Navigace

(navigácia, pôzdra, držiaky, napájanie, ...)

Re: Navigace

Poslaťod jezdec74 » 15 Máj 2016, 21:03

Chlapi, kdo se rozhoduje nad koupí navigace TomTom, tak tady je teď nejlepší cena:
https://www.mall.cz/motocyklove-gps-navigace/tomtom-rider-40-central-europe-lifetime-19-zemi

Je to označení TomTom Rider 40 s mapami 19-ti zemí, což myslím, že je naprosto dostačující a za 7500Kč s dopravou zdarma i dobrá cena.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Navigace

Poslaťod BrAtKo » 15 Máj 2016, 21:14

Okrem slabého pokrytia máp, tak TT40 nemá ani LIVE premávku a radary (určite aspoň nie doživotne zadarmo). Ja by som tuto verziu nebral a radšej potom starší TT Rider 2013 s mapami a radami celej eu, ktorý zoženies este lacnejšie.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod jezdec74 » 15 Máj 2016, 21:27

Nemyslím si, že to jsou nějaké zásadní nedostatky. Radary stejně přibývají a tak časté záznamy nebudou. A co se map týká, 19 zemí mi přijde až, až.
Dovolím si tvrdit, že většina (včetně mě) nenavštíví ani polovinu těchto zemí.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 16 Máj 2016, 08:39

Radary v TT funguju tak ako na Waze, toto som osobne odskusal, mobilny radar, ktory sa objavil vo Waze, sa objavil aj v TomTome. Myslim vsak, ze za poplatok je mozne si tieto sluzby platit aj pre TT40. Rovnako si vies do buducna dokupit aj akekolvek mapy. Kto vsak ani do buducna o tychto sluzbach neuvazuje a ani neplanuje navstivit ine krajiny, je to urcite dobra volba.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod keto » 16 Máj 2016, 09:37

Samozřejmě kdo plánuje hodně jezdit do vzdálenějších koutů, tak se mu vyplatí hned koupit plnou verzi map, ale kdo né, tak je to dobrá volba a kdyby se náhodou rozhodl jet, tak není problém cokoli dokoupit, ty radary mají stejně jen čsově omezenou aktualizaci i u té dražší verze a je třeba dokupovat nové aktualizace, pouze mapy mají doživotní ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 16 Máj 2016, 09:47

Pozor, ani MAPY nie su dozivotne, ak si mapy dokupis extra, je to na 1 rok. Radary a traffic mas v TT400/410 dozivotne.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Richi » 16 Máj 2016, 19:06

Radary v navigácii som zatiaľ nevyužil. Na diaľnici viem kde sú, v obci rýchlost +- dodržiavam a mimo obce zatiaľ nie sú. (alebo som na ne nenatrafil)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Navigace

Poslaťod BrAtKo » 16 Máj 2016, 19:23

Richi ale nemyslím pevne radary ale mobilne, kde zeleni merajú :) Co si nikdy nepoužil Waze aby si zistil kde merajú ? Plus doprava, uzávierky a stav počasia na ceste.
Ty uz mas Zumo 590 ? Napis nejaké vychytavecky ktoré to ma a aj ich vyuzivas, za 600€ tam musia byt iné ficurky co by sa mohli hodiť.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Richi » 16 Máj 2016, 22:19

Waze nepoužívam. Nemám na to čas. :D Doma (v BA) viem kde merávajú a ustrážim si ich. Vonku chodím viacmenej predpisovo. :D
Počasie neovplyvním takže nemá cenu ho sledovať. (aj keď Garmin túto funkciu má)
Dopravnú situáciu na ceste má Garmin podľa mňa celkom dobre zvládnutú. V minútach ukáže zdržanie na trase prípadne ponúkne alternatívnu trasu ak je k dispozícii rýchlejšia než prípadne zdržanie.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod puccky1 » 17 Máj 2016, 05:24

Richi to zdrzanie alebo zapchy ti ukazuje aj na sk?
Mne to navigon ukazuje len v zahranici

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Navigace

Poslaťod Richi » 17 Máj 2016, 06:41

Áno. Najčastejšie na Prístavnom moste :cry:
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 17 Máj 2016, 07:40

Ak si chcete pozriet aktualne zdrzania a uzavierky mozete na webe aj hned mydrive.tomtom.com len tak pre zaujimavost, aj aplikacia do mobilu je a je zadarmo. Ukaze ti to aj smyklave vozovky a ine zaludnosti na ceste a zdrzanie ti ukaze v minutach.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Supi » 17 Máj 2016, 17:21

Dopravnu situaciu ukazuje Garmin aj na SK, ako pisal Richi.

Pocasie v cielovej destinacii tiez. "Radarove mapy", cize na mape zobrazene presne kde a ako silno aktualne prsi (podobne ako na SHMU) funguje len v zahranici. Uz som to ale viac krat vyuzil, ked som bol v Alpach. Pekne vidiet, kde je ake pocasie a podla toho sa da rychlo naplanovat alternativna trasa. Samozrejme, da sa vytiahnut mobil a cez prestavku sa dohodnut, kde sa pojde. Je ale prijemne vidiet to aj rovno v navigacii. ;)

Mobilne radary - nefunguju na Garmine tak dobre ako na Waze. Databaza je slaba. O tom som uz ale v tomto vlakne myslim pisal.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 17 Máj 2016, 18:51

Radarove mapy su super to je moc pekne ! Ale 200E navyse (model 590) za tuto funkciu a aj to nie pre SK no neviem :( Najvacsi dovod preco Garmin je podla mna vymena GPX tras, pretoze vacsina kupovala Garmin, aby mohli spolu jazdit v skupine. Ved mi napiste preco sa oplati priplatit navyse tolko penazi za Garmin, stale nikto nenapisal nic relevantne, skor vsade citam po nete ako ich Garmin zaviedol od veci, nasrati na nu apd. Tak cakam zaujimave vychytavky od majitelov Garmina, funkcie, na ktore som sa doteraz nezameriaval a tak ich nepoznam (okrem merania tlaku z drahych capiciek na ventily). Ludia si to chvalia preto, lebo vacsina ma Garmin a zvysok stare modely TomToma a priznajme si, kazdy si chvali to svoje, logicky. A na zaver, prosim, nie je to nic proti Garminu, chcem vediet proste prakticke informacie od majitelov, aby som vedel porovnat a poradit niekomu dalsiemu, podla jeho potrieb.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Supi » 17 Máj 2016, 19:50

Bratko, my Ta tu ale nikto nejdeme a nechceme presviedcat, ze Garmin je lepsi ako TomTom. Asi nikto z nas tu nie je tak znaly oboch top modelov od Garminu a TomToma, aby ich vedel podrobne zhodnotit a porovnat. Vacsina z nas asi ani nevyuziva vsetky funkcie, ktore dane navigacie ponukaju.

Za mna, preco mam ja Garmin (Motorrad Navigator V) - lebo je prisposobeny na GS-u a ponuka funkcie ako nijaka ina navigacia. Da sa ovladat otocnym ovladacom na riaditkach - prepinat mezdi obrazovkami, zoomovat, prepinat mp3, zobrazuje detailne info o stave motorky (tlak v pneu, teplotu motora, teplotu okolia, dojazd, prejdene km, spotrebu, kedy treba ist do servisu, kde su najblizsie pumpy, ak som na rezerve a kopec dalsich veci az na uroven kolko krat som preradil, brzdil prednou/zadnou brzdou....).
Tieto funkcie samozrejme vyuzijes len na motorke BMW, ktora je na to usposobena.

V com je Garmin 590/595 ASI lepsi od TomToma
(nemam TomToma, tak neviem ci pisem uplnu pravdu. Ak nie, treba ma opravit):
- ma najlepsi displej z dotykovych navigacii. Nepamatam si ako sa oznacuje, ale cim viac nan svieti priame slnko, tym je lepsie citatelny. Vyuziva okolite svetlo. Pri ostatnych navigaciach musis zvysit jas, aby si "prebil" slnko. Tu mi je luto, ze takyto display ma len Garmin a nedali ho aj do BMW Navigatora V (tam je obycajny).
- je vhodny aj na offroad.... do tohto sa prilis nevyznam, ale zevraj si don vies dat akekolvek mapove podklady.
- Live Tracker - funkcia, ktoru predpokladam bude mat casom aj TomTom. Priamo v navigacii viem spristupnit komukolvek sledovanie mojej polohy a prejdenu trasu. Zatial som to skusal len s ludmi nemotorkarkmi, kde im navigacia posle mailom link, kde ma mozu sledovat. S motorkarmi, ktori maju Garmina by to zevraj malo fungovat tak, ze sa budeme vzajomne vidiet na mape (obrazovke navigacie).

K vyroku "kazdy si chvali to svoje" - u mna to tak myslim nie je. Snazim sa byt co najviac objektivny. Dufam. :)

P.S.: v com je Garmin hrozny je podla mna uzivatelske prostredie. Na tom by mali vyrazne popracovat. Je tam kopec drobnosti, ktore ked na ne pride, vedia nastvat.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS, Mobil

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť