Držiak na mobil

(navigácia, pôzdra, držiaky, napájanie, ...)

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Ruidos » 28 Feb 2018, 15:23

Meky píše:No sláva, konečně se ubíráte lepším směrem. Plně souhlasím s Orinem, Floydem. Navigace na řidítkách, jak píše Floyd není šťastná volba, na to ale chlapci jistě příjdete.. ;)


Práve som išiel písať, prečo sem nedáš rovno foto zo svojej moto ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Meky » 28 Feb 2018, 17:57

Chlapci, možností uchycení bych řekl, že je dost, ne že nejsou, je to především o snaze něco vyřešit, fantazii a samozřejmě, zda jste či nejste panelákoví typ, už jsem se tady na fóru s tím setkal. Pokud se koupí držák se stahovací páskou z Číny, tak tam toho již moc nevymyslíte. Pokud máte starší model s origo vyšším plégem a rámem z velké části máte vyhráno. Když máte jakékoliv jiné, není problém si pod šrouby vyrobit, nebo nechat vyrobit držák. Dobrá inspirace je od Georga. Ta rampa je také šikovná. Já mám toto vyřešeno RAM systémem, zmíňka už tu také byla. Ale pokud nejste ochotni koupit kouly, držák, atp., tak se ani na tento systém nedívejte. Nejsem typ, že bych cpal někam nějaké fotky, Avatar to je světlá vyjímka, neboť na srazech se neví kdo je kdo, takhle má člověk alespoň trošku představu, kdo může být kdo, podle vyfocené motorky se toho moc nepozná. Možná, že nějakou z variant mého uchycení sem hodím, podle použitých částí mohu tvořit různé varianty. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Držiak na mobil

Poslaťod georgoo » 01 Mar 2018, 01:01

Ako pise Meky, aj drziak za par centov je riesenie, nikoho od toho odhovarat nechcem, hovorim z vlastne skusenosti.
To umiestnenie na rajdach nie je idealne, ja tvrdim, ze je nebezpecne, ale to uz posudte sami.
S trochou fantazie sa da kadeco vymysliet, a ked nie ste MacGyver, nevadi, je kopec uz hotovych rieseni. Staci len prskrutkovat :)

Pre inspiraciu, toto som mal na NC ja :
- origo turisticke plexi od Hondy
- G1
- TomTom Rider V4 (drziak RAM) co bol k tomu

V jednoduchosti povedane, navigacku dat tak aby ked sa na nu pozeras nemusis pohybovat (sklanat) hlavu.
Mas to to iste ako keby si si v aute dal navigacku pod volant. Tiez to nespravis ale das si ju do zorneho pola ;)

Obrázok Obrázok
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Meky » 01 Mar 2018, 08:28

Jo, a ještě jedna poznámka, uvažovali jste při umísťování držáku, že jiná viditelnost displeje je v garáži, a jiné to bude na přímém slunci, to se tuším řešilo v tématu navigace. Sklon bude hrát také svou roli ke spokojenosti.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Držiak na mobil

Poslaťod georgoo » 01 Mar 2018, 21:30

Meky píše:Jo, a ještě jedna poznámka, uvažovali jste při umísťování držáku, že jiná viditelnost displeje je v garáži, a jiné to bude na přímém slunci, to se tuším řešilo v tématu navigace. Sklon bude hrát také svou roli ke spokojenosti.


Presne toto je jeden problem, ked to mas na riaditkach, uhol je plochsi a je vacsi odraz a horsia viditelnost. Ked je uhol strmsi, viditelnost je lepsia :)
Je to ale veda to dobre nastavit aby sa to netraslo privelmi, ak je tam dlha paka navigacka lieta a je na nu zle vidiet.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Meky » 02 Mar 2018, 16:35

Tady máte další možnost uchycení navigace nebo mobilu s navigací. Pokud se vám jedná jen o mobil bez navigace, dejte ho raději do kapsy nebo kufru v kapotáži. Jak jsem již psal, možností uchycení je více, než to co vidíte. Tato delší varianta není ještě odzkoušená, nějaké věci jsem dokupoval v zimě, jen kratší uchycení. O nějakém chvění delšího ramene obavy nemám. Dostat navi nebo mobil nad tachometr k plégu, není problém. Mobil jako navi nepoužívám, po roce jsem přešel na navi, ale to je zase jiné téma. Toto je vlastně varianta co psal Puccky, cvrknutí navi do přilby... ;) Mám i zamykání ramen, navigace, na foto to není. Původně jsem chtěl řešit uchycení na rámu, ale tato možnost mi dovolí dát navi blíže k očím. Toto je možná varianta pro panelákové typy, jen koupíte, skládáte. ;)
Prílohy
lllllllllllllll.jpg
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Ruidos » 02 Mar 2018, 16:50

Tak neber môj názor zle, ale toto teda takto by som si to nedal nikdy. Možno keď budem mat 69 a nebudem vidieť :) neviem ako ty, ale nepotrebujem pozerať na mobil, povely prídu cez interkom, jasne občas pozrieš aj navigáciu. Ale toto...
Ale lava strana riadidiel, červený gombík a nad tým ta šedá skrinka je čo ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Meky » 02 Mar 2018, 17:56

Jistě, jak jsem psal, toto je "jedna" z variant, seskládaná na " brnknutí do přilby", a je to u mne novinka, ještě nevyzkoušená, ale má svoje opodstatnění, k 60 se blížím. Jistě, na menší vyjížďku bych s tím nejel. Tato varianta se může hodit třeba v Řecku, kde budeš na navi plně odkázán. Běžně jezdím s kratší variantou, nebo navi nad tachometr, blíže k plégu, fotit a dávat sem všechny možnosti nebudu. Ano, přes interkom ti chodí hlasové povely, ale co když ti příjde složitá křižovatka ve městě a na odbočení doprava, kam chceš jet, máš dvě cesty nebo více, tak která, první, druhá, no a čumíš na navi a nesleduješ provoz, nebo přejedeš a vracíš se. No, ono není až tak při jízdě na moto na dálkové trasy důležité, z mého pohledu, co je a co není pěkné, ale praktické, na moto si dejte co chcete, psal jsem, že tu máte další možnost, ne jenom možnost na kterou jste se zaměřili, přidělat něco na řidítka. Ta šedá "skrinka", na kterou se ptáš je kamera. Používám jí ale málo. Každý jsme jiný a máme jiný vkus, nic ve zlém, já bych si ale zase nedal na řidítka něco na co blbě uvidím, přidělané plastovou páskou.. ;)
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Puggy » 02 Mar 2018, 21:29

Ja to mám takto a spokojnosť :lol:
Prílohy
IMG_0200a.JPG
IMG_0200a.JPG (35.79 KiB) Zobrazené 359 krát
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Meky » 03 Mar 2018, 12:56

Ánno, máš správný základ, držák s koulí :like: , na to kdykoliv dáš cokoliv. Takto to mívám často, jen delší rameno a více na bok, teď jsem koupil ještě spojku. Ramena mám 3 různě dlouhá, takže to mohu jakkoliv kombinovat, dle situace.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Držiak na mobil

Poslaťod keto » 05 Mar 2018, 14:35

Taky jsem vozil mobil v držáku, ale pro možnost jízdy v dešti jsem ho měl v nepromokavém držáku, bohužel za teplého počasí se při použití s navigací zahříval a občas se na chvíli vypnul, což bylo nepříjemné a tak jsem koupil moto navigaci a ta umí ovládat základní funkce mobilu v dosahu několika metrů a tak už vozím mobil v kapse nebo v kufru i když bych ten nový mohl už teď vozit i v obyčejném dtžáku, jelikož je vodotěsný ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Richi » 07 Mar 2018, 21:07

Prispejem aj ja svojou fotkou

Obrázok

Nemám žiaľ viac detailov :(
Budem sa opakovať :) je to práca jedného šikovného inžiniera z fóra. Nové uloženie navigácie nad prístrojovú dosku zvýšilo bezpečnosť a pôžitok z jazdy najmä v neznámych mestách.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Meky » 07 Mar 2018, 21:54

Pro ty co četli moje příspěvky pozorně. Zhotovení držáku pod šrouby pléga cca 1 hodina. Tuto polohu docílím ale i RAM systémem.
Prílohy
4444444444.jpg
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Ruidos » 07 Mar 2018, 22:38

Meky píše:Pro ty co četli moje příspěvky pozorně. Zhotovení držáku pod šrouby pléga cca 1 hodina. Tuto polohu docílím ale i RAM systémem.


Aj vidíš na navigáciu ? Predtým si ju mal výrazne bližšie a vysoko hore


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Držiak na mobil

Poslaťod Ruidos » 11 Apr 2018, 18:21

Tak dnes ostrý test. Cesta do CR a spet TN.
Musím uznať že ste mali pravdu. Dole na riadidlách keď sa oprelo slnko som nič nevidel, nehovoriac, že fakt je dosť rušivé keď musí ísť zrak dole.
Telefon ide hore jednoznačne. Ďakujem


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS, Mobil

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia