Garancna prehliadka

(servisy, mechanici, ceny, ...)

Garancna prehliadka

Poslaťod sodom » 17 Apr 2016, 16:21

Zdar blizi sa mi 1000km a chcel by som sa spytat co robia v servise pri 1 prehliadke... Kedze planujem vymenit olej a filter sam..retaz si naspanujem,namazem sam, skontrolovat skrutky ci nie su povolene tiez zvladnem, pripadne brzd. platnicky a kvapalinu skontrolujem.... ci tam urobia este nieco navyse????. dik pripadne info...
Obrázok užívateľa
sodom
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 26 Jún 2015, 11:41
Bydlisko: Hnusta
Motorka: Honda NC 750X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod puccky1 » 17 Apr 2016, 16:32

Myslim ze ti budu len menit olej popripade namazu retaz a celkovo len tak skontroluju moto
Ja osobne tiez velmo neverim servisom a ani nechodim uz do nich ale na tento prvy by som siel koli zaruke
Nic v zlom proti novsim modelom ale nejak sa na tych novsich vyskytuju chyby tak aby sa to potom aj dalo reklamovat ;)
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod Richi » 17 Apr 2016, 17:25

Ako vraví Peťo. :like:
Je to iba kvôli záruke. Prever si u dílera aké sú možnosti udržania záruky aj bez týchto pravidelných servisov. Ak ti záruka nepadne, nemusíš tam chodiť vôbec.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod Puggy » 17 Apr 2016, 17:38

Záruka 2 roky vyplýva zo zákona, prehliadky v značkovom servise na to nemajú žiadny vplyv.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod sodom » 17 Apr 2016, 18:02

Ved tak , ked ich navstivim, tak len koli tej zaruke.... :like:
Obrázok užívateľa
sodom
**
**
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 26 Jún 2015, 11:41
Bydlisko: Hnusta
Motorka: Honda NC 750X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod THeBaNDiT » 17 Apr 2016, 18:04

Puggy, tomu neverím... Neverím, že ak vynechá trebárs výmenu oleja po 1000km a vymení si ho sám, a motor sa potom z nejakého dôvodu (trebárs konštrukčná chyba) zaderie, že mu to uznajú na 2-ročnú záruku... Vyhovoria sa, že bola vynechaná garančná prehliadka a záruka neplatí... Potom jedine súd a tu už je otázkou, či je toto niekto ochotný riskovať svojpomocným servisom, a či nie je teda lepšie tie 2 roky odchodiť na záručné prehliadky...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod Floyd » 17 Apr 2016, 18:26

Tiez si myslím, že garancky do skoncenia záruky sa musia absolvovať, inak neuznajú prípadne poruchy.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod puccky1 » 17 Apr 2016, 18:33

Priklanam sa k Banditovi zaruka sa urcite vztahuje len ked bude chodit pravidelne do zmluvneho autorizovaneho servisu
Mozes si tak akurad doniest svoj olej na vymenu danej specifikacie ale menit si ho sam nemozes
Sam som reklamoval aj moto aj auto a je dost problem nieco vyreklamovat aj ked chodis na prehliadky nie to este keby si tam nechodil
Mne motorku tak dodrbali ze po pol roku cca 15 000 km som im oznamil ze uz k nim viac nepachnem odpoved mi bola ze v tom pripade mi pada zaruka a ja som im na to ze serem na ich zaruku moto si nedam viac kazit
Ale v tvojom pripade by mali prve dve servisne prehliadky obsahovat len vymenu oleja tak tam by hadam nemuseli nic dodrbat
Puggy ty mas asi velmo dobreho pravnika ked mas take tvrdenia

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod Ruidos » 17 Apr 2016, 19:09

puccky1 píše:Priklanam sa k Banditovi zaruka sa urcite vztahuje len ked bude chodit pravidelne do zmluvneho autorizovaneho servisu
Mozes si tak akurad doniest svoj olej na vymenu danej specifikacie ale menit si ho sam nemozes
Sam som reklamoval aj moto aj auto a je dost problem nieco vyreklamovat aj ked chodis na prehliadky nie to este keby si tam nechodil
Mne motorku tak dodrbali ze po pol roku cca 15 000 km som im oznamil ze uz k nim viac nepachnem odpoved mi bola ze v tom pripade mi pada zaruka a ja som im na to ze serem na ich zaruku moto si nedam viac kazit
Ale v tvojom pripade by mali prve dve servisne prehliadky obsahovat len vymenu oleja tak tam by hadam nemuseli nic dodrbat
Puggy ty mas asi velmo dobreho pravnika ked mas take tvrdenia

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Len pre info. Garančná prehliadka je súčasť záruky. Ak ju nedáš , zaváda môže byt neuznaná. Je to vo vesobecnych podmienkach. Toľko zo servisu
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod Puggy » 17 Apr 2016, 19:50

Mládenci, nemáte pravdu: Začnem tu čerstvým prípadom zo SR http://www.etrend.sk/firmy/zaruka-plati ... visov.html a pokračujem nariadením Európskej únie únie z roku 2010, platí to aj pre jednostopé motorové vozidlá. Jediný problém môže nastať ak niekto podpísal predajcovi zmluvu o výhradnom servise. Pokiaľ servis (predajca) trvá na padnutí záruky, musí vám on preukázať taký zásah do konštrukcie motora resp. rámu motocykla, ktorý by bol na základe znaleckého posudku pôvodcom vzniku vami reklamovanej závady. Amen (ako hovorí Peťo :lol: ).
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod THeBaNDiT » 17 Apr 2016, 20:06

O tom, že záručnú prehliadku môže spraviť aj iný než značkový servis, som už počul, ale ty si pôvodne napísal „Záruka 2 roky vyplýva zo zákona, prehliadky v značkovom servise na to nemajú žiadny vplyv.”, čo by sa dalo chápať, že tvrdíš, že záruka platí 2 roky bez ohľadu na to, či sú záručné prehliadky v značkovom servise absolvované alebo nie... ;) :-) EDIT: Sodom rieši, že si záručnú prehliadku urobí sám, ale pre zachovanie záruky je potrebné mat prehliadku absolvovanú v nejakom servise (pečiatka a pod.), pre čo najmenej problémov najlepšie v značkovom.

EDIT1: pridaná veta o Sodomovi
EDIT2: pridané info o EDITe1
Naposledy upravil THeBaNDiT dňa 17 Apr 2016, 20:10, celkovo upravené 2
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod BrAtKo » 17 Apr 2016, 20:08

Hlavne si predtým zaplaťte www.das.sk a potom môžete konzultovať a riešiť.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod Richi » 17 Apr 2016, 20:54

Servis nemusí byť autorizovaný.
Mysli však aj na to že motorku raz budeš predávať a nový majiteľ bude chcieť vidieť záznamy servisnej knižke.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod puccky1 » 17 Apr 2016, 21:18

Laci ano mas pravdu ale stale musis ist do servisu pripadne k znamemu co ti to opeciatkuje
Druha vec je nieco reklamovat a ak Sodom nema dobrych pravnikov tak nic nevyreklamuje to mi ver
Ver tomu ze Honda by dala vyjadrennie ze si ty urobil hruby zasah do motocykla a zhasla fajka
Budu ta mat uplne na haku a bude akurat tak na tebe si zaplatit znalecky posudok a nie na Honde ;)
A nakoniec v nasom pravnom state sa mozes sudit a sudit a sudit a bude to trvat veeeeeela rokov
Ja do dnesneho dna nemam vyriesene auto ktore mam uz 5 rokov slavne 1,2 tsi kde behom 15 000 km som mal tretiu rozvodovu retaz kedze skodovka sa vyjadrila kym sa neminu stare zasoby tak sa budu montovat aj stare retaze takze dvakrat ta ista robota a dodnes nevyrieseny benzin v oleji cez zimu
Stale mi tam nieco menili odlucovac a neviem co a stale pridu mrazi a olejova napln sa mi plni benzinom
Skodovacke vyjadrenie chodim kratke trasy bohuzila bude vam to stale robit
Ale ked som kupoval auto odmietol som diesel prave koli kratkym trasam a aj preto ze na aute malo najazdim km rocne cca 10 000 km
Keby cely VW koncern nebol taky sprosty stacilo na to pri predaji upozornit ze ani tsi nie je vhodne na kratke trasi a vyberem si jednoduchu atmosfericku 1,4 a nic sa nedeje ale oni nie iba do mna tlkli aky je to dobry motor ano je ale zial nie pre mna po tom ako sa vychytali rozvodove retaze a turba tak to nie je zle ale nie je to auto na kazdo denne dochadzanie do prace 10 km

Laci vsetko je to o sile pravnika a o tom ako si to vies vyhadat ;)
Zial bohu ja som to vzdal aj pri aute aj pri moto len pri moto som to ukoncil razne uz v prvom pol roku a robil som si servis sam
Pri aute az po skonceni zaruky kedze som sa na forach docital ake tie tsi maju problemy tak som sa snazil vadrzat dva roky ak by sa nahodou nieco s motorom udialo
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Garancna prehliadka

Poslaťod georgoo » 18 Apr 2016, 05:25

EDIT georgoo
na ziadost Ziziho, vytvorene nove vlakno
LED SVETLO NC 2016
prispevky tykajuce sa temy som tam popresuval
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Garančná prehliadka, servis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia