Navigace

(navigácia, pôzdra, držiaky, napájanie, ...)

Navigace

Poslaťod BrAtKo » 17 Máj 2016, 20:15

Live Tracker je fasa to by som chcel mať. Garmin asi dokáže ukázať trasu z gpx tak aby ju sám už neprepocitaval ale ukázal ju tak ako si si ju nakreslil na PC.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod puccky1 » 17 Máj 2016, 20:40

Bratko ano ja si chvalim moj Navigon 40plus
Sice hovno na nom vidim ale vzdy ma doviedol do ciela a niekedy aj takou skratkou ze aj Richiho afrika by cumela ci to myslim vazne tadial ist :lol:
To ze ta svina vie ukazovat aj horske neprejazdne cesticky som zistil az ked som bol uz tak daleko zatulany ze mi uz bolo jedno kade idem a na tych lazoch kde uz boli len auta 4x4 a traktori s prednym nahonom ludia len tak cumeli co tam robim na moto :lol:
A ja som sa zas na oplatku modlil aby nezaprsalo lebo v tom blate ostanem cele leto :lol:
Kedze je to autonavigacia ma to aj reproduktor a kedze ja nemam intercom da sa pustit na nej zvuk a normalne to pocut aj do prilby
Len u mna to malo jednu nevyhodu ze aj ked ju mam nastavenu aby ma upozornovalo na prekrocenie rychlosti az ked ju prekrocim o 30 km tak ta svina stale nieco mala proti mojej jazde a casto skrikla POZOR!!! a ja som sa vzdy riadne zlakol tak som zvuk hned vypol a naucil som sa snou chodit bez zvuku ;)
Viem da sa to aj vypnut a cela navigacia kadejak ponastavovat ale toto som ja nikdy neriesil vzdy som sa nejak dostal tam kam som chcel a ked som zabludil tak skoro vzdy som videl zaujimave miesta co by som inak nevidel tak mi to ani nikdy nevadilo :lol:
Ale ked raz budem velky mozno si raz kupim aj znackovu moto navigaciu a bol by to asi TomTom ale ked tak citak ako kadekoho povodil po krkahajoch Garmin tak rozmyslam ze ten by bol asi pre mna vhodnejsi :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Navigace

Poslaťod BrAtKo » 17 Máj 2016, 20:48

Aj TT ma reprak ale asi by som v prilbe nepočul nič. Ak zapnem nespevnene cesty v kombinácii max. zatacky a max kopce tak hybaj po lazoch :) Spýta sa ma a ja zvážim ci dám OK alebo nie. Navigovanie mobilom mi slúžilo tri sezóny a dobre tiež.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod puccky1 » 17 Máj 2016, 20:54

V mobile mam uz treti Sygic a totalna hroza
Samozrejme vzdy dovedie do ciela ale tie cesty co vybera tak to neviem na akom zaklade :o
Nehovoriac o tom ze dediny ako je moja sa vobec neda zadat cislo domu ale iba stred dediny alebo nejaky blizky ciel
Stale nechapem preco ho tak ludia vychvaluju
To iste Mio a v nom Igo
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 17 Máj 2016, 21:01

Sygic som aj ja pouzival a navigacia ma pekne problemy. Grafika super, ale ostatok ozaj nic moc.

Supi, ako majtel ridera od TT napisem, ze displej tiez nic moc. Vraj tam je zatial najlepsi displej z TT-pekny antireflex a neviem co som pocital. Realne? Stiahol som si mapove podklady pre ostre sunshine light, fakt kontrasty jak svíňá, ale moc to nepomaha. Zasvieti na to slnko(a mam to sklopene dost) a proste prd vidim. Dalsou muchou (skor velky ovád) je hlasove ovladanie co je slaba stranka vsetkych TT. To je zmatok! No a grafika po prechode zo sygicu tiez katastrofa. Ostatne veci su plusy, ale tie menovat nejdem. Jaj a este. KUA, ako to, ze mozes listovat v mp3 zozname? Ja taku moznost nemam :D :shock:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Navigace

Poslaťod BrAtKo » 17 Máj 2016, 21:03

Utratil som 70€ za appku TT Europe a slúžila super tri sezóny. Vďaka tomu mam zadarmo aj nový TT Go ale ten už len na tri roky.

Pito a ktorá navigácia sa da hlasovo ovládať spoľahlivo? Okrem iPhone zabudovanej mapy a navigácie a aj to v angličtine cez Siri. Teda neviem co myslíš ako hlasové ovládanie. V slovenčine neexistuje nič spoľahlivé (sorry ani diktovanie sms a mailov v iPhone ide v slovenčine veľmi spoľahlivo).

Toto diktujem z iPhonu vyzerá to spoľahlivo na prvýkrát.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Juanito » 17 Máj 2016, 21:33

puccky1 píše:Bratko ano ja si chvalim moj Navigon 40plus
Sice hovno na nom vidim ale vzdy ma doviedol do ciela a niekedy aj takou skratkou ze aj Richiho afrika by cumela ci to myslim vazne tadial ist :lol:
To ze ta svina vie ukazovat aj horske neprejazdne cesticky som zistil az ked som bol uz tak daleko zatulany ze mi uz bolo jedno kade idem a na tych lazoch kde uz boli len auta 4x4 a traktori s prednym nahonom ludia len tak cumeli co tam robim na moto :lol:
A ja som sa zas na oplatku modlil aby nezaprsalo lebo v tom blate ostanem cele leto :lol:
Kedze je to autonavigacia ma to aj reproduktor a kedze ja nemam intercom da sa pustit na nej zvuk a normalne to pocut aj do prilby
Len u mna to malo jednu nevyhodu ze aj ked ju mam nastavenu aby ma upozornovalo na prekrocenie rychlosti az ked ju prekrocim o 30 km tak ta svina stale nieco mala proti mojej jazde a casto skrikla POZOR!!! a ja som sa vzdy riadne zlakol tak som zvuk hned vypol a naucil som sa snou chodit bez zvuku
Viem da sa to aj vypnut a cela navigacia kadejak ponastavovat ale toto som ja nikdy neriesil vzdy som sa nejak dostal tam kam som chcel a ked som zabludil tak skoro vzdy som videl zaujimave miesta co by som inak nevidel tak mi to ani nikdy nevadilo :lol:
Ale ked raz budem velky mozno si raz kupim aj znackovu moto navigaciu a bol by to asi TomTom ale ked tak citak ako kadekoho povodil po krkahajoch Garmin tak rozmyslam ze ten by bol asi pre mna vhodnejsi :lol:

autonavigacia garmin ma dnes povodila po rumunsku a madarsku po cestach, kade by som nesiel ani s automapou :) esteze mi napadlo, ze v telefone mam sygic, takze po 1350 km som opat doma :) apropoo, ak by niekto chcel tvrdit, ze na sk mame zlych vodicov, tak treba vybehnut do romanie
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Navigace

Poslaťod Supi » 17 Máj 2016, 21:43

Pito píše: KUA, ako to, ze mozes listovat v mp3 zozname? Ja taku moznost nemam :D :shock:


pisal som prepinat mp3. V preklade hra mi pesnicka, chcem skocit na dalsiu, tak ovladacom na riaditkach kliknem do strany a mam tam dalsiu (alebo predoslu) skladbu :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 18 Máj 2016, 06:49

Supi, ja nemam ani to co si popisal :D :lol:

Mozem iba klasicky cez interkom naslepo prehadzovat... v jednom albume :roll:

Bratko-sygic mal trebars uplne normalnu, jasnu a plynulu slovencinu. Ale TT ma problem so vsetkymi hlasmi-aj,cz,sk,.... to je jedno. Hlasy sekaju, niekedy sa v strede, zaciatku, konci pokynu stisia ze ich nepocut, potom zase pridaju hlasitost. To robi z povelov totalne nepouzitelnu zalezitost.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Navigace

Poslaťod BrAtKo » 18 Máj 2016, 10:33

Pito aha takze nie hlasové ovládanie ako si písal (co je úplne nieco iné). Ale hlasové povely a inštrukcie, ktoré dáva tebe navigácia. Mne stačí ked mi pípne zvuk pri radaroch inak nech mlčí :) Aha a zapnuté mam ze mi povie pekne slovensky, kedy prídem do cieľa.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 18 Máj 2016, 10:37

Jasne, hlasove povely som mal na mysli :like: Aj tak nechapem, ako v tom mozu mat takyto zmatok :shock:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 18 Máj 2016, 11:42

Mozno by sa dalsi z nas, co mate TT mohli ohlasit, ako to vidia s hlasovymi povelmi, ale ja osobne pouzivam len hlasenie casu prijazdu, inak nic. A majitelov TT400 prosim, ci maju v hlavnom menu ikonu Nahlasit rychlostni radar. Ja to tam nemam, mam otvoreny pripad na podpore.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 18 Máj 2016, 12:38

Na svém TTR400 jsem nic takového nenašel
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 18 Máj 2016, 12:43

Tak ako to je tu, takato ikona tam ma byt. Pomocou rychlej nabidky to tam mam, ale v hlavnom menu nie.
http://download.tomtom.com/open/manuals ... MASTER.htm
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Supi » 18 Máj 2016, 14:24

Garmin ma nahlasnie radarov tiez myslim len ako rychlu volbu (tlacidlo priamo na obrazovke mapy). Asi to beru vyvojari tak, ze nahlasovanie radarov musi byt jednoduche a rychle, inak ich nikto nahlasovat nebude. Suhlasim s nimi.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS, Mobil

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia