Pomocné světla

(prídavné svetlá, držiaky, kabeláž, smerovky, žiarovky, ...)

Re: Pomocné světla

Poslaťod janh2 » 09 Apr 2015, 21:32

Ahoj Macek,

jak už psal Bratko, zkusil bych taky nejprve pro jistotu relé na stole - zda spíná cívka a pak po sepnutí cívky zda se i spojí kontakty relé. Pokud vše funguje, pak vývody cívky relé zapojit do konektoru v NC dle obrázku. Po otočení klíčku musí relé cvaknout. Pokud relé cvaká, pak na jeden spínaný kontakt relé dovést přes pojistku +12V z baterie a z druhého kontaktu je pak výstup +12V přes relé.

Mnoho štěstí se zapojováním :)

A pozor na manipulaci se šroubovákem u baterie, ať si nevyrobíš elektrický oblouk :)

PS: Když jsem si relé dovezl ze šrotiště, otevřel jsem je, abych viděl, jak hodně mají opálené kontakty nebo nejsou uvnitř poškozené např. vlhkem.
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pomocné světla

Poslaťod Supi » 29 Jún 2015, 17:25

Tak, minuly tyzden mi dorazili pridavne scetla Cree U5 : http://www.ebay.com/itm/Universal-Motorcycle-CREE-U5-125W-White-LED-Driving-Fog-Head-Spot-Light-Lamp-/261834239682?hash=item3cf6896ec2&vxp=mtr

Myslel som si, ze ich namontujem na padacie ramy Givi, lenze sa tam nezmestia :? Jedine, ze by som ich namontoval ako ma janh2, vid foto v prvom prispevku tohto vlakna. Cize bez krytov. Pravdupovediac, takto sa mi az tak nepacia a navyse su celkom na rane ak motorka padne.

Takze som rozmyslal nad inymi moznostami. Jedna z nich by bola kovova konzola Denali:
http://www.twistedthrottle.com/denali-auxiliary-light-mounting-bracket-honda-nc700x-12-14

Tu je pdf, ako to presne vyzera:
http://d1l4i7f87txqmq.cloudfront.net/Installation%20Instructions/Denali/Instructions_LAH.01.10000_rev01.pdf

Svetla by som na konzolu namontoval smerom dole. Problem je, ze tu konzolu predavaju len v USA, nenasiel som predajcu, co posiela aj do SR.

Takze otazka na Georgaa - nechces zacat vyrabat takuto konzolu pre trh EU? :D

A otazka na ostatnych, co maju pridavne svetla Cree 5U a padaky Givi. Ako a kde ste svetla namontovali?
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod janh2 » 29 Jún 2015, 21:12

Mám prakticky ověřené, že pokud motorka padne, pomocným světlům se nic nestane :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pomocné světla

Poslaťod puccky1 » 29 Jún 2015, 21:30

A nic sa im nestane ked motorka padne aj s jazdcom v rychlosti? :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pomocné světla

Poslaťod janh2 » 29 Jún 2015, 21:42

Pokud budu padat v rychlosti, obávám se, že budu mít úplně jiné starosti než se zajímat, co se děje s pomocnými světly :D

A i kdyby nevydržely pád, čínští přátele je prodávají za velmi příhodné ceny :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pomocné světla

Poslaťod puccky1 » 30 Jún 2015, 05:13

No to mas pravdu ja som ich kupoval na slovensku tusim za 130 €?
Tak asi aj preto co ma prve napadlo ze tie svetla schovat
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pomocné světla

Poslaťod Richi » 30 Jún 2015, 07:12

Supi, kolko. Watove su tie ledky? To co tam pisu ze 125W je evidentne kravina
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod Supi » 30 Jún 2015, 09:37

V popise pisu 15W. Tych 125W je akoze "light power" :lol:

Este som ich nemal zapnute, ale z youtube videi to vyzera tak, ze svietivost bude viac nez dostatocna na dennu prevadzku. Ide mi hlavne o opticke zvacsenie motorky. Nech maju vodici pocit, ze ide nieco velke a neprehliadnu motorku.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod janh2 » 30 Jún 2015, 10:10

Moje svetla jsem meril a kazde pri plnem vykonu odebiralo 1.5A, coz je cca 20W, za obe 40W.
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pomocné světla

Poslaťod jezdec74 » 01 Júl 2015, 04:21

Supi píše:A otazka na ostatnych, co maju pridavne svetla Cree 5U a padaky Givi. Ako a kde ste svetla namontovali?


http://jezdec74.rajce.idnes.cz/mazel/#14.jpg
http://jezdec74.rajce.idnes.cz/mazel/#01.jpg
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod Supi » 01 Júl 2015, 10:09

prispevok 4:21 :shock: Nemozes spat? :)

Dakujem za fotky. Takto ako to mas namontovane som sa bal, ze pri akomkolvek pade, aj na parkovisku, bude LED svetlo natlacene na bok motorky. A tie plasty nevydrzia. Ale mozno sa mylim. Najblizsie budem pri NCcke az o nejake 3-4 tyzdne. Potom tam tie svetla namontujem a vyskusam motorku polozit na zem, co to spravi.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod janh2 » 01 Júl 2015, 11:35

Horní část podaciho rámu se na zem nedostane,protoze motorka se opře na zemi o řídítka. To by pak musel naraz byt daleko silnejsi,aby se riditka ohly nebo praskly. Nicméně neporucuji motorku jen tak pokladat na zem kvuli oleji a benzinu. Pak to zacne tect z různých přepadů :)
Obrázok užívateľa
janh2
****
****
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 23 Máj 2014, 19:02
Bydlisko: Frýdek - Místek
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pomocné světla

Poslaťod jezdec74 » 01 Júl 2015, 21:34

Supi píše:prispevok 4:21 :shock: Nemozes spat? :)

Dakujem za fotky. Takto ako to mas namontovane som sa bal, ze pri akomkolvek pade, aj na parkovisku, bude LED svetlo natlacene na bok motorky. A tie plasty nevydrzia. Ale mozno sa mylim. Najblizsie budem pri NCcke az o nejake 3-4 tyzdne. Potom tam tie svetla namontujem a vyskusam motorku polozit na zem, co to spravi.


No je pravda, že tomu spánku zase až tolik nedám ;)
Si děláš srandu, jaký pád :lol: Všichni se snažíme jezdit a jen Ty padat ????? :lol: :lol:
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod Pito » 01 Jan 2016, 20:12

Chlapy a chlapci. Napisem vam na co som prisiel. Dlho som chcel pridavne svetla, nasiel som tieto z ciny, klasika, asi vsetci poznate.

http://www.aliexpress.com/item/2PCS-125 ... eb201560_1

Vyzeraju podla mna super, mohutne, vzhladovo k motorke enonuno. Avsak ziadna poistka, primitivne, dokonca eskapaska na ovladaci, vraj homologovane, avsak toto E-cko a podobne certifikacie videlo...(vlastne ani len nevidelo :D ) Pridavne som chcel, avsak touratech, givi a pod su priznajme si drahe. Podla mna predrazene. Osobne si myslim, ze dost veci hned ako sa k nim da privlastok takticky, motorkarsky, profi a pod sa o dost predrazia. Posudte samy:

http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1

Nasiel som toto, nevyhodou by som nazval iba vyzor, tie cinany su krajsie 8-) Zaruka, normalna homologizacia, poistka, rele, vypinac, kabelaz(je to v podstate set ale treba toto doobjednat). Prakticky identicke h3 12v 55w vyraba aj givi, podla mojho nazoru prakticky identicke. Cena samozrejme vyssia, iba vzhlad iny. Za mna tolko :P

http://www.bbmoto.sk/tovar/2276-Givi_S3 ... vne_svetla
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pomocné světla

Poslaťod tima » 01 Jan 2016, 20:25

No tie sú podľa mňa super, hlavne ak maju "E" a ta H3 halogenka sa dá vymeniť za LED-ku, no a tú hliníkovú mriežku tiež nieje žiaden problém vyrobiť. Mal som na pláne objednať Cree U5 z Činy, ale asi objednám tieto, veď aj tak idem vykuchať vnútrajšok a spraviť do jedného svetla stretávacie, diaľkové, prisvecovanie do križovatky a prisvecovanie do zákrut v náklone. Mne ide iba o schránku a šošovku


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia