EDC

EDC

Poslaťod Dovi » 15 Máj 2017, 07:56

 
Nosíte taky něco podobnýho občas při sobě?

Obrázok
(zvětšení rozkliknutím)

Samozřejmě ne při vysypávání odpadků do popelnice, ale třeba když jedete na motorce někam dál, kde by se to mohlo hodit... (ten nechytrý mobil je starý asi 10 let a s ještě původní lithiovou baterkou vydrží na příjmu zhruba 2-3 týdny - při vypínání na noc).
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: EDC

Poslaťod Supi » 15 Máj 2017, 10:02

Neviem, pride mi to trochu zvlastne, nosit so sebou zbran. Nechodim do krajin, kde by som ju potreboval. A aj tak by ma do nich so zbranou nepustili.
Na ceskom GS-ackom fore riesia niektori temu "Aku zbran ku GS". Co mate vy Cesi s tymi zbranami? To ste taki paranoidni? 8-)

Na vylety nosim Victorinox vreckovy nozik, imbusaky, torxy, par eska pasiek, americku lepiacu pasku, 2 kluce na upravu radicky/zrkadiel/stupaciek a sadu na defekt.

A este k tomu mobilu - nosim smartphone s pripojenim na internet, s moznostou dat zdielat svoju polohu. Ak by sa mi nieco stalo, mozem poslat zachranarom svoju presnu polohu, pripadne ak ju zdielam s blizkymi, ti vedia, kde sa nachadzam. Takisto si mozem na nete booknut hotel, pozret pocasie (radary), navod ako rozobrat a zlozit motorku... :D
Nosim so sebou powerbanku, ktorou nabijam vsetky elektronicke zariadenia (interkom, kameru, mobil) a powerbanku mozem nabijat z motorky.
Takze mat nejaky "sprosty" telefon mi nepride nejak extra prakticke. Jedine ze by mal ovela lepsi prijem signalu. Co henten nema.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod Macek » 15 Máj 2017, 11:32

..jo.. nosim sebou plynovku nebo slzak.. nebo obojí.. nemam postavu Hulka a už jsem to i využil.. i mezi motorkářema jsou koko*i a sebeobrana je dnes nutnost.. vercajk, multipurpose kleště, nůž, velkou lekarničku a set na pneu to beru jsko samozřejmost na delší cesty.. mobil opravdu jen ten chytry..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod Pito » 15 Máj 2017, 11:37

Zdielam Mackov nazor, nie som idealista s ruzovymi okuliarmi, zijeme v zlom svete.

Ja som nosil boxera, ale je to chladna zbran a potom sa tazko celi zakonu, aj ked si v prave :D

Slzak je fajn, vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, tiez pre istotu si ho pribalim, ale kvalitne sa citim s kalenym teleskopom 8-)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod Pito » 15 Máj 2017, 11:38

A za mna, ak plynovka u vas znamena to co u nas (plynova pistol), tiez mam doma ale podla mna to je najvacsia hlupost. Neskladne to je a najma ak na niekoho vytiahnes plynovku a on ma real, dovi dopo. Je v prave ta odstrelit.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod Macek » 15 Máj 2017, 12:07

..jo ja myslel plynovou pistoli.. a nevytahuju ji jen tak z plezíru.. zatím jsem ji teda nevytáhl ani, ale cítím se lepe s ní než bez ní.. pokud by měl někdo real gun, tak máš fuk co máš ty.. pak už jen kdo je rychlejší.. ale o to nejde.. já ji mám pro bezpečí své a své rodiny.. mám jich několik.. na cesty vozím takovou malou 5ti rannou kapesní.. lejdinku.. takže nepřekáží a funguje.. jde o poplašný efekt, upozorňující efekt a až jako druhou mám v zásobníku plynovou patronu.. okolo zbraní se pohybuju neustále, sbírám je, střílím, bojuju, bez nich je vždy hůř.. a jo, mají je i ti zlí a hlavně ti zlí..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod Pavel » 15 Máj 2017, 13:11

Tak já zbraň "plynovku"nenosím určitě, ani ji nevlastním. Tady v ČR, Polsku nebo na Slovensku se cítím celkem bezpečně. Ještě se mi nestalo, že bych měl s někým bezdůvodně vážnější problém, občas se lidi poštěkají a to je všechno, no kromě opilců, kteří se někdy cítí nesmrtelní. Plynovku bych si ale určitě vzal třeba do Rumunska, kde jsou divocí psi, kteří tě můžou i pokousat, tak bych mezi ně střelil ať si počuchají a hned by byl klid ;) Vercajk, lekarnu a zapalovač(ikdyž nekouřím) mám v motorce imrvere, občas i nůž. Strach o svou bezpečnost nemám vůbec, to spíše se trošku bojím abych někde nehavaroval nebo neměl poruchu motorky.

Jednou tady Macek psal, jak do něj při čekání u vlakového přejezdu trošku zezadu potlačil řidič auta stojící za nim, s takovýma nic nenaděláš, maximálně ho pořádně vyřveš. Aby to řešila dopravka, musela by ti vzniknout škoda, pokud ne, tak je to jen přestupková schválnost. Profackovat ho nemůžeš, bo nevíš jestli si tě nenahrává na kameru a nenahlásí tě na PČR a ještě jeho spolujezdci budou svědky, že jsi jej první napadl ty, poranil jej a že to ostatní kolem velmi pohoršilo, jen opletačky kolem toho a chodíš na výslech a pak to řeší městský úřad, no může i soud jako výtržnictví v krajním případě, ale dnes je i toto reálné. Jen pak tratíš svůj čas a někdy i peníze.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: EDC

Poslaťod keto » 15 Máj 2017, 13:25

Tak už se pár krát stalo i u nás, že legálně držená zbraň někomu zachránila život nebo minimálně zdraví nebo by zachránit mohla, kdyby dotyčný byl ozbrojen, naštěstí je to velmi ojedinělé, bohužel se situace v tomto spíše zhoršuje, než zlepšuje a tak potřeba být na něco připraven bude stále nalehavější a to hlavně u zranitelnějších osob, jako jsou senioři a ženy, na tyhle si ty novodobé kreatůry troufají nejvíc.
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod Dovi » 15 Máj 2017, 14:01

 
Ahoj kluci, Dovi nikomu nic nedopo. Byl to jenom přátelský dotaz k tématu, který občas asi napadne skoro každého člověka.

A možná jsem měl raději hned napsat, že palnou zbraň s sebou nenosím - v Česku i na Slovensku to bohudíky zatím ještě snad není zapotřebí...

Jinak ta pistole na fotce, to je spíš jenom pro ilustraci. A navíc je to jen synova neškodná kuličkovka na stlačený plyn (maketa 1:1 co do rozměrů i hmotnosti) :)
 
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: EDC

Poslaťod Pavel » 15 Máj 2017, 14:29

Dovi: A navíc je to jen synova neškodná kuličkovka na stlačený plyn (maketa 1:1 co do rozměrů i hmotnosti) :)
No a já myslel, že to máš plynovku

Československo je ve srovnání s jinými buď i evropskými a vyspělejšími zeměmi pořád hodně bezpečná. Jen to chce zachovávat určitá pravidla chování.

Když třeba vidím dva feťáky, kteří se na parkovišti před domem vloupávají do vozidla, tak vždy raději zavolám policii, sleduji je z okna a podávám průběžně informace, nikdy nevyjdu sám na parkoviště a nesnažím se je zadržovat, aby mě třeba zranili nebo i nakazili žloutenkou typu "C" kterou většina z nich má, ikdyž jsem přesvědčen, že je oba zvládnu, tak maximálně vyjdu ven a sleduji jejich jednání do příjezdu hlídky a pak jim případně "trochu" helfnu.

Dále je třeba si uvědomit, že pokud se bavím s opilcem, který se cítí být "všebohem", tak mu nedávám příčinu k pokračování jeho protiprávního jednání, ale bavit se s nim slušně a spíš jej uklidnit, má v tuto dobu jiné myšlení i chápání reality. Opilí lidé nesnáší, když je někdo cizí poučuje o tom co mají či nemají.

Někdy je opravdu pravdou, že chytřejší ustoupí, ikdyž je trochu uražen cizí osobou, měně znamená v tomto případě více, přestože se nechce cítit ponížený a být za "vola". Já sám se třeba taky občas vytočím kvůli blbosti, ale zase se hrozně rychle zklidním.

Mezi motorkářemi jsem se nikdy na srazech nesetkal s arogancí či agresivitou vůči ostatním, pokud se tak výjimečně stane, jde jen o jedince. Kdysi jsem přespával na dovolené i v kempech a vždy to tam bylo fajn, žádné extempóre či bitky, jen občas přátelštější nálada z kraje noci, hold kdo chce mít pohodlí a klid, ať přespí ve stanu u lesa a nebo si připlatí za penzión dále od cesty, což nyní preferují i já, jelikož mám slabší spaní a probudí mě kde co.

Ani si nedovedu představit jet někde dále na dovolenou a použít některou z obranných hraček na svou obranu, většina a téměř 98 procent incidentů není jen tak z ničeho, vždy někdo zavdá příčinu a tak se k tomu musím i trochu postavit a zhodnotit vzniklou situaci, aby následek nebyl horší než o co původně šlo, nevydělá na tom většinou nikdo. Hlavně se starat sám o sebe, užívat si a neplést se do sporu jiných, to už jsem se poučil
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: EDC

Poslaťod keto » 16 Máj 2017, 07:55

Česko patří mezi 10 nejbezpečnějších zemí světa, to je opravdu velmi dobrý výsledek a nebýt zde jisté nepřízpůsobivé etnické skupiny, tak jsme mohli atakovat medailová místa ;) . Pokud se ubráníme přílivu migrantů z problémových oblastí světa, tak by nám to tu mohlo vydržet :like:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod Femicko » 16 Máj 2017, 13:12

Ja neviem, na ktoré miesto v tomto rebríčku patrí Slovensko a ďalšie okolité krajiny, ale cítim sa tu bezpečne. Nenosím a ani nehodlám nosiť pri sebe nejakú pištoľ, slzák, či teleskopickú tyč. Čo sa ale určite vždy budem snažiť mať pri sebe, je zdravý rozum.
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: EDC

Poslaťod Macek » 16 Máj 2017, 18:39

..chlapci až budu mit postavu jak Rock tak budu taky vzbuzovat respekt a spoustě nepříjemností se automaticky vyhnu.. až vám někdo 50m od baráku dá nakládačku a zlomí žebra, tak budete mít jiný pocit, než ten že je tady bezpečno.. závidím vám tu jistotu.. děje se tady (bydlim u Ostravy) to same svinstvo jako v Praze nebo kdekoli jinde, policie 90% z toho co řeší nikdy nepustí ven.. mám kamarada poldu a to co jsem se dozvěděl a neměl vědět, mi stačí na to abych pro svou obranu a bezpečí svých dětí udělal tak málo, jako mít slzák v kapse a nůž na opasku.. a taky jsem přesvědčen že mám zdravý rozum.. nikdy bych po tom nešáh z jiného důvodu než kvůli sebeobraně.. ale to je každého věc.. volba jako mít u sebe opravnou sadu na pneu, nebo nemít a věřit, že u vás hřebíky nerostou.. ;)
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod keto » 20 Máj 2017, 07:55

Macku dobře řečeno :like: stačí statistiky znásilnění a to prý je jen 20% skutečného stavu, jelikož 80% případů ženy neohlásí. Takže ano je daleko pravděpodobnější, že vás někdo napadne, než výhra ve sportce a při tom sportku hraje hromada lidí a věří, že vyhrají a další hromada chodí po světě a věří, že je nikdo nepřepadne :mrgreen:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: EDC

Poslaťod dreamer » 20 Máj 2017, 15:00

Hovori sa tomu aj paranoja, ale ak je vola da sa to liecit ;) Mam viac ako polstorocie za sebou a prepadli ma len raz... v cernosskom gete v New Orleans. Plynovku ale mam, nosim ju v ruksaku, ked idem na vacsiu turu do lesa u nas na chalupe, stretnut medveda tam nie je nic vynimocne.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Ďalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia