka vietor, vtedy sa mi samovolne spusta alarm na zamku na brzde. pravdepodobne tym, ze plachta nie je uplne napevno, tak ciastocne prenasa vybracie na motorku a to spusti alarm - teda ja si myslim, ze je to tym. Nestretli ste sa tiez s tym? ak ano, ako ste to riesili? Nechce sa mi ani nechat motorku odokrytu (vtedy mi to nerobi), ani motorku bez zamlu (alebo teda bez alarmu) a ani pocuvat kazdu chvilku zavijanie alarmu.

Vdaka
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Plachta -velkost

Poslaťod dukyno » 13 Jún 2018, 20:52

Odmietaš jednoduché riešenia, takže ostáva ti iba garáž.

Prečo tak trváš na tej plachte? Choď sa pozrieť do Viedne, 99% motoriek je vonku celý rok a bez plachty... Občas sa nejaký blázon s plachtou nájde, ale to je výnimka...
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Richi » 13 Jún 2018, 22:44

Ja by som na ulici bez plachty tiež neparkoval. Keď bude aj u nás deväťdesiatdeväť percent bez plachty, možno hej ale teraz....
Keď sa bude v noci vracať partia z krčmy na ktorú motorku si sadne? Na zaplachtovanú? Alebo na tú bez Plachty?

Rovnaký problém mám aj ja. Vietor mierne pootáča s riadidlami a to stačí na aktiváciu alarmu. Vyriešil by som to keby som zámok dal na zadný kotúč ale nezmesti sa mi tam. Vybral som teda baterku zo zámku.

Teraz mi napadlo ešte jedno riešenie. Ak by motorka nebola na centrálnom ale na bočnom stojane, riadidlá by sa nehýbali.
Bjorni, toto by si mohol vyskúšať a daj potom vedieť či to pomohlo. (Ak hej, spravím to aj ja :D )
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Bjorni » 14 Jún 2018, 05:36

Dukyno: nevravim, ze odmietam, ale radsej by som sa im vyhol - Garaz nepripada do uvahy, kedze v okoli nie ze by boli garaze drahe, ale vyslovene nie su. Samozrejme, ze po sezone mam garaz dohodnutu, ale vzdy ked sa chcem vozit nepojdem najskor 10+ km do garaze po motorku. Ked fuka, tak vzdy tu plachtu dam dole (radsej ako zamok s alarmom) - ale mam lepsi pocit ked je moto prikryta (neviem, mozno je to naozaj len vec psycho pocitu, kedze rozum vravi, ze motorku skonstruovali tak, aby jej pripadny dazd ani ine bezne pocasie neublizilo.

Richi: Problem je, ze ja mam len bocak, takze aj ked je predne koleso na zemi, staci ten pohyb plachty na aktivaciu alarmu (ale ho spravili citlivy, co). Takze budem rozmyslat dalej - este ma napadlo najst jej miesto, kde bude totalne v zavetri, ale ked uz ju mam mat vonku, som radsej, ked ju z okna vidim. Mozno skusim to zadne koleso, ale obavam sa, ze to bude to iste
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Supi » 14 Jún 2018, 14:08

Motorku vonku, cely rok nechranenu by som nenechal. Teraz neriesim zlodejov, ale slnko. Slnko je svina, ako uz bolo spomenute.
To, ze vo Viedni je kopec motoriek odparkovanych len tak... 99,9% su to stare vraky, ktorych nie je skoda.

Ja mam motorku na bocaku, zamknutu zamkom s alarmom a retazou. Alarm sa spusti len ked zafuka poriadny vietor. Zavisi aj od toho, ako mam nahodenu plachtu, samotny zamok... Ale je pravda, ze motorku mam ciastocne v zavetri. Z 2 stran je v cca 1,5m vzdialenosti stena. Vietor sa okolo motorky toci, nefuka priamo.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Supi » 14 Jún 2018, 14:14

Prave mi napadlo - Bjorni, co keby si gumenou gurtnou pritiahol jednu stranu kolesa k padaciemu ramu? Da sa to spravit rychlo, jednoducho a koleso sa prestane hybat.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Plachta -velkost

Poslaťod dukyno » 15 Jún 2018, 00:18

Supi, choď sa do tej Viedne pozrieť kým dáš taký prudko inteligentný príspevok...

Plachta je problém stále, je jedno či máš motorku na bočnom či hlavnom stojane, plachta je veľká plocha a keď sa do toho oprie vietor, tak to ten alarm proste spustí. Čo je horšie, už som videl neraz aj padnutú motorku kvôli kombinácii plachta+silný vietor.

A áno plachta je psycho. Chvíľu som ju používal kým som neprišiel na to že je to hlúposť. Okrem toho problému s alarmom ma neskutočne obťažovalo plachtu skladať a potom ju zase dávať na motorku... Plachta bola stále špinavá, pri manipulácii s ňou som mal vždy upatlané ruky aj oblečenie.... Parkujem cez 15 rokov vonku, dážď, vietor ani slnko motorke nevadia... Ani počas jazdy :).
Plachta je diagnóza :)
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Bjorni » 15 Jún 2018, 05:50

Dukyno: vdaka, asi uz v tom mam jasno. nebudem vzdy ked fuka bezat zlozit plachtu, asi bude predsa len nepsie sa na nu vykaslat. Skusim to teda bez nej, lebo je pravda aj to, ze ked je na moto plachta je vztycna plocha pre vietor viac ako dvojnasobna, takze daleko vecsia sila posobiaca proti moto - takze asi sa na nu vykaslem.
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Supi » 15 Jún 2018, 16:00

Dukyno, ja vo Viedni pred bytovkami vidam vacsinou motorky, ktore ked v noci zmiznu, majitelov to asi velmi stvat nebude. Pravda, nepracujem vo Viedni a nechodim tam kazdy tyzden. Ale peknu, drahu motorku som tam vonku len tak odparkovanu snad ani nevidel. Pisem o motorkach, ktore parkuju v noci pred bytovkami.
Nie je to prudko inteligentny prispevok, iba pisem, co som videl 8-)

Plachta - moja po 4rokoch bola uplne vyblednuta od slnka. Predtym pevny material teraz rozrezem nechtom. Ja nie som nijak extra citlivy na motorku. Je to stroj, ktory ma sluzit. Ale cez tyzden, ked nejazdim je pod plachtou. Som radsej, ked slnko a vtaci seru na plachtu.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Supi » 25 Aug 2018, 17:21

Bjorni píše:Chcel by som sa vas spytat este jednu vec. Mam problem s tym, ze
1) motorku musim parkovat vonku
2) mam ju teda prykritu plachtou
3)mam zamok na brzdu s alarmom

no a problem nastava, ked fuka vietor, vtedy sa mi samovolne spusta alarm na zamku na brzde. pravdepodobne tym, ze plachta nie je uplne napevno, tak ciastocne prenasa vybracie na motorku a to spusti alarm - teda ja si myslim, ze je to tym. Nestretli ste sa tiez s tym? ak ano, ako ste to riesili? Nechce sa mi ani nechat motorku odokrytu (vtedy mi to nerobi), ani motorku bez zamlu (alebo teda bez alarmu) a ani pocuvat kazdu chvilku zavijanie alarmu.

Vdaka


Po dlhom case som kupoval kotucovy zamok s alarmom. Zistil som, ze mnohe zamky su nastavene extremne citlivo. Napr Xena, Oxford alebo aj cinske hulakaju aj pri tom, ako sa ich majitel snazi odomknut. Ja mam Abus 8000 a ten zacne hulakat az ked s nim naozaj pomykam. Odomknut ho viem bez toho, aby sa spustila sirena.
Teraz som kupil aj taky lacny, cinsky. Ten zacne hukat len co sa ho dotknem. Co som videl videa na Youtube, podobne sa spravaju aj spominane Xeny a Oxfordy.

Takze Bjorni, aky mas zamok? Riesenim tvojho problemu by mozno bolo, kupit zamokj inej znacky. (Abus)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Plachta -velkost

Poslaťod Bjorni » 27 Aug 2018, 05:29

Zdar, vdaka za info. Ja mam prave xenu a ta naozaj skrieka aj ked mi pes osti zadne koleso (a zamok je na prednom). Plachtu nepouzivam uz takmer vobec, lebo som zistil, ze voci pocasiu je odolna aj tak a voci debilom nebude odolna ani s plachtou a ani bez nej.

Takze teda asi by bolo vhodne naozaj zmenit znacku zamlu. Z tejto xeny mozno vytiahnem skrekluna anecham ju len ako pasivny zamok na zadne kolo.

Este raz vdaka
Bjorni
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 01 Jún 2018, 11:29
Motorka: Honda NC 700X

Predchádzajúci

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia