mastný vzduchový filter

mastný vzduchový filter

Poslaťod vladimir » 30 Júl 2017, 09:47

zdravím.

napísal som tu dlhý článok, dal odoslať a nič.. že niesom prihlásený.. asi som niečo urobil zle..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod puccky1 » 30 Júl 2017, 11:35

Mozno ta odhlasilo ulozeny ho asi nemas vsak?

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod vladimir » 30 Júl 2017, 11:57

tak znova.. motorku som kúpil dvojročnú, mala len 4 200 km a vyzerala ako nová z výkladu.. asi fakt viac nemala lebo ten motor išiel ešte tak s tuha.. po 6 500 už šla ľahšie a aj spotreba klesla..

prvý neznámy zvuk to bol klaksón že sa dotýkal hlavy válca.. nedávno začala vydávať divný zvuk.. jednička rýchlosť nič veď to sa len párkrát otočí motor a radíme dvojku.. bolo to počuť pri dvojke a trojke v nižších otáčkach.. potom v pohode lebo to prehlušil okolitý hluk.. v piatok sme sa túlali po kopaniciach a už som to počul aj pri vyšších stupňoch a rýchlosti.. včera som bol v Maďarsku a už nielen zvuk ale aj vibrácie v rukách boli cítiť..

doma som ošahal čo sa dalo ale nenašiel som nič podozrivé tak som sa pustil do odstrojovania kapotáže.. hrúza práca.. prvé čo som zistil že mám prasknutí ten náš kufor dole vzadu ako je priskrutkovaný.. lebo mi sedí len na troch bodoch a na ľavej strane je medzi nosníkom a kufrom 2 mm medzera keď je len položený na svojom mieste.. ten plast je dosť tvrdý, podložím nosník aby to sedelo.. druhá vec je telo filtra alebo obal.. vzadu je zasunutý do dvoch gúm a vpredu je jedna skrutka.. úchyt medzi dvomi gumenými podložkami no tam to bolo voľné, hýbalo sa to..

jasné že mi to nedalo nepozrieť filter.. čistý ale keď som po ňom prešiel prstami ostali mi mastné.. odvetranie motora fúka rozprášený olej priamo na filter, konštrukčne nezvládnuté.. je pod vložkou kovové sítko ale to je ochrana v prípade nejakej deštrukcie vložky alebo keby ju niekomu mole rozožrali kto málo jazdí :lol: jednoducho aby to motor nenasál.. chcelo by to nejaké kolienko a zmeniť smer toho odfuku..

naštartoval som to takto odstrojené, nechal niečo zohriať, povytáčal a ten iný zvuk tak už nebol.. obal filtra je kus ťažkého plastu či tie vibrácie do rúk boli z neho uvidím až to poskladám.. filter som objednal.. myslí že tiež by ste si mali skontrolovať filtre a keď to bude robiť mechanik treba byť pritom a vidieť.

veľa pekných kilometrov praje Vladimír..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod Zizi79 » 02 Aug 2017, 06:49

no som zvedavý...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod georgoo » 02 Aug 2017, 15:30

presunute z manualov
georgoo
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod Macek » 02 Aug 2017, 22:13

..filtr se mastí méně pokud odpouštíš častěji odkal klikové skříně.. to je ta hadička se špuntem vlevo za chladičem.. ty vibrace mužou byt i od špatně vyvaženych kol, nebo nerovnoměrně sjetych gum.. nebo ložiska kola.. ale nejsou vibrace jako vibrace.. to se asi dost blbě radi takhle na dalku..
..filtr jinak mechanici povětšinou nevytahují, zvkaště když ho maji jen zkontrolovat.. nakecaji ti že je dobry a že ho jen vyfoukali.. sam jsem si po servisu filtr vytahl a nestačil sem se divit.. nedělaji to, protože ten přistup je fakt nahouby a pocitaji s tim že sam dotyčny si ho ani vytahnout neumi..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod vladimir » 03 Aug 2017, 00:13

zdravím Macek.. tú hadičku mám čistú a prázdnu.. ale dnes mi prišiel filter no dostanem sa k tomu až cez víkend poskladať.. tak potom napíšem.. no ten divný zvuk už nebolo počuť keď to bolo bez kapotáže a filtra.. je teplo že sa nedá spať.. asi keď poskladám tak smer sever.. kde je chladnejšie.. :lol:
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod vladimir » 06 Aug 2017, 06:47

včera som mašinku poskladal a je to iné kafé.. ten divný zvuk motora je preč a vibrácie tiež sa stratili.. vychádza mi s toho len jedno.. podtlak pri nasávaní motora je zanedbateľný no pri mastnom málo priepustnom filtri je tak veľký že rozkmital to povolené telo filtra čo sa prenieslo až do rúk..

ono to ani nepríde že aj strácala výkon a bolo treba o niečo viac pridávať plyn pri zrýchlení, predbiehaní.. teraz ako keby jej nejaký koník v motore pribudol a plyn stačí menej točiť.. tak sa potvorka sama ťahá dopredu..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod Zizi79 » 06 Aug 2017, 08:49

gratulujem... si to vyriesil sam a aj vibracie su ok... super
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod vladimir » 06 Aug 2017, 12:43

dík Zizi.. niesom začiatočník okolo motorov.. už za komančov som mal z DDR taký malý paltest zo stroboskom a venoval som sa nastavovaniu motorov.. ale prišli iné starosti a povinnosti, dnes sú v autách a motorkách riadiace jednotky, samé čídla a to už je mimo mňa..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: mastný vzduchový filter

Poslaťod Zizi79 » 06 Aug 2017, 20:45

rozumel som len predlozkam... ja su ITckar...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná


Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia