Vyhrievane rukovate Oxford

(blastre, chraniče, páčky, výhrev, ...)

Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod Supi » 10 Okt 2013, 13:17

Tak chladne pocasie je uz par tyzdov tu, musel som zacat riesit "tepelny" komfort na motorke. Kvalitne oblecenie poriesi skoro vsetko, ruky vsak stale dost trpeli. Okrem chranicov (Acerbis, ine vlakno) som tento vikend nainstaloval vyhrievane rukovate Oxford Premium Sports. http://motoride.sk/c/5152/predstavujeme-oxford-ma-v-ponuke-vyhrievane-rukovate-na-vsetky-druhy-motoriek-stvorkoliek.html

Rozhodoval som sa medzi dvoma variantami: original Honda vs. Oxford. Vyhrala nizsia cena.... originaly cez 300 EUR (bez montaze) vs. Oxford cca 60 EUR.

Montaz:
Nebolo to nic extra komplikovane aj ked jemne horsie ako som cakal. Lava rukovat bez problemov. So srobovakom som oddelil grip od riadila, nasunul a nalepil Oxford. Prava rucka bola horsia. Na nc-ckach je umela hmota/rurka na plyne vrubkovana a na oboch koncoch zakoncena ostrymi prstencami (vid foto). Aby som tam nasunul Oxfordy, musel som vypilnikovat oba prstence a vsetky vrubky. Originaly Honda su riesene tak, ze sa rovno vymeni cela rucka aj s tou umelou trubkou. Pri lepeni treba dat pozor, aby sa grip niekde v strede nezachytil o zle vybrusenu cast tej umelej trubky. Sekundove lepidlo v momente zlepi plast o plast a bol by celkom problem grip stiahnut dole a lepit nanovo.

Elektrika - rucky som zapojil rovno na baterku. Maju ochranu voci vybitiu baterky. Ak nie je motor zapnuty, rucky funguju len cca 2-3 minuty, potom sa automaticky vypnu. Zatial to necham takto, v buducnosti mozno zapojim cez rele.

Celkovo som spokojny. Rucky hreju dobre, na max. su po chvili naozaj poriadne horuce.
A preco som si vybral "Premium Sports" miesto "Premium Touring", ktore by sa mohlo zdat, ze sa hodia viac na nasu NC? Na sklade bol len typ Sports :) . Co som ale cital, Touring su trochu hrubsie ako Sports. Samotne Sports su hrubsie ako povodne rucky. A ja som nechcel rucky prilis hrube. Sports sa drzia tak akurat, mne lepsie ako povodne hlavne vdaka agresivnejsiemu vrubkovaniu.

Takze az na to pilnikovanie, som celkovo spokojny.

foto pred (prstenec na konci uz zcasti zbruseny):
pred.jpg


foto po obruseni:
po.jpg


finalne foto doplnim. Bola uz tma, ked som ich mal nahodene...
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod keto » 10 Okt 2013, 15:37

Taky jsem o nich uvažoval a nemít vyhřívané zimní rukavice co používám na lyže,tak už bych to asi měl namontované ;) Jediná nevýhoda těch rukavic je,že jsou dost hrubé a tak se mi stává,že nechtěně troubím při ovládání blinkrů :o
Mám ty co byly zde v testu
http://www.rybolovnorsko.cz/index.php?text=202-test-warm-vesta-a-rukavice
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod puccky1 » 10 Okt 2013, 18:24

Tiez planujem dokupit Oxford Premium Touring ale ked to tu tak citam tak mozno aj Sports este nie som rozhodnuty a teraz mam hlavu zamotanu nemam ani predstavu o kolko je to hrubsie ale co sa tyka montaze tak som si to predstavoval jednoduchsie myslel som ze ich len teplovzdusnou pistolou nahrejem a jednoducho stiahnem dole :lol: ale vdaka za foto teraz aspon viem do coho pojdem :shock:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod Supi » 10 Okt 2013, 19:09

No ja som si to tiez predstavoval tak nejak ako pises. :) To brusenie ma trochu zaskocilo a az mi bolo luto nicit originalnu rucku. Na druhej strane... vzdy sa daju klupit originaly za cca 300 EUR :lol:
Ja som este pri lepeni pre istotu dal lepidlo len na zaciatok tej umelej trubky (ako je start. tlacidlo). Aby sa mi nahodou nestalo, co som pisal vyssie - grip sa zasekne v zlej pozicii, pripadne pozicia kablov sa mi nebude zdat a uz s tym nic nebudem vediet spravit.
Samozrejme ked som uz odchadzal (nemontoval som to doma u seba), tak sa mi rucka odlepila a mohol som to lepit znovu. :evil: Potom som tam uz nakydal viac lepidla s tym, ze pri pripadnej vymene budem muset kupit aj tu umelohmotnu rurku.

A co sa tyka hrubky (Touring vs. Sports)... tiez nemam sajn ako je to v skutocnosti. Na niektorom fore som cital, ze Touring su hrubsie. Ked som drzal Sports, zdali sa mi idealne, tak som ich zobral.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod puccky1 » 10 Okt 2013, 19:39

Urcite su kupim originaly za 300 € :lol:
Ja radsej Oxfordy a k nim este kryty ruk od SW Motech a mozno este aj pridavne svetla Givi Trekker :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod Supi » 23 Okt 2013, 20:12

neviem ako sa edituje stary prispevok, tak final foto namontovanych ruciek davam sem:
Prílohy
Oxford2.jpg
Oxford1.jpg
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod puccky1 » 11 Dec 2013, 18:57

Supi ako si spokojny s vyhrievanim rukovati ja som kupil tie iste ako ty a pri dlhsej jazde som zistil ze sa same vypinaju a potom sa dost neskoro zapnu uz mi bola zima na ruky su to moje prve vyhrievane rukovate tak to neviem s nicim porovnat ale kamos ma na BMW origo a jemu hreju stale tak neviem ci su vadne alebo co
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod pjvoky » 11 Dec 2013, 20:18

Taky uvažuji o vyhřívaných rukojetí a proto mě taktéž zajímá jak jsi s nimi spokojen. Je fakt že když mrzlo, tak jsem myslel že mi prsty upadnou. Dají se i vypnout ? Je tam nějaké tlačítko ? Nebo jak to obečně funguje? Předem dík za odpvěď.
pjvoky
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 31 Jan 2013, 15:14
Bydlisko: Čechy krásné, Plzeň má.
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod keto » 11 Dec 2013, 21:09

pjvoky píše:Taky uvažuji o vyhřívaných rukojetí a proto mě taktéž zajímá jak jsi s nimi spokojen. Je fakt že když mrzlo, tak jsem myslel že mi prsty upadnou. Dají se i vypnout ? Je tam nějaké tlačítko ? Nebo jak to obečně funguje? Předem dík za odpvěď.

Vypnout to jde a má to několik stupňů ohřevu viz odkaz v úvodním přízpěvku.
Mi se osvědčili vyhřívané rukavice (odkaz výše),které mohu použít i na lyže,kolo atp. a zatím potřebu vyhřívaných heftů nemám ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod jets » 12 Dec 2013, 12:40

mě se teda hefty nevypínají, dají se zapnout tučím na 30/50/70/100% a hřejou krásně, ve spojení s krytama SW motech to nemá chybu
jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod Supi » 13 Dec 2013, 14:14

puccky1 píše:Supi ako si spokojny s vyhrievanim rukovati ja som kupil tie iste ako ty a pri dlhsej jazde som zistil ze sa same vypinaju a potom sa dost neskoro zapnu uz mi bola zima na ruky su to moje prve vyhrievane rukovate tak to neviem s nicim porovnat ale kamos ma na BMW origo a jemu hreju stale tak neviem ci su vadne alebo co


Mne sa nevypinaju, hreju vkuse a drzia zvolenu teplotu.. Ked ich mam na max, tak su po chvili poriadne horuce. Vacsinou som ich mal pustene tak na 75%.
Prava rucka hreje trochu viac ako lava, ale to je v dosledku toho, ze je prilepena na tej otocnej umelej hmote, pricom lava rucka priamo na kovovych riaditkach. Zaroven pravou rukou drzim heft stale, pricom lavou nie...
S rukovatami som velmi spokojny.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod puccky1 » 13 Dec 2013, 15:30

no ja mam pocit ze moje palia uz na 40 % a maximum som skusal 50 % tak neviem ale ruky som mal uz spotene :shock:
no uvidim na jar ale si neviem predstavit ze co to bude robit ked to dam na 70 % ved to sa uz nemoze dat vydrzat asi to skusim reklamovat :(
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod puccky1 » 10 Jan 2014, 18:19

No dnes som ich mal na 50 % stale a tam sa uz nevypinaju ako ked som ich mal na slabsie ale to uz potom riadne hreje 70 % to uz musi byt gril
a 100 % super gril :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod Supi » 10 Jan 2014, 20:35

ano, na 100% hreju naozaj poriadne... a aj na tych 70%. Ale kolko tepla sa ti dostane na ruky zavisi aj od rukavic. Na chladnejsie pocasie mam hrubsie rukavice s termo vlozkou. Vtedy je tych 70% idealnych. Ak si spravne pamatam, 100% som si dlhodobo zatial nedaval. To mi uz bolo po istej dobe prilis teplo.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vyhrievane rukovate Oxford

Poslaťod pajo » 05 Feb 2014, 10:29

caute,
prosim vas, tie hefty su 22mm? cize mozem objednat napr. toto?
http://www.motosvet.sk/product/rukovaet ... 2-mm-7443/

dik
honda NC700S ABS, Givi padaky, Givi topcase + bocne kufre, MRA stit, oxford hefty, hlavny stojan
pajo
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 12 Mar 2013, 09:27
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 700S

Ďalší

Späť na Rúčky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia