Navigace

(navigácia, pôzdra, držiaky, napájanie, ...)

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 30 Jan 2018, 15:55

Tak jsem vykoumal za pomocí staženého manuálu, jak na to. Go 620 se k PC připojit nedá, i když to v manuálu píší a k navigaci je i datový kabel. Neustále to jen odkazuje na aktualizace přes wifi. Vlastní trasy je ideální vytvářet přímo v navigaci zadáním "moje místa", které se pak přidají do požadované trasy. Ta se pak uloží do "moje trasy". Jde to rychleji, než v Tyre.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Ruidos » 11 Apr 2018, 18:24

Mám dotaz. Používate niekto "nejakú " aplikáciu ktorá by Vám zaznamenávala trasu, tak že Vám to niekde aj uloží ? Čiže viete kde a koľko , kedy ste boli ?
Ak hej , viete poradit akú ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod dukyno » 11 Apr 2018, 19:37

Locus

Spotrebuje minimum batérie, nie je problém celodenný záznam + hudba cez BT do interkomu a mobil vydrží v pohode do večera.

Výhoda je, že v mape si vieš pozerať aj viac dní, resp záznamov naraz.

Takto vypadal napríklad 3 dňový výlet v okolí Murau, keby som chcel, viem si dať každý deň zobraziť inou farbou...Obrázok
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Puggy » 11 Apr 2018, 21:21

Skús Rever, ja používam ten.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Navigace

Poslaťod Zizi79 » 12 Apr 2018, 05:36

alebo obycajny telefon s androidom... zapnes si historiu polohy :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Ruidos » 12 Apr 2018, 05:38

Puggy píše:Skús Rever, ja používam ten.


Puggy ďakujem. Vyskúšam to. Ty máš tu platenú verziu ? V čom je rozdiel ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Ruidos » 12 Apr 2018, 05:40

dukyno píše:Locus

Spotrebuje minimum batérie, nie je problém celodenný záznam + hudba cez BT do interkomu a mobil vydrží v pohode do večera.

Výhoda je, že v mape si vieš pozerať aj viac dní, resp záznamov naraz.

Takto vypadal napríklad 3 dňový výlet v okolí Murau, keby som chcel, viem si dať každý deň zobraziť inou farbou...Obrázok


Duky
Tento Locus vyzerá super, ale ja mám poondiaty iPhone a tam nie je aplikácia


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Puggy » 12 Apr 2018, 21:09

Puggy ďakujem. Vyskúšam to. Ty máš tu platenú verziu ? V čom je rozdiel ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk[/quote]

Nie, používam neplatenú, na záznam cesty, prípadne na zdielanie na FB mi to stačí.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Navigace

Poslaťod wirgil » 11 Jún 2018, 22:52

Psal jsem to už na FB a zeptám se i tady: Kdo používá TomTom Rider 420?
Potřebuji vědět, jestli je u té navigace normální, že při napájení z vlastní baterie svítí její displej o polovinu jasněji, než když je napájená po kabelu. Mně to připadá na palici... Podsvětlení mám nastavené na max. a při externím napájení je displej venku velmi špatně čitelný. Na názvy vesnic nebo na navigační šipky můžete zapomenout, s bídou je vidět linie cesty.
Jinak pro mě osobně je ta navigace velké zklamání. Pomalá, seká se, občas úplně zamrzne. Při otočení na stojato trvá cca 5 vteřin, než se otočí i displej. Dneska se mi stačila 3x během 150km cesty sama od sebe resetovat. Reset do továrního nastavení nepomohl. Nepotřebuji žádný nabušený herní dělo, ale tohle je trochu moc. Uvažuji o vrácení zboží. Koupeno nové u CZC.cz. Zajímají mě vaše zkušenosti.
Obrázok užívateľa
wirgil
****
****
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 12 Mar 2016, 08:22
Bydlisko: CZ, Jihlava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Navigace

Poslaťod Ruidos » 12 Jún 2018, 05:35

wirgil píše:Psal jsem to už na FB a zeptám se i tady: Kdo používá TomTom Reset do továrního nastavení nepomohl. Nepotřebuji žádný nabušený herní dělo, ale tohle je trochu moc. Uvažuji o vrácení zboží. Koupeno nové u CZC.cz. Zajímají mě vaše zkušenosti.


Ahoj, keď som mal ešte tomtoma, mal som podobne problémy. Spravil som aktualizáciu a bolo super. Máš nový update ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 12 Jún 2018, 09:45

Wirgil - Mám 2 roky TT 400 a kromě horší čitelnosti, když slunce svítí zezadu přímo do displeje, je všechno OK. Několikrát ročně ji připojím na PC a aktualizuji.

Mimochodem, loni jsem měl možnost přímého porovnávání TT400 a Zumo 595. Několikrát jsem se projel s oběma GPS namontovanými a srovnával je. Nakonec jsem si nechal TT.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod wirgil » 12 Jún 2018, 21:45

Takže jsem to probral s jejich telefonickou podporou a navigaci jsem reklamoval. Zkusil jsem několik TomTomů v obchodech a všechny se chovaly tak, jak měly. Měl jsem prostě smůlu na vadný kus.
Obrázok užívateľa
wirgil
****
****
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 12 Mar 2016, 08:22
Bydlisko: CZ, Jihlava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Navigace

Poslaťod Richi » 05 Aug 2019, 23:20

Program Tyre prestal pracovať :(
Aké voľne stiahnuteľné aplikácie pre PC používate na vytváranie, editovanie alebo prezeranie GPX?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 06 Aug 2019, 06:34

Richi, ani nevrav.... riesim to tyzden! Bohuzial, asi to neobstime. Skusal som finticky vo forme konvertovania vystupu google map do gpx a podobne (v minulosti hoc to slo cez inu stranku, api nebolo vyzadovane), ale vsade "uvalili" aplikacne programove rozhranie s klucom. Teda mozes pouzivat embedd mapy, co ti je uplne k hovnu pri vytvarani trasy, alebo openstreetmap, ale tam je malo dat a taktiez pre mna nevyhovujuce.

Je mi proti srsti davat dalsiemu programu informacie o kreditke, ktore su bohvie ako zabezpecene a dostavat 200 dolarov kredit, ktory ked minies budes platit. Za prve Tyre nie je ziadny luxusny program na tvorbu tras ale iba nutne zlo, za druhe neviem ako budu presne vycislovat to, kedy minies svoj kredit a ci budes vobec upozorneny a podobne.

Este existuje moznost tvorit trasy cez Mydrive od Tomtomu, ale neriesi to problem, ze sa nedostanes k trasam v tyre-co je pre mna zasadne.

Hold asi nevidim inu moznost, len ist cez Tyre a proste to risknut, kedze navigaciu mam prakticky uplne odstavenu teraz.

Edit: nasiel som nejake programy, ale vsetky mi ukazali trasy z tyre (potažmo gpx) v priamkach medzi jednotlivymi bodmi :roll:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod puccky1 » 06 Aug 2019, 17:26

Kokos vobec nicomu som neporozumel co ste tu pisali.
Mal som pocit ze citam nieco po martanoch
Asi som stastny clovek ze tu navigaciu pouzivam minimalne a v uplne jednoduchom mode bod A do bodu B

Odoslané z SNE-LX1 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS, Mobil

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia