Prilba LS2

(prilba, šatky, kukly, ...)

Re: NC 750 X - matná biela

Poslaťod Pavel » 03 Feb 2015, 20:33

No tak nevím KETO, mě někdo odřít drahou přilbu, tak jsem pěkně nasraný, už mám asi šestou v řadě. První byly skořepiny z Polska z burzy s pěkným designem, ale špatnými užitnými vlastnostmi v cenách od 500,-Kč, teď mám LS2 z Polského města Wodzislav a prodejny Karbownik(za super cenu 1.300,-Kč) a taky žádná sláva, mlží se a je hlučná, ale zase pěkná vzhledově, uvažoval jsem o SHOEI jak byly v akci, ale taky byly hlučné a nesedly mi, tak jak jsem chtěl, navíc bez clony a dalšího hledí se zapínáním na D kroužky(to zapínání nesnáším), mám raději rychlozapinak, nyní uvažuji o LAZER v ceně kolem 4tis. se dvěma hledími světlým a tmavým na léto, tak uvidím
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: NC 750 X - matná biela

Poslaťod dancul » 04 Feb 2015, 09:41

Pavel píše:No tak nevím KETO, mě někdo odřít drahou přilbu, tak jsem pěkně nasraný, už mám asi šestou v řadě. První byly skořepiny z Polska z burzy s pěkným designem, ale špatnými užitnými vlastnostmi v cenách od 500,-Kč, teď mám LS2 z Polského města Wodzislav a prodejny Karbownik(za super cenu 1.300,-Kč) a taky žádná sláva, mlží se a je hlučná, ale zase pěkná vzhledově, uvažoval jsem o SHOEI jak byly v akci, ale taky byly hlučné a nesedly mi, tak jak jsem chtěl, navíc bez clony a dalšího hledí se zapínáním na D kroužky(to zapínání nesnáším), mám raději rychlozapinak, nyní uvažuji o LAZER v ceně kolem 4tis. se dvěma hledími světlým a tmavým na léto, tak uvidím



Mnoho majiteľov prilieb LS2 sa sťažuje na ich hlučnosť. Tiež mám vyklápačku LS2 FF386 Ride a môžem potvrdiť, že je naozaj hlučná. Hluk spôsobujú odvetrávacie otvori v prednej časti prilby, pri ústach. Pokusne som ich prekryl tenším molitanom a prelepil páskou. Hluk klesol minimálne na polovicu, čo bol teda výrazný rozdiel! Skúste si len tak pokusne za jazdy prekryť tento vetrací otvor rukou. Je jedno, či je otvorený, alebo zatvorený.
Zahmlievanie som riešil PIN Lockom. Inak pod 5 stupňov už ani PIN Lock moc nepomáha. Čiastočne pomôže kukla. No riešením asi bude len "zimný paket". http://www.ls2.cz/image/cache/data/800x ... 00x800.jpg
Od nova mala prilba zle namontovanú vnútornú stielku. Stačila polhodinka a je to OK. Popravde za prilbu v cene cez 100 eur nič moc. Už by som do nej asi nešiel.
Jej jedinou výhodou sú lacné náhradné diely z Číny. Nové originálne plexy 11 eur (doprava zdarma), u nás je cena cez 25 eur.
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: NC 750 X - matná biela

Poslaťod yenkie » 04 Feb 2015, 10:53

Pridam aj ja skusenost s prilbami LS2. Mal som uz tri kusy, vsetko klapkove. Nemam s nimi dobre skusenosti, dve som zadara rozdal, tretia hnije v skrini. Poznatky: spatne vyklapanie, zasekavali sa zamky, musel som ju rozobraz a prebrusit jazycky. Otvaranie islo z tuha, lamalo vazy. Neskutocne do nich fucalo aj po pozatvarani vsetkych vetracich otvorov, tak som to poprelepoval paskou, trosku to pomohlo. Nakoniec som to vzdal.
Nechapen, ako mohol Marc Coma v nej vyhrat Dakar :lol: esteze to neni o prilbe :lol:
Sorry za OT
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 04 Feb 2015, 11:50

Nechcem robit dalej off topic tak to dam sem

Tiež mám vyklápačku LS2 FF386 Ride inu vyklapacku som nikdy nemal tak som spokojny :lol:
Kamos ju mal pozicanu na BMW povedal ze nikdy viac :lol: no co uz je rozmaznany a to mu tam vraj vobec nefuka tak neviem ako mu mohlo fukat do prilby ked ma plexi ako na autobuse :lol:
Ked som ja mal origo plexi tak som skoro ohluchol a plexi islo dole a jazdil som bez neho pokial neprislo od Givi
Volako ja ten hluk uz nevnimam a jazdim aj ked mrzlo a v pohode zarosi sa mi len spodok plexi na prilbe tak mi to nevadi
Ja mam spodne vetraky stale otvorene ale ras som isiel na Suzuki SV 650 ked ju kupil synovec a ja som na nej siel domov tak to bol goool
vsetko co sa dalo som pozatvaral a aj tak mi riadne fukalo do oci :roll: a celeho ma prefukalo do kosti a to som mal aj zimne vlozky a vonku bolo nejakych 15 stupnov no v tedy som si povedal ze uz nikdy nahaca ked tak len na leto :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 04 Feb 2015, 18:45

Pôvodne som aj ja chcel prilbu LS 2. Chvalabohu som mal tú možnosť si ju vyskúšať na motosalóne. Mal som ju vtedy prvý a asi aj posledný krát na hlave. Absolútne mi nesedela a navyše mi vadilo to lacné prevedenie. Nakoniec voľba padla na Shark SPEED R = desing a dobre mi sadla. Lepšia od nej už bola len SHOEI GT -air ale tam som bol s cenou niekde úplne inde.....ale raz bude aj tá prilba na mojej hlave :like:
Ak máte peniaze tak doporučujem ....minimálne si ju vyskúšajte v obchode aby ste vedeli čo je dobré :D :)
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod jaryn67 » 05 Feb 2015, 09:01

No já teď dost prohledávám net ohledně přileb a názor obecný je,že do vyklápěček bude foukat zespoda,jelikož většínou nemají deflektor.Když někdo nechce mít hluk a zimu,musí jít do integrálky.U mně zatím vedou Scorpion 910air a Shark Evo3(ta má dokonce pět hvězdiček v testu bezpečnosti).Jenom ty interkomy jsou do nich nějak drahé a s obyčejnýma nemám zkušenosti,jak se montujou.Ještě jsem zapomněl na Schubertku,ale tam je cena už moc vysoká.Ale jak jsem se už kdysi zmínil - zdraví a všechny moje díly na těle jsou přednější než peníze.A je taky rozdíl,zda člověk nosí brýle a nebo ne.Do nové Nolanky je třeba nedám.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 05 Feb 2015, 09:42

Já půjdu osobně vyzkoušet tuto http://www.maxrpm.cz/moto-prilby/moto-p ... -2345.html, z té jejich nabídky vypadá celkem dobře, ikdyž bych bral ještě tmavší barvu, ale ta není. Kdysi byly tyto belgické přilby LAZER jedny z nejlepších, ale už to trošku opadlo(přesto si svojí kvalitu udržely, ale už tak neinvestují do vývoje jako jiní)předběhly je japonské SHOEI a ARAI, ale pořád jsou dost dobré. Taky jsem chtěl vyklápěčku, ale jsou mi hodně těsné, mám XL a raději "volnější hlavu", abych se v horkém létě nepotil. Do mé LS2 bych ani intercom dát nemohl, když mám hubu až k okraji :D
Naposledy upravil Pavel dňa 05 Feb 2015, 10:05, celkovo upravené 2
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Pokec len tak

Poslaťod radu » 05 Feb 2015, 09:56

Ja som chcel prilbu - interálu :
- v ktorej sa bude moja hlava cítiť OK , to znamená že niekoré ma tlačili v hornej časti hlavy, niekoré ma tlačili na bradu a pod.
- chcel som vyklápateľnú slnečnú clonu (niektoré clony sa nedostatočne zaklápali a clona neplnila funkciu)
- ktorá má vykrojenie na okuliare (nenosím očné šošovky)
- aby mala kvalitné pevedenie
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Prilba LS2

Poslaťod Pupi04 » 05 Feb 2015, 15:10

Mluvíte o přilbách a interkomech ... já jsem si koupil loni vyklápěčku od firmy CABERG Duke. Interkom BT-S1 na Aliexpress za 82$ (pár). Můžu říct, že mi plně vyhovuje.
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod dancul » 05 Feb 2015, 19:02

Pupi04 píše:Mluvíte o přilbách a interkomech ... já jsem si koupil loni vyklápěčku od firmy CABERG Duke. Interkom BT-S1 na Aliexpress za 82$ (pár). Můžu říct, že mi plně vyhovuje.


Práve Caberg Duke zaujala aj mňa. Konkrétne Legend 98. Si s ňou spokojný?

Už niekoľko týždňov obzerám na Aliexpresse interkomy, no tento model som tam ešte nevidel. Keďže predáva ho "až" 7 obchodov. Ostatné ma nejako neoslovili. Preto som čakal kedy príde do predaja SHAD BC03. No SHAD za 80€ a číňan za 40€ je riadny rozdiel. Ak funguje ako má a robí to čo sľubujú, nie je nad čím váhať. :like:
To je ale ďalšia položka do zoznamu. :?
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod jezdec74 » 05 Feb 2015, 20:48

No já jezdím v LS2 s čínským interkomem a nemůžu si stěžovat. Interkom mi vyhovuje, do dražšího bych neinvestoval. Co se týče přilby, integrálku jsem nechtěl, vyhovuje mi možnost vyklopení v horkých dnech a pokud jde o kvalitu, jinou jsem nezkoušel, tak nemám s čím porovnat.
Pokud někdy přilbu vyměním, tak zase jedině za vyklápěčku.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod Pupi04 » 05 Feb 2015, 21:05

Spokojený jsem, plně vyhovuje. Na moto jsem dal nové plexi a při mé výšce to tak nějak navazuje na sebe, prostě mi sedí :like:
http://www.ebay.com/itm/261677223771?redirect=mobile
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod yenkie » 06 Feb 2015, 12:04

Premazane....okrem ineho aj od OT. Chlapi, poprosim, drzte sa temy. Dakujem
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Prilba LS2

Poslaťod Luther » 18 Feb 2015, 21:27

Já mám LS2 vyklápěčku a jsem s ní spokojen, jinou jsem nezkoušel takže nemám možnost porovnat, ale jak psal jezdec74, pokud někdy novou helmu zase vyklápěčka.
Obrázok užívateľa
Luther
*****
*****
 
Príspevky: 421
Registrovaný: 17 Máj 2013, 18:05
Bydlisko: Návsí, CZ
Motorka: Honda NC 700S

Re: Prilba LS2

Poslaťod Pavel » 23 Mar 2015, 10:59

Nová zkušenost s přilbou LAZER - jak jsem psal výše, koupil jsem si tuto přilbu http://bikersplanet.cz/cz-detail-417289 ... -bila.html: místo stávající LS2, která sice byla zánovní, ale hodně se mlžila i kolem 15 st. Celsia, foukalo do ní a byla hodně hlučná. Tak tato nová Lazerka je úplně super ve všem kromě hladiny hluku, který jsem čekal o hodně menší. Vůbec se nemlží i bez Pin locku a kolem nuly, perfektně sedí na hlavě, zpracování super včetně vnitřního polstrování, nefučí do ní, ale hluk je slyšet již od malých rychlostí a až po velkou rychlost úměrně narůstá, což mě zklamalo, čekal jsem menší úroveň hluku, ikdyž mám velmi citlivý sluch

Klady: cena, vzhled, perfektně sedí, nefouká do ní, sluneční clona, super výhled, bradový deflektor, Pinlock netřeba

Zápory: jen hlučnost
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Ďalší

Späť na Hlava

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia