Hlavny stojan

(centrálny stojan, rozšírenie bočného, ...)

Re: Udrzba retaze

Poslaťod Puggy » 17 Feb 2016, 15:13

Ruidos píše:Chlopi urcite dost zaujmave, ale neoplatí sa za tie peniaze uz skor toto ?
http://www.motozem.sk/moto-stojan-zadny-s-kolieskami/

Ved tu mam úplnu istotu ze kolo je hore. Ci nie ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk


Tento zadný montážny stojan mám ruidos, len zle sa vozí na tripy :D :D :D
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Hlavny stojan

Poslaťod dukyno » 17 Feb 2016, 15:59

Pito píše:Kedze som ho nahadzoval pomerne nedavno, tak nie, este som sa neodvazil brusit stupacky :D

Original ani neviem, predpokladam, ze su takmer totozne, iba trebars pruzina je z opacnej strany...

A co si sa sem hodil? Planujes nebodaj zmenu masiny? :)

Áno, po tom páde som si povedal, že by som radšej škrtal stúpačky a NC je v podstate jediná možnosť voľby. Zatiaľ si skladám pre a proti - ale na skorú kúpu to nevidím :). Musím ešte zistiť ten stojan a výfuk, aby to nebolo ešte horšie ako na skútri :).
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Hlavny stojan

Poslaťod Pito » 17 Feb 2016, 16:05

Mne z maxiku zacali nejake zdravotne komplikacie a musel som zial ukoncit sezonu. To bol moj hlavny dovod na kupu motorky. Inak kupu vobec nelutujem, spotreba mensia ako na 1V 400ccm :D

Ja ti poradim-chod do styxu vo Vrabloch a prevez sa na vsetkom, o com uvazujes. Takto som dosiel k svojej moto ja, teda vyberu ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Hlavny stojan

Poslaťod Ruidos » 17 Feb 2016, 16:17

Puggy a ked ho mas, moto davas na stojan sam, alebo musis mat niekoho kto ti pomaha drzat moto ?
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Hlavny stojan

Poslaťod georgoo » 17 Feb 2016, 17:22

dukyno píše:Čiže originál stojan od hondy ten problém nemá?
A Lea si už škrtol? :)
No som to ja, sledujem vás :). Som tu registrovaný cez Tapatalk a nešlo mi zadať nick duky5 :).


Ja mam skrtnute oba hlasice, teda nie tak do hlbky ako napr. Puccky :D

Ale k veci, stojan mam od toho pana z CZ a je uplne v pohode, bez skrkancov. Kupoval som ho ale 04/2014, potom tie neskorsie nejako pozmenil, boli tam problemy s pruzinami a ich uchytenim na stojan. Ked sa prekliknes na 3. stranu vlakna, docitas sa viac.

Moj Leo je tak isto bez skrkancov :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Hlavny stojan

Poslaťod Pito » 17 Feb 2016, 17:44

Georgoo, ale ty jazdis zvycajne sam a nalahko ze?

Stojan pozmenil, ale iba pruziny, ci celu konstrukciu? Toto nahodou nevies? Lebo tvoje slova ma trochu ukludnili, v poslednych dnoch sezony ked sme vysli na PB s kamosom sa skoro vykyblil ako Duky, kedze skrtol hlavnym a skoro ho to prevazilo z moto

Inak ak je konstrukcia kopia sw, nepredpokladam nejake problemy. To iba Puccky ma vyviedol z kludu :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Hlavny stojan

Poslaťod THeBaNDiT » 17 Feb 2016, 17:49

dukyno píše:Áno, po tom páde som si povedal, že by som radšej škrtal stúpačky a NC je v podstate jediná možnosť voľby. Zatiaľ si skladám pre a proti - ale na skorú kúpu to nevidím :). Musím ešte zistiť ten stojan a výfuk, aby to nebolo ešte horšie ako na skútri :).

ja pamätám, že dosť veľké + bolo aj to, keď si chcel na semafóre oprášiť nejakého motorkára (ako si z času na čas robieval, keď bola príležitosť, pretože kým motorkár zapracuje so spojkou, ty s variátorom a svižnou 500ccm si už tatam), ale chyba lávky, motorkár sedel na NC s DSC, a kým tebe zapracovala spojka a variátor, on už bol s dvojspojkou vpredu... :-) :like:

(ospravedlňujem sa za OT)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Hlavny stojan

Poslaťod Stanci » 17 Feb 2016, 18:15

Zdravim chlopi :D mam dilemu dosiel mi dneska ten spominany centralny stojan a dosiel spodok jeden kus plus tieto struny a daky maly vynklik zo srobikom a dakym maly ako puzdro to vyzera vieste mi poradit ?
Prílohy
centralny stojan.jpg
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Hlavny stojan

Poslaťod dukyno » 17 Feb 2016, 18:27

THeBaNDiT píše:ja pamätám, že dosť veľké + bolo aj to, keď si chcel na semafóre oprášiť nejakého motorkára (ako si z času na čas robieval, keď bola príležitosť, pretože kým motorkár zapracuje so spojkou, ty s variátorom a svižnou 500ccm si už tatam), ale chyba lávky, motorkár sedel na NC s DSC, a kým tebe zapracovala spojka a variátor, on už bol s dvojspojkou vpredu... :-) :like:

Dsc má Sony nie? :)
Máš pravdu, toto sú drobné plusy (výkon, DCT, úložný priestor), ale sú aj mínusy (horšia ochrana pred počasím, reťaz) a ak by som mal opäť škrtať stojan či výfuk, dostal by som sa z dažďa pod odkvap :).

Sory za ot :)
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Hlavny stojan

Poslaťod THeBaNDiT » 17 Feb 2016, 18:59

jj, DCT, kým sa príspevok dostal z hlavy na virtuálnu klávesnicu tabletu, pojmy sa stihli zameniť... :D

K hlavnému stojanu - chcel som, zišiel by sa, ale origo nie je práve najlacnejší, a na neorigo sme počuli už aj ponosovanie, niekomu sa nevyklápa úplne hore, inému hrdzavie, drhne... a tak striekam reťaz poposúvaním moto a parkujem pekne po motorkársky na bočnom. :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Hlavny stojan

Poslaťod BrAtKo » 17 Feb 2016, 19:26

Ja nepoviem krivé ho slova na stojan z CZ. Dobre namazany funguje. Ale aj originál za JP sa da kúpiť výrazne lacnejšie.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Hlavny stojan

Poslaťod Stanci » 17 Feb 2016, 20:00

tak hosi uz som ho namontoval :) som spokojny akurat som si myslel ze som silnejsi :D :D trosku mam problem ho zdvihnut :/ inak spokojny a nemal som podkovicku ale tu pasovinku musim najprv dat bocak a potom hlavny a piotom sa mi da dat bocak spat takze inak neriesim to je vec zvyku a 3 sekund a za menej ako polovicu z originalu :like:
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Hlavny stojan

Poslaťod puccky1 » 17 Feb 2016, 20:10

Pito píše:Georgoo, ale ty jazdis zvycajne sam a nalahko ze?

Stojan pozmenil, ale iba pruziny, ci celu konstrukciu? Toto nahodou nevies? Lebo tvoje slova ma trochu ukludnili, v poslednych dnoch sezony ked sme vysli na PB s kamosom sa skoro vykyblil ako Duky, kedze skrtol hlavnym a skoro ho to prevazilo z moto

Inak ak je konstrukcia kopia sw, nepredpokladam nejake problemy. To iba Puccky ma vyviedol z kludu :D

Pitooooo nedam ti spavat
Mas 700 ako ja nie 750 ako Georgoo
Ak mas stojan s CZ ako vacsina tak skrtat budes tym cicikom na ktorom je struna zavesena
Neviem ako to ma Leo ale ja na mojom hlucaku nema doraz na stojan tak stohan mi ide az na doraz hore ale prd platne lebo potom mi uz zadrbavalo a zodral som si radicku a bocak
Bud si prerob doraz na stojane alebo sa nauc jazdit tak aby si nicim neskrtal ja uz tiez tak jazdim nemam chut stale menit skrutky tam kde boli hlasice

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Hlavny stojan

Poslaťod Pito » 17 Feb 2016, 20:11

Mne pride oproti predoslej moto stojan pomerne nestabilny, ale je pravda, ze tazisko a konstrukcia stojana je uplne ina. Tiez sa ovela tazsie dava hore, ako stara moto. Tu by bolo fajn mat porovnanie ludi, co vlastnili uz normalnu moto pred NC, aby sa vedeli vyjadrit. Trebars Supi, Richi a tak. Samozrejme za predpokladu, ze maju stojan od typka z CZ :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Hlavny stojan

Poslaťod BrAtKo » 17 Feb 2016, 20:41

Najdôležitejšie je poriadne vazelinou namazať tu osku na stojane.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stojan

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia