Veterný štít

(väčšie plexi, deflektory, ...)

Re: Veterný štít

Poslaťod puccky1 » 16 Aug 2016, 17:28

hipisko píše:chlapi, kde sa daju objednat tie gumove matice, resp ako ich pohladat? Maju nejake kodove cislo?

A na Integru su take iste ako na ostatne NC ?
Ja sa len pytam pre istotu kedze Integra ma velke plexi ako hovado

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Veterný štít

Poslaťod hipisko » 17 Aug 2016, 10:34

no na integre to bude predpokladam to iste, su to take gumy, v nich je vsadena ako keby matica, ktoru ked zatahujes tak guma sa roztlaca a tym ta guma urobi uchyt. Ja mam vacsie plexi a veruze nim riadne lomcuje ked je nepravidelny vietor (napr veterny tunel za autami na dialnici)
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Veterný štít

Poslaťod ondrej144 » 20 Aug 2016, 09:32

ja som plexi chcel upevniť napevno,ale nedarí sa mi vybrať kryt pod plexi s nápisom honda. (inak sa tam neda dostať) Ulomil som si jazýček,tak radšej objednavam tiež nové gumičky.
ondrej144
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 29 Aug 2015, 21:15
Bydlisko: Čaňa,okr.Košice
Motorka: Honda Integra 750

Re: Veterný štít

Poslaťod HonzaR » 16 Sep 2016, 17:40

Měl bych takovou prosbu - máte někdo na Integře velké plexi Ermax? Nebo jiné velké plexi - Puig, MRA. Potřeboval bych pro porovnání změřit délku x šířku. Podle fotek se zdá dobře tvarované pávě to od Ermaxu. Tak kdyby někdo měl... Děkuji.
Naposledy upravil HonzaR dňa 20 Sep 2016, 13:19, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Veterný štít

Poslaťod hipisko » 16 Sep 2016, 22:17

Ja mam ermax zmeriam ked dojdem domov. Dokonca sme si so zizim zamenili plexi na tyzden(on ma givi) takze vieme obaja poskytnut subjektivne dojmy
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Veterný štít

Poslaťod HonzaR » 17 Sep 2016, 09:34

No, tak to mám štěstí! :) Prosím vás tedy, hipisko a zizi, změřte mi výšku od horních šroubů po horní hranu plexi, šířku ve výšce řídítek a šířku horní hrany štítů. Díky vám moc! :like:
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Veterný štít

Poslaťod hipisko » 18 Sep 2016, 18:48

Kua zabudoool som ak zajtra neposlem pripomen mi cez ss pls
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Veterný štít

Poslaťod hipisko » 20 Sep 2016, 12:00

ermax ma 66cm na vysku v strede, v najsirsom bode, kde su deflektory na ruky 59cm a najsirsi bod v hornej casti je 44cm.
Na zaciatku som s nim mal celkom dost problem, kedze je oproti povodnemu plexi a aj GIVI ovela sikmejsie a tym padom som mal vrch stitu rovno pred sebou a fukalo rovno mne na bradu a celu prilbu. Vymenili sme si plexi so zizi, ale on mal podobny problem, vymenili sme nas5. Dal som este tomuto mojmu plexi jednu sancu tym, ze som dal na vrchne sroby podlozky, aby sa sklon zmensil a vrch plexi sa nielen oddialil, ale tym padom aj este trochu navysil. Takze sa to dost zlepsilo, ale oproti givi je to stale horsie. Problem je ale u mna v tom, ze mam 196cm, vietor mi ale teraz ide na celo, resp zhruba na hranicu vrchneho plexi. Ked otvorim prilbu, uz mi ju podfukuje vo vyssich rychlostiach. Rovnako deflektory na ruky nie su take dobre ako u Givi. Givi je oproti Ermax luxus, aj ja so svojou vyskou som sa pozeral cez plexi, tym padom uplne ticho, ziadny vietor a to ani na ruky, len na plecia a ramena. Ermax ma koli sirke vo vrchnej casti trochu lepsiu ochranu na ramena, ale ruky(predlaktie, lakte) su odhalene, tam ma Ermax zuzenie. Jedina vyhoda Ermax je asi taka, ze opticky nevyzera tak moc skutrovo. Rovnako pre nizsie postavy ako moja prerastena bude sediet aj vyska. Hlavne pre tych, co nechcu pozerat cez plexi, ale ponad. Inac asi vsetky vyhody su na strane Givi, Givi sa mi dokonca ani tak netriaslo, Ermax sa mi trochu trasie pri 130kmh. Keby som si mal znovu volit tak uprimne neviem....Pretoze napriek vsetkym racionalnym plusom sa mi givi opticky nepacilo, na druhej strane, jazda s Givi je o niecom inom....Stale ti ale podsuvam subjektivny pocit, ak mas 180cm, tak budes mat uplne ine pocity, ako ja.
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Veterný štít

Poslaťod hipisko » 20 Sep 2016, 12:16

http://www.imgup.cz/image/sNm
http://www.imgup.cz/image/sNx
http://www.imgup.cz/image/sNW
http://www.imgup.cz/image/sN0



ako sorry ale mozem sa vykaslat a bojovat s blbymi a zbytocnymi obmedzeniami o tom, ze obrazok musi byt max 500pixelov vysoky, aj pre obrazky fotene na vysku(???v case fullhd monitorov???). davam link a hotovo.
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Veterný štít

Poslaťod HonzaR » 20 Sep 2016, 13:27

Díky, hipisko, za vyčerpávající poznatky :) . Já mám od začátku orig. plexi s nástavcem Givi Air-flow (asi je to zátěž, protože na nerovnostech to vibruje) a kryty rukou od Givi pro řadu NC. Koketuji s myšlenkou, že bych pořídil široké plexi, které kryje i ruce a případně jen malý deflektor na horní část a extra krytů na ruce bych se zbavil - přeci jen, rozšiřují řídítka.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Veterný štít

Poslaťod wirgil » 26 Sep 2016, 11:36

Taky jsem řešil vyšší plexi a nakonec jsem si pořídil v Číně toto:
https://www.aliexpress.com/item/Airflow-Adjustable-Windscreen-Gray-Aluminum-Block-For-Honda-Yamaha-Suzuki-Kawasaki-BMW-KTM-Aprilia-Ducati-Spoiler/32696117264.html?spm=2114.10010108.1000014.8.bNUKfs&scm=1007.13338.46806.0&pvid=11797bea-1d84-4284-b5ba-1b0df8fdb442&tpp=1
Cena za hubičku, žádný vrtání nebo lepení. Instalace zabrala sotva minutu a jak jsem to tam dal, tak to drží. Letos jsem s tím zatím najezdil přes 11 tis.km a bez problému.
Prílohy
mirtr.JPG
Obrázok užívateľa
wirgil
****
****
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 12 Mar 2016, 08:22
Bydlisko: CZ, Jihlava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Veterný štít

Poslaťod puccky1 » 26 Sep 2016, 11:51

Bez problemov mozno ano len mne osobne by asi vadilo to uchytenie I ked sa pozeram ponad plexi myslim ze by ma ten kus plechu v strede rusil
Ale samozrejme kazdemu vyhovuje nieco ine a mozno to teraz vela ludom pomoze

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Veterný štít

Poslaťod hipisko » 26 Sep 2016, 18:53

wirgil a aka spokojnost, napis skusenosti do podrobna
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Veterný štít

Poslaťod wirgil » 26 Sep 2016, 21:21

hipisko píše:wirgil a aka spokojnost, napis skusenosti do podrobna

Jak už jsem napsal nahoře - spokojenost. Trochu jsem se bál, jaká bude kvalita zpracování, ale nemůžu říct křivý slovo. Z Číny to dorazilo během dvou týdnů. Clo a DPH po mně nikdo nechtěl. Jestli se někomu nelíbí, že to plexi je hranatý, dá se do toho jednoduše strčit cokoliv jinýho, co si doma vyrobíte. Já jsem o tom zprvu taky uvažoval, ale zvykl jsem si a nechám to, jak to je.
Upínací mechanismus při jízdě nevnímám a nepamatuji si, že bych kvůli němu něco přehlídnul před sebou. Při instalaci jsem štítek nastavil tak, aby to bylo na motorce hezký a asi jsem se trefil :) Hlučnost v helmě se sice nesnížila, ale úplně zmizely turbulence. To samé mi řekla manželka vzadu. A čeho si cením nejvíc - drtivá většina much zůstane na štítku a ne na mojí helmě. Občas je vidět, že se celá sestava trochu zatřepe, ale není to nic na ulomení. Jezdím s tím od jara a nikde nejsou vidět stopy únavy materiálu.
Obrázok užívateľa
wirgil
****
****
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 12 Mar 2016, 08:22
Bydlisko: CZ, Jihlava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Veterný štít

Poslaťod Floyd » 26 Sep 2016, 21:57

Dobrá vecička, aj cena dobrá, len ten dizajn je dosť nešťastný.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plexi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť