Hlučnosť a vibrácie spojky

Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod JojoNC » 01 Nov 2017, 22:41

Zdravíčko, mám otázku a zároveň aj radu, mám NC-čko 750 S 2015 manuál a od novoty sa mi nezdá spojka, po pustení spojky na voľnobehu je hlučnejšia a vibruje motorom, dal som to reklamovať do Hondy v Žiline a oni vymenili spojku, ale stále to robí a oni na to, že to má tak. Má s tým niekto skúsenosti?
JojoNC
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 01 Nov 2017, 22:05
Bydlisko: Fačkov
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod puccky1 » 02 Nov 2017, 06:32

Neviem ako velmi je hlucna ake vo vseobecnosti to robi kazda NC je to jej specificky zvuk
Mne sa na zrazoch moja zdala byt vzdy najhlucnejsia ale ide dodnes
Ja som to reklamoval hned ked bola nova a tiez ma odbili ze to je na NC normalny zvuk
Dodnes som sa spojky nechytil iba som ju vzdy po autorizovanom servise povolil lebo mechanik mal asi presvedcenie ze spojka nema mat ziadnu volu
Dnes ma spojka 80 000 km a slape ako ked bola nova aj tak hrkoce ;)

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod JojoNC » 02 Nov 2017, 08:12

No niekedy keď zastavím na červenej v meste tak ten zvuk ide rovno do prilby a počujem to a aj tie vibrácie cítiť. Spojku som už riešil tri krát, lebo aj im sa to nezdalo ale teraz po tretej výmene tvrdia, že to tak má byť. Moto má nabehané 23000km tak neviem,či to mám nechať tak. Chcel som na porovnanie počuť aj iné podobné NC-čko ak je niekde v okolí ZA. Jedno som už počul keď som sa potuloval po cestách, bola to moto z Rakúska a mal nabehané cca 16000km a na nej to bolo minimálne, skoro nebolo nič počuť a ani vibrácie, tak neviem jedna viac jedna menej asi ako sa im podarí, jazdil som aj na iných dvojvalcoch či od Hondy alebo iného výrobcu a tam nič. Ale ak má niekto v mojom okolí to isté, rád by som sa zastavil a vypočul jeho moto, až mám srdce na mieste
JojoNC
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 01 Nov 2017, 22:05
Bydlisko: Fačkov
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod Dovi » 02 Nov 2017, 08:43

 
JojoNC píše:po pustení spojky na voľnobehu je hlučnejšia a vibruje motorom


Obecně - příčinou případné VÝRAZNÉ změny hlučnosti motorky při vymáčknutí její spojky bývá ZPRAVIDLA spojkové ložisko...

 
Jinak ale MALÁ změna v charakteru zvuku pohonného ústrojí při rozpojení spojky JE NORMÁLNÍ jak u motorek, tak u aut.

U aut se suchou spojkou (a výjimečně u některých motocyklů (s podélně orientovaným motorem - typicky moto Guzzi, velké motorky BMW apod.) i u "normálních" motorek s mokrou spojkou (většina motocyklů s primárním převodem mezi klikovou hřídelí motoru a spojkou) se tím vymáčknutím/vyšlápnutím spojky motor odpojí od převodovky (i na neutrálu se odpojí vstupní hřídel převodovky) a převodovka tím pádem ztichne.
Naproti tomu se to však celkově může (ale nemusí) projevit jiným chatrakterem vibrací, protože běžící motor je tím rozepnutím spojky odpojen od vstupního hřídele převodovky (při jeho otáčení se jeho moment setrvačnosti mohl více či méně spolupodílet na tlumení vibrací nevyvážených hmot v motoru).

U aut je to (v hlukově odstíněné kabině vozu) skoro nerozpoznatelné, ale u motorek všech typů je to při nižší okolní hladině hluku patrné skoro vždycky.

 
P.S.
Pro úplnost - mám taky Hondu NC 750S koupenou jako funglovku v roce 2015, a taky s manuální převodovkou.
Nevím, jestli Tě to spíš uklidní nebo naopak zneklidní, ale změna charakteru zvuku mého (a pevně věřím, že nejenom mého) NCčka při vymáčknutí spojky je sice vnímatelná, ale velmi malá.
Řekl bych normální s ohledem na kubaturu respektive velikost a hmotnost motoru a spol.
Čili +/- stejná jako asi u všech motorek s mokrou spojkou...
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod JojoNC » 02 Nov 2017, 11:07

To mi je všetko jasné musí tam nastať zmena zvuku, ale nečakal som, že až taká. Ten zvuk a vibrácie sú niekedy až také, že mám obavu či niečo nevyletí z motora. Druhý krát, keď som to reklamoval tak aj mechanik z Hondy povedal, že vážne to vibruje moc a aj hluk, tiež sa mu to nezdalo, ale po výmene spojky, keď to robilo rovnako zrazu tvrdili niečo iné, že to tak a radili mi hustejší olej.
JojoNC
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 01 Nov 2017, 22:05
Bydlisko: Fačkov
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod Dovi » 02 Nov 2017, 11:59

 
JojoNC píše:Ten zvuk a vibrácie sú niekedy až také, že mám obavu či niečo nevyletí z motora. Druhý krát, keď som to reklamoval tak aj mechanik z Hondy povedal, že vážne to vibruje moc a aj hluk, tiež sa mu to nezdalo


Vypadá to, že víš, o čem mluvíš a že to není planý poplach typu "slyším trávu růst".

Potom je tedy něco špatně, toto není normální.

Možností je víc a bráním se skoro kacířské myšlence, že při montáži třeba zapomněli na vyvažovací hřídel, jehož funkci (u nerozpojené spojky) částečně zastupuje vstupní hřídel převodovky... Ale to je jen jeden z okamžitých nápadů v rámci brainstormingu, a doufejme, že hodně hloupý - to se už spíš omlouvám za spekulace na dálku a nechci strašit takto černým scénářem.

V každém případě, jestli jsi to (aspoň poprvé) reklamoval ještě v záruce, nevzdávej to a trvej na opravě.

Nahrej si to s co nejvíce zvukovými i vizuálními detaily na video (a v kontrastu s tím i jiné NCčko, které je v pořádku) a pošli to dovozci. A pokud ani to nepomůže, tak do evropské centrály i do Japonska.
V nejhorším případě se to snaž uhrát aspoň na kulanci.
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod JojoNC » 02 Nov 2017, 12:24

Práve preto chcem ešte aspoň jedno dve NC-čka počuť aby som mohol konať a dokopať ich k náprave, bol som aj u dvoch mechanikov, ktorý sa zaoberajú a servírujú aj moto a od nich som mal impulz, že to nieje normálne až také hrčanie. Tak preto prosím, ak je niekto z okolia ZA či môžem prísť. Ďakujem
JojoNC
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 01 Nov 2017, 22:05
Bydlisko: Fačkov
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod Pavel » 02 Nov 2017, 15:57

Zrovna dneska jsem zazimoval a myslel na tu spojku, žádný rozdíl jsem při vypnuté/zapnuté nepoznal, opravdu jiný zvuk tam nebyl, zmáčknučí/vymáčknutí stejný zvuk, bez hlučnosti
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod puccky1 » 02 Nov 2017, 18:15

Ja ten rozdiel citim ale ako pise Dovi nie je to az taka hroza
Skoda ze uz nejazdim tako ako predtym teraz nemam vobec casu inak by som kludne dobehol na porovnanie ale obavam sa ze tento rok som uz dojazdil
Budes musiet pockat ci sa neozve niekto z tvojho okolia

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod JojoNC » 02 Nov 2017, 19:17

Aj tak ďakujem, mám čas iba do konca roka, končí mi záruka na moto a keď tam prídem na budúci rok tak sa pekne na mňa usmejú a PA PA. Dúfam, že sa niekto ozve a ja budem mať niečo na porovnanie, ešte raz ďakujem
JojoNC
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 01 Nov 2017, 22:05
Bydlisko: Fačkov
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod Pito » 02 Nov 2017, 21:15

Ja si pamatam, ze aj mna toto trapilo. Ono urcite zmena vo zvukovom prejave je pripustna a normalna. Je otazne, nakolko to tebe robi, ale myslim ze si iba moc "upjaty" ako aj ja kedysi, na kazdy zvuk :D

Dnes mam pre zmenu CBF1000FA a tam prevodovka dava rany, jak keby niekto buchal kladivom na volnobehu. Stara dobra NC, kde bol ten zvuk ovela jemnejsi :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod Floyd » 03 Nov 2017, 01:28

Pito píše:Ja si pamatam, ze aj mna toto trapilo. Ono urcite zmena vo zvukovom prejave je pripustna a normalna. Je otazne, nakolko to tebe robi, ale myslim ze si iba moc "upjaty" ako aj ja kedysi, na kazdy zvuk :D

Dnes mam pre zmenu CBF1000FA a tam prevodovka dava rany, jak keby niekto buchal kladivom na volnobehu. Stara dobra NC, kde bol ten zvuk ovela jemnejsi :lol:


No však preto, Piťo !!!
Aj ja som sa snažil riešiť "problém" s klepaním prevodovky s Mojou prvou NC 700, ktorú som posunul Piťovi (resp. Piťo si ju posunul k sebe). Stretol som sa s viacerými NC-čkármi a zvuk bol približne rovnaký. Takže asi netreba riešiť.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod JojoNC » 03 Nov 2017, 07:50

Tak asi to nechám tak, ale aj keď je niekto z okolia ZA prosím dajte vedieť, chcel som počuť aj iné ĎAKUJEM a ĎAKUJEM aj za rady.
JojoNC
**
**
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 01 Nov 2017, 22:05
Bydlisko: Fačkov
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod puccky1 » 03 Nov 2017, 14:21

Puggy je Zilincan len uz tu pomenej prispieva skus mu.napisat sukromnu spravu mozno to zachyti cez mail a skusi ti pomoct

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Hlučnosť a vibrácie spojky

Poslaťod dancul » 06 Nov 2017, 08:26

Ak by ti neprekážala malá zachádzka do Kysuckého Nového Mesta, tak príď.
Aspoň ešte raz preštartujem pred zazimovaním. :D
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia