Smerovky

(prídavné svetlá, držiaky, kabeláž, smerovky, žiarovky, ...)

Re: Smerovky

Poslaťod crossic » 10 Máj 2017, 15:12

Zdravíčko pánové, pustil jsem se též do výměny blinkrů za ledky.
Pořídil jsem zatím jen na zadek, abych viděl jak to funguje:

https://www.barracudamoto.cz/blinkry-quadra-led-homologovana.html

společně s rezistorem

https://www.barracudamoto.cz/rezistor-10-watt.html (pomiňme, že je to 10W, když tam má být 21W - ten už mám na cestě - prodejce se seknul a poslal jiné než měl)

Moje otázka zní, kam byste ty rezistory přidělaly? Předpokládám, že se to bude hřát - což je podstata rezistoru. Původně jsem myslel, že to nechám pod sedadlem spolujezdce, ale nejsem si jist, zda je to ta pravá volba.
Případně, kdyby někdo věděl označení toho relé, které potřebuji dát místo originálního, aby mi neblikaly led blinkry rychle, tak by to bylo ještě lepší :)

Obrázok Obrázok

Děkuju za veškeré přínosné rady :)
Obrázok užívateľa
crossic
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 05 Máj 2017, 18:55
Bydlisko: Geilenkirchen
Motorka: Honda NC 750S

Re: Smerovky

Poslaťod Stanci » 11 Máj 2017, 06:46

Ja som spekuloval led blinkre ale vratil som sa k original a tie som dal znamemu ... ja som daval tie rezistori iba vzadu nad kolesom do tej gumy kde je kabelaz na smerovky tie rezistori som dal do buzirky zmrstovacej ale stale som sa bal toho ze co ak sa to velmi prehreje nikdy clovek nevie a zacne mi horiet pod ritou ... v predu som planoval z boku su take rebrovania ako su tie skrutky na zhodenie predneho dekla na svetlo v tom rebrovani mam aj cidlo na teplomer. Tie led rele sa daju kupit lacno aj na bazosi za par ... aj na ebay som videl
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Smerovky

Poslaťod crossic » 11 Máj 2017, 07:17

Díky za tip...bohužel ta možnost na zadku u mě padá, protože to tam nemám ten zadní plast...mám místo něj tento držák:
https://www.barracudamoto.cz/moto/honda/nc-700-750-s/nc-750-s-15-17/sklopny-drzak-spz.html

K tomu led relé...nevíš označení nebo hodnoty?
Obrázok užívateľa
crossic
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 05 Máj 2017, 18:55
Bydlisko: Geilenkirchen
Motorka: Honda NC 750S

Re: Smerovky

Poslaťod Stanci » 11 Máj 2017, 09:59

Asi sme si nerozumeli lebo som si pozrel tvoj drziak a nemal by byt problem ak sa rozumieme na 4tej stranke tejto teme som na predposlednom prispevku dal dve fotky a na druhej je vidno odspodu taky plast odspodu je jedna samorezka tak tam som mal na mysli oznacenie toho rele si nepamatam mal som poruke tie odpory ale skusim to kuknut
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Smerovky

Poslaťod crossic » 11 Máj 2017, 22:50

Pochopili sme se...zítra ti to vyfotím, ale ten plast tam teď už právě není :( Myslím, že vím kam si myslel, abych to dal, ale to tam právě není :(
Obrázok užívateľa
crossic
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 05 Máj 2017, 18:55
Bydlisko: Geilenkirchen
Motorka: Honda NC 750S

Re: Smerovky

Poslaťod Stanci » 12 Máj 2017, 06:53

Musi ved k tomu drziaku na spz neni aj podblatnik ten dlhy ...
Edit: hladal som to rele nasiel som ze malo by byt 4pinove niesom si isty ak chces skontroluj si to na svojom tu je link
http://m.ebay.com/itm/1x-Honda-LED-Rela ... Ciid%253A1
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Smerovky

Poslaťod crossic » 12 Máj 2017, 08:59

Za to relé moc děkuju, rozeberu mašinu a mrknu, zda vypadá stejně.

K tomu držáku žádný podblatní právě není, tak mi přijde blbost to dávat zespodu, aby na to šel veškerý bordel...na přiložené fotce vidíš jak to tam teď zespodu vypadá :)
BTW tydle hnusný bužírky jsou prozatimní než mi přijde jedna veliká do který to dám.

Obrázok
Obrázok užívateľa
crossic
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 05 Máj 2017, 18:55
Bydlisko: Geilenkirchen
Motorka: Honda NC 750S

Re: Smerovky

Poslaťod crossic » 12 Máj 2017, 21:25

http://www.ebay.de/itm/LED-Blinkrelais-Relais-Honda-NC-750-X-RC72-electronic-flasher-relay-/361776109920

Já našel tohle relé...snad to bude ono...ty rezistory tam dávat nechci...fakt to hřeje jak prase
Obrázok užívateľa
crossic
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 05 Máj 2017, 18:55
Bydlisko: Geilenkirchen
Motorka: Honda NC 750S

Re: Smerovky

Poslaťod Stanci » 13 Máj 2017, 07:08

A na moto mas 4pinovy ako je aj tento na ebay ? Chapem ja som sa tiez bal koli tym odporom ale mne by nevyriesil problem ani to rele lebo tie smerovky co som mal pekne modre po 3 tyzdnoch vybledli a boli hnusne plus mi do jednej zatekalo ale aj to sa dalo vsetko este spravit ale to podstatne bolo ked mi znamy povedal ze siel zamnou bolo slnecny den a absolutne nevidel ze som dal smerovku vecer to svietilo pekne ale cez den 0 bodov..
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Smerovky

Poslaťod crossic » 14 Máj 2017, 21:09

Jj moto sem měl rozebranou a to relé vypadá úplně stejně, tak to snad pomůže, ty relátka tam fakt dávat nechci...jako teď tam dočasně jsou, ale blinkry používám jen v krátkých intervalech...jak to nechám blikat třeba 30sec, tak je to děsně horký a mě to u té nádrže fakt znervozňuje
Obrázok užívateľa
crossic
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 05 Máj 2017, 18:55
Bydlisko: Geilenkirchen
Motorka: Honda NC 750S

Re: Smerovky

Poslaťod Stanci » 15 Máj 2017, 09:39

Chapem pri nadrzi som to ani nemal ale tiez som sa bal ale ani nie tak na krizovatkach ako keby si dal na dlhsie vystrazne ... a asi si myslel ze ta znervoznuju tie odpory nie relatka :) ale stretavam dost motoriek co ma led blinkre a blika im to rychlo ci od vyroby to neviem ale neriesia to ocividne :)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Smerovky

Poslaťod crossic » 20 Máj 2017, 22:45

Tak nakonec to vyresilo to rele :) Ted uz jsem klidnej. Takze kdyby nekdo shanel 2x odpor na led blinkry, muze mi klidne napsat :D
Obrázok užívateľa
crossic
**
**
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 05 Máj 2017, 18:55
Bydlisko: Geilenkirchen
Motorka: Honda NC 750S

Re: Smerovky

Poslaťod Myschan » 23 Jún 2017, 12:03

Prosím netušíte, jestli to relé, jak na něj byl odkaz na straně 3, je stejné i u NC 750 X, ročník 17? Nerad bych objednal a po rozdělání těch plastů (mimochodem dost se toho děsím, nerad bych něco urval a netuším, co všechno sundat). Tipnul bych, že to neměnili, ale raději se zeptám. A pokud by někdo napsal, co všechno musím sundat, byl bych rád.

A asi jsem to našel i u nás, je to ono? http://jrmoto.cz/prerusovace-led-blinkr ... -100w.html

----------------------------------------------

Odpovím si sám: Ano, je to ono a funguje to s těmi ledkami bez problému :) . Žádné odpory, podle mě nejlepší řešení. Trošku jsem se natrápil se zpětnou montáží plastů, jsou tam různě dlouhé šroubky, respektive ta část bez závitu a člověk si to hned neuvědomí. Taky pozor na ten vnější plast, aby byl v té části jakoby u nádrže zasunut pod tím vnitřním, protože pak nepasuje ten vrchní krycí, co kromě šroubku u falešné nádrže se jen nacvakává. Takže na začátku demontáže odšroubovat šroubek a opatrně vypáčit. Pak už jsou vidět další šrouby a ty plastové nacvakávací potvůrky.

Snad to někomu pomůže
Myschan
*
*
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 02 Jún 2015, 11:18
Bydlisko: Jižní Morava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Smerovky

Poslaťod Manfred » 24 Nov 2019, 09:21

Chápu to dobře, že model 2016 a výš má LED hlavní a koncové světlo, ale blinkry jsou žárovkové??? To je trošku nepochopitelné :o :roll:
Obrázok užívateľa
Manfred
**
**
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 31 Okt 2019, 11:23
Bydlisko: Budweiss
Motorka: Iná

Re: Smerovky

Poslaťod dukyno » 24 Nov 2019, 11:32

Prečo? Ako by si to urobil ty, keby si mal za úlohu na jednej strane držať krok s "dobou" a zároveň tlačiť cenu čo najnižšie.... Tak dáš LED hlavne svetlo a smerovky nie, máš sa čím chváliť a zároveň to nie je až také drahé... Ono pri veľkých predajoch záleží na každom ušetrenom €.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia