Šajze Ósterajch

Šajze Ósterajch

Poslaťod Pito » 19 Apr 2017, 12:14

Hosi, davam to sem najma pre vas, ktori chodime cez Rakusko... Hodim jeden odkaz na clanok a okopceny text, stoji za precitanie... (pripominam, ze rakusania potajme zaviedli reflexnu vestu alebo jej obdobu aj pre motorkarov, tak bacha na to-povinnost mat pri sebe)

https://cestovanie.aktuality.sk/clanok/ ... aj-o-auto/

Ahoj šoféři ! A bikeři.

Dnes jsem se zúčastnil setkání veteránů PČR Jihomoravského kraje a mimo jiné nám bylo sděleno jak se Rakousko připravilo na porušování předpisů v silničním provozu zejména rychlosti jízdy. Pokud jedete rychleji než je dovoleno tak Vás vyfotí stacionární radar a tyto informace elekronicky přenesou i z vaší RZ na Úřad, který si zjistí vaši adresu ( v rámci dohod EU) a pošlou vám obálku se složenku na pokutu, jak se to stalo jednomu našemu kolegovi ze Znojma., měl zaplatit pokutu ve výši 60 Euro. Součástí je poučení, že pokud pokutu neuhradíte do 15 ti dnů, přeposílají t en přestupek do správního řízení a vy uhradíte náklady řízení ve výši 5 000 Euro + pokutu 60 Eur. A jelikož jsme zemí EU a vy stejně nezaplatíte a vyjedete do některé země EU a na hranicích vám nasnímají vaši RZ, která proběhne evidencí neplatičů a zastaví vás policie. Ta vám zabaví auto s věcmi, když jedete např. na dovolenou, auto v aukci prodají a zaplatí tím oněch 5000 + 60 Euro a vy jedete vlakem nebo po svých do místa svého bydliště.

Od 1.6.2017 zavádí tyto radary i na Slovensku se stejnou sankcí, v ČR jsou na některých místech tyto radary také, ale pokuty nejsou v Eurech a nikdo po vás nechce 150.000 Kč za správní řízení.

Upozornili nás na to ať si dáváme velký pozor ať nepříjdeme o auto a peníze. Kdo jezdí do Chorvatska tak ví jak vypadá silniční provoz přes Rakousko v kteroukoliv dobu zejména v době prázdnin. Pozdravuje Vás všechny šofér Pepík z Brna
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod dreamer » 19 Apr 2017, 14:00

Dodrziavanie predpisov vratane MPR povazujem v civilizovanom svete za normalne. To len slovac si myli verejne komunikacie s pretekarskym okruhom a nevie ovladat nutkanie predbiehat vzdy a vsade a za kazdych okolnosti. Keby bola maximalka aj 150 km/h aj tak by to vacsina nedodrziavala. Co sa pokut tyka, nuz, na hrube vrece hruba zaplata. Reflexnu vestu, alebo bundu uz nosim permanentne, vo vlastnom zaujme, nie kvoli predpisom. Napr. vo Francuzsku su uz reflexne prvky tiez povinne. Cize pre mna sa nic zasadne nemeni, ale vdaka za upozornenie. Okrem toho zdrazeli aj dialnicne znamky o nehoraznych 0,8 % :)
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Pito » 19 Apr 2017, 14:06

Jop Francuzi trebars zaviedli tie reflexy aj na prilbu. :shock:

Dreamer, o MPR diskutovat asi nema zmysel. Za mna poviem, rakusaci ma dva krat pokutovali /mimochodom na tom istom mieste/ a raz to bolo za rychlost. Vyslovene ma tlacili a isli snad meter za mnou, pustal som ich rukou, nakoniec som zastavil na odpocivadle, ze sa s debilom nahanat nebudem. Prisli vedla mna a bolo vymalovane, namerali ma ked som na 70tke pridal aby dodrzali aspon aku-taku bezpecnu vzdialenost. A to som myslel ze podobne prasacie praktiky mame iba na slovakistane...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Supi » 19 Apr 2017, 15:56

K tej reflexnej veste v Rakusku aj pre motorkarov mas nejaky link? Davnejsie som to uz v nejakej diskusii zachytil, ale necital som to nikde napisane. Pre soferov aut ano, ale nie pre motorkarov.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Pito » 19 Apr 2017, 16:33

Tu su reflexne prvky na prilbe (co som ti spominal vtedy na pive a nechcel si verit ;) )

http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618/ ... motocykli-

Vo Francúzsku sa povinnosť používať reflexnú vestu pre motocyklistov na strojoch s objemom vyšším ako 125 cm³ zmenila na povinnosť mať výrazné reflexné prvky na prilbe.

Hladam ako blazon tu reflexnu pre rakušakov. Neviem najst-vtedy o tom bol clanok, kde aj pisali zakon a ine šmaky. Teraz co citam, su iba infosky z diskusii alebo takych tych "zarucenych" platkov. Ak najdem, urcite doplnim.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Supi » 19 Apr 2017, 22:27

Nepamatam si, ze by som nechcel verit. A ze by sme sa o tom bavili :-D Reflexne prvky na prilbe su myslim celkom standard - zvyknu byvat na golieri, pripadne Schuberth lepi dozadu znak, dopredu dava tiez nalepky. Ine znacky su na tom podobne. Aspon co si tak vybavujem, pripadne mam doma.

Ten link co si dal je dost stary. A pisu tam, ze na SK musis mat reflexnu vestu. Co pri moto nie je pravda.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Floyd » 19 Apr 2017, 23:37

To keď kúpiš vestu Helite airbag čiernu napr. ako Zizi predáva veľkosť XL, tak na to musíš ešte obliecť reflexnú - potom čo: XXXL ? Však také sa snáď ani nevyrábajú.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Pito » 20 Apr 2017, 05:12

Hovoril som ti to, ked som si kupil Shark. Tam bol ten sprievodny list a instruktaz, ze si musis do FR nalepit reflexky dozadu, dopredu a aj po stranach :mrgreen:

Clanok sa mi zatial najst nepodarilo, ale pre vlastny pokoj na dusi som si kupil malu vestu a hodil pod sedadlo, skoro to nezabera miesto.

Floyd, vestu by si mal mat sebou, nie permanentne na sebe. Len vravim, ten relevantny zdroj na tuto info sa mi najst nepodarilo, vsetko su viac-menej nepodlozene clanky a diskusie ci to mat alebo nemat so sebou.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod eerl » 09 Máj 2017, 06:48

Mne uz takto pokuta domov dosla za tahanie vozidla po dialnici dalej ako ku prvemu vyjazdu.
Riesili sme to na mieste a kamos co som ho tahal, vravel, ze je to vybavene.

Neplatil som to...

Prislo mi to v nemcine, po nemecky sice viem, ale to je irelevantne.
Podla mna by mal byt kazdy osloveny v jeho rodnom jazyku, nemozem brat predsa kazdu obalku co pride v nemcine vazne.

Okrem toho auto aj s spz som uz predal :)


Uvidime, mozno som si zavaril.
eerl
****
****
 
Príspevky: 130
Registrovaný: 07 Aug 2015, 09:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod THeBaNDiT » 09 Máj 2017, 21:48

Čo sa týka povinnej výbavy vozidla, ja si pamätám čosi v zmysle, že vozidlo musí obsahovať takú povinnú výbavu, aká je predpísaná v krajine jeho evidecie... Či?
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Puggy » 09 Máj 2017, 23:28

THeBaNDiT píše:Čo sa týka povinnej výbavy vozidla, ja si pamätám čosi v zmysle, že vozidlo musí obsahovať takú povinnú výbavu, aká je predpísaná v krajine jeho evidecie... Či?


Asi nie, v Poľsku je napr. povinný hasiaci prístroj, u nás nie, v Rakúsku vesta pre každého z posádky, u nás nie, atď, atď. Takže dodržiavať musíš predpis platný v krajine, ktorou prechádzaš.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Dovi » 10 Máj 2017, 05:42

Pravda leží někde uprostřed (je to trochu složitější)...

Vídeňská úmluva o silničním provozu z roku 1968 sice říká, že pro výbavu vozidla jsou závazné předpisy toho smluvního státu, kde je vozidlo registrováno, jenže některé země se to pokoušejí částečně obcházet tím, že nad rámec úmluvy stanovují ještě další "povinnou výbavu řidiče", jako např. další reflexní vestu/vesty (případně i její barevné provedení a uložení vesty umožňující její nasazení ještě před vystoupením z auta), alkoholtester atd.
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Šajze Ósterajch

Poslaťod Zizi79 » 10 Máj 2017, 07:04

Floyd píše:To keď kúpiš vestu Helite airbag čiernu napr. ako Zizi predáva veľkosť XL, tak na to musíš ešte obliecť reflexnú - potom čo: XXXL ? Však také sa snáď ani nevyrábajú.


Moja vesta mala reflexne biele pasiky
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná


Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia