Pomocné světla

(prídavné svetlá, držiaky, kabeláž, smerovky, žiarovky, ...)

Re: Pomocné světla

Poslaťod puccky1 » 01 Jan 2016, 22:00

Nestiham sa cudovat ake upravy sa chystas utobit
Ja mam Givi hovno svietli uz v zaklade nech som ich nastavoval ako kolvek velmo nepomohli tak som kupil do nich ledky aby aspon nezrali tolko energie a uz uplne hovno svietia a este k tomu som sa mylne domnieval ze v cocke tu ledku nebude vidiet ale ona tam az bije do oci !!!!!!
Videl som ako cez den svietia tie cinske svetla Jezdcovi a skoro mi oci vypalilo v noci to bude asi bieda ale cez den bol nepriehliadnutelny
Keby som kupoval este raz tak kupim cinu alebo aspon tie s omegy za par €

Kludne ak niekto chce svetla Givi s E tak ich vymenim za cinu
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pomocné světla

Poslaťod Max11 » 01 Jan 2016, 22:31

Ja si momentálne brúsim zuby na tieto:

http://www.dx.com/p/mz-10w-cree-xm-l-t6 ... obtLVIXw9o

Zo všetkých čínskych, ktoré som videl sa mi pozdávajú najviac a nemajú žiadne zbytočné "blikajúce" režimy. Robia sa buď okrúhle alebo štvorcové a je na výber 30° optika alebo flood.
Akurát by som bral, keby bola možnosť kúpiť ich so svetlom o teplote okolo 4500-5000K.
Mimochodom tieto isté sa predávajú aj pod značkou (zabudol som akou), samozrejme homologované, ale za šialené peniaze (150+ €) :)

Ak by bol väčší záujem o takéto LED svetlá, môžem sa pokúsiť zohnať niečo zaujímavé za rozumnú cenu, keďže sa motám v oblasti LED technológie ;)
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pomocné světla

Poslaťod Richi » 02 Jan 2016, 01:31

tu su v lepsej cene...http://www.aliexpress.com/item/2-INCH-1 ... 83644.html
tiez by som ich bral...

kupovat halogen je blbost - zerie, hreje, ma kratku zivotnost a nesvieti tak ako led
vymenit h3 za led tiez nefunguje. optika svetla je stavana na h3. led ma inde ohnisko a hoci je vykonny tak v optike pre h3 nesvieti dobre - vlastna skusenost
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod tima » 02 Jan 2016, 08:36

A vedel by si zohnať niečo takéto: http://www.leds.de/en/High-Power-LEDs/C ... x12mm.html ... Vo všetkých eshopoch v Čechách a na Slovensku majú iba slabé, alebo rozmerovo veľké a ja ich do jedného svetla potrebujem napratať 5ks, tak že potrebujem čo najmenšie.
A tie 3 režimy v tých čínskych svetlách sa dajú veľmi jednoducho vyresetovať jedným prepojom na čipe a potom maju už len jeden režim. Ak by niekto chcel, mám video návod ako na to na svetlá U2 a U5


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pomocné světla

Poslaťod Max11 » 02 Jan 2016, 10:07



Richi veď to je takmer identická cena :) Na DX majú za 30 USD 2 kusy. Okrem toho s Aliexpress mám asi najhoršie skúsenosti.

@tima - najlepšia stránka na LED emitory je asi fasttech.com. Odtiaľ kupujem batérie a čipy. Majú tam na každý produkt reálne údaje z datasheetov a každú jednu batériu testujú na jej reálnu kapacitu.

Zohnať samozrejme viem aj ja čokoľvek, čo sa týka LED, no keďže veci beriem priamo od výrobcov, tak je tam požiadavka na MOQ. Takže pokiaľ by niekto nechcel napr. 500 kusov čipov, tak by tá cena bola v konečnom dôsledku rovnaká ako na ebay a podobných stránkach.

Skôr mám chrobáka v hlave, že by som skúsil zohnať komplet prídavné svetlá od nejakého výrobcu a zo srandy popátram po nejakých, ktoré sa vyrábajú pre značku, čo by mohli byť aj homologované. Čínski výrobcovia veľmi radi priamo predávajú produkty, ktoré vyrábajú pre značkové firmy za zlomok ceny. Už som takto ušetril spústu peňazí :)
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pomocné světla

Poslaťod Pito » 02 Jan 2016, 10:33

Max11-prosim Ta, preco mas s ali zle skusenosti? Mam objednanych 5 veci odtial, trosku si ma znekludnil :shock:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod Max11 » 02 Jan 2016, 12:01

@Pito - Na Ali som natrafil asi na najväčších špekulantov akí existujú :) Má to nevýhodu, že tam vždy kupuješ od iného obchodníka, takže nikdy nevieš čo je zač. Podobne ako na ebay, len tam majú naozaj perfektnú ochranu pre kupujúcich. Zas to ale neber tragicky. Možno som len nemal šťastie.

Ja sa držím pravidla, že nekupujem už nikde kde neakceptujú paypal. Lebo keď zlyhá všetko, tak je paypal jediná šanca ako dostať peniaze naspäť.
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pomocné světla

Poslaťod Pito » 02 Jan 2016, 14:37

Max11-Tak dnes nastastie prislo prave z ali a uplna spokojnost so vsetkym :like: Ono ak spravne viem, peniaze obchodnikovi dojdu az po potvrdení obdrzania objednavky, mimochodom s tymi obchodnikmi mas pravdu, nikdy nevies. A tie podvody s "lajkami" na spokojnost s tovarom a predajcom sa tiez nie vzdy zial da spolahnut :(
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod jezdec74 » 05 Mar 2016, 12:58

Tak už je to tu sice starší, ale taky napíšu.
Je to asi všechno věc náhody, ale já na Ali i EB nakupuji hodně, pro sebe i známé a nemůžu si stěžovat. Jen je třeba si vše hlídat, ať se nepropásne doba pro případné řešení problému.
Bylo tu už kdysi psáno i o DX, že tam je to super, ale tam jsem nakupovat přestal, protože tolik problémů, co jsem tam zažil bych nikomu nepřál.
Jak říkám, je to vždy souhra náhod.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod Kedarfan » 21 Feb 2018, 22:03

Tak jsem se rozhodl namontovat denní LED světla a ten návod je super. Jenom mám poznámku k použitému relé. Já jsem našel tohle: http://www.banggood.com/Car-Air-Conditi ... _warehouse. Padne přesně do pojistkové skříňky a není třeba nic upravovat. Stačí najít zaslepený konektor a odtud se připojí vše potřebné. Když budete mít někdo zájem, tak doplním fotky, kde ten konektor je. Potřebný konektor se dá koupit tady: http://www.motokonektory.cz/sady-konekt ... -mm-2-poly. Se zapojením denních světel mám ale problém, protože nesmí svítit zároveň tlumená a denní a přepnout se musí automaticky. Tak jsem to vymyslel takhle.
DRL.pdf
(21.27 KiB) 32 krát

Dále jsem měl v plánu dát na žárovku novou patici a mezi novou a původní natáhnout nové vedení, abych nemusel zasahovat do instalace motorky, protože pro automatické přepínání musím přerušit pouze plus k tlumenému světlu, aby světelná houkačka byla funkční. Prostorově se to tam ale nevejde a stříhat původní instalaci se mi zatím nechce. Neřešil jste už někdo tenhle problém?
Díky za radu
Kedarfan
*
*
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 05 Feb 2018, 18:16
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pomocné světla

Poslaťod Richi » 21 Feb 2018, 23:35

Nemyslím si že by tu niekto nahrádzal stretávacie svetlo denným svietením. Ide o to aby sme boli čo najviac vidieť takže svetlá sa skôr pridávajú ako uberajú.
Čo je cieľom tvoje prestavby? Ušetriť H4?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod Kedarfan » 22 Feb 2018, 18:04

Bohužel jsem si to nevymyslel já, ale takový je předpis ohledně denních světel u motorky a také musí svítit zadní koncové světlo. Mlhovek a přídavných dálkových světel se to netýká. V létě jdu na technickou a nechci mít nějaké problémy. Ta světla, když odpojím řídící jednotku budou svítit společně a na tecnickou jenom spojím konektor a jsem bez starostí. Ještě mám možnost snížit svítivost LED světel při rozsvícení potkávacího, to vše umožňuje řídící jednotka, ale tady si nejsem jistý, jestli je to legální a nikde jsem o této variantě nenašel zmínku.
Kedarfan
*
*
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 05 Feb 2018, 18:16
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pomocné světla

Poslaťod Ruidos » 22 Feb 2018, 19:46

Kedarfan píše:Bohužel jsem si to nevymyslel já, ale takový je předpis ohledně denních světel u motorky a také musí svítit zadní koncové světlo. Mlhovek a přídavných dálkových světel se to netýká. V létě jdu na technickou a nechci mít nějaké problémy. Ta světla, když odpojím řídící jednotku budou svítit společně a na tecnickou jenom spojím konektor a jsem bez starostí. Ještě mám možnost snížit svítivost LED světel při rozsvícení potkávacího, to vše umožňuje řídící jednotka, ale tady si nejsem jistý, jestli je to legální a nikde jsem o této variantě nenašel zmínku.


U vás pri dennom svietení musíš svietiť aj v zadu ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod puccky1 » 22 Feb 2018, 19:57

Neviem ako vyhlaska riesi motorku ale na novych autach co maju led svietenie zabudovane vo svetle po zapnuti hlavneho svetla sa led denne svetlo stlmi a nahradza parkovacie svetlo
Ale ked mas vo svetle klasicku parkovacku neviem ci moze byt led svetlo stlmene aby nahradzalo parkovacku
Asi by bolo najlepsie obehat stk-acky a popytat sa tam co oni na to aky maju predpis na moto

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pomocné světla

Poslaťod Richi » 23 Feb 2018, 00:13

Denné svetlo si zapoj na samostatný vypínač. Jazdiť budeš s denným aj stretávacím svetlom. Na STK povieš že sú to svetlá do hmly. (tak, ako to robíme všetci)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť