Odvetranie klukovej skrine a olej

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Ruidos » 20 Júl 2018, 13:24

Super. Ďakujem za info. Chcem ísť na medzi výmenu olej a filter. Riadny mám až po 12000 ale vraj je dobre ísť aj po 6000 a ten mám čoskoro.
Mám na vyber Trnava, Styx Vráble a MUZ Kysuce.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod dancul » 20 Júl 2018, 14:00

Ruidos píše:Super. Ďakujem za info. Chcem ísť na medzi výmenu olej a filter. Riadny mám až po 12000 ale vraj je dobre ísť aj po 6000 a ten mám čoskoro.
Mám na vyber Trnava, Styx Vráble a MUZ Kysuce.


Kto je pls. MUZ Kysuce? Nepoznám a to som odtiaľ.
Inak polovičný servisný interval naozaj nemá zmysel. Máme predsa motor z auta a ten má servisný interval 20tis. Ak je to len pre lepší pocit, vymeň si olej doma sám a do servisu choď len na predpísané kontroly.

fotorado píše:Tak som mal v servise motorku 3 dni a keď som tam zavolal povedali mi že na to nemajú čas a že najskôr sa mi na ňu môžu pozrieť 8.8 aj napriek tomu že som tam bol objednaný. Zrejme sa im do toho nechce a snažia sa.ma odradiť aby som šiel do iného servisu čo asi aj spravím.

Inak je to Honda Avion Žilina (oficiálny servis Honda).


Tento servis tu už bol riešený. Vrcholne nespoľahlivý. Neodporúčam. Samé sľuby, skutky žiadne a nakoniec len nepríjemnosti.
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Ruidos » 20 Júl 2018, 14:16

Kto je pls. MUZ Kysuce? Nepoznám a to som odtiaľ.
Inak polovičný servisný interval naozaj nemá zmysel. Máme predsa motor z auta a ten má servisný interval 20tis. Ak je to len pre lepší pocit, vymeň si olej doma sám a do servisu choď len na predpísané


Dancul nepoznáš lebo ja má V stroma(neznačkový) :) a v Kysuciach je autorizovaný


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod dancul » 20 Júl 2018, 22:00

Ruidos píše:Dancul nepoznáš lebo ja má V stroma(neznačkový) :) a v Kysuciach je autorizovaný


Poznám. Volá sa to Motokomplex. Nemám na nich dobré referencie. Ale základnú údržbu hádam zvládnu. :?



To fotorado: Ak by náhodou nepomohol autorizovaný servis. Čo v tvojom prípade je zatiaľ jediná cesta. V krajnom prípade skús tento servis. http://ninja-moto.sk/
Opravia hádam všetko. Naozaj odporúčam.
V každom prípade držím palce nech to dá Honda do poriadku.
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Richi » 20 Júl 2018, 23:46

Áno, mám osobnú skúsenosť. Prvú motorku som kupoval v Omnii a tiež som tam asi rok chodil. Odvtedy chodím do Trnavy.
Na uznanie záruky nie je potrebné chodiť do autorizovaného servisu. Je potrebné preukázať že predpísané servisné úkony boli vykonané. Či to vykonáš sám v garáži (čo sa ťažko dokazuje) alebo neautorizovaný servis (kde by o tom mali mať záznam) je jedno a nemá to na záruku vplyv.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod keto » 21 Júl 2018, 11:48

Ohledně záruky, ta musí platit i kdyby člověk nechodil vůbec do servisu a vše si dělal sám, ovšem může nastat případ například zadření motoru a tu se může výrobce ohradit, že něco nebylo uděláno jak mělo a záruku neuznat, pak bys musel na vlastní náklady nechat udělat znalecký posudek a pokud by ten tvrzení výrobce vyvrátil, tak ti pak budou muset zaplatit ten posudek i opravu, ale pokud ne, tak máš smůlu a do těchto tahanic se většinou obyčejnému smrtelníkovi moc nechce. Takže jsem v záruce jezdil jen do autorizovaného servisu, ale je možnost jezdit v klidu i do servisu licencovaných, mnozí menší opraváři licenci mají a tedy jejich servis má stejnou váhu jako od autorizovaného servisu a tak stejně i jejich razítko v servisní knížce.
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod fotorado » 23 Júl 2018, 20:33

Motorka je v servise, tak uvidíme čo a ako? Cestou do servisu som nazbieral v hadičke 1cm oleja (230km).
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Ruidos » 23 Júl 2018, 21:23

fotorado píše:Motorka je v servise, tak uvidíme čo a ako? Cestou do servisu som nazbieral v hadičke 1cm oleja (230km).


Môžem ti poslať kontakt na jedného člena tu z fóra , ktorý reklamoval podobne v ZA ako ty. Ťahalo sa to veľmi dlho, ale vrátili mu peniaze, ale novú tam už nekupoval.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod fotorado » 26 Júl 2018, 19:21

Tak dnes som si prevzial motorku zo servisu v BA. Vyjadrenie je:

--------
Olej v hadicke odvetrania klukovej skrine je normalny a treba ho pravidelne vypustat. Co sa tyka kolisania otacok je to normalny stav a je to dane typom pouziteho motora.
--------

Ked som siel do servisu vycistil som hadicku a ked som do servisu dosiel (230km) bolo tam opat cca 1cm oleja (cierny). V servise mi robili aj garancku po 12.000km takze menili aj olej. Ked som dosiel domov (230km) opat tam bol 1cm oleja tentokrat uz cisty (hnedy) cize vymeneny.

Tak teraz neviem ci som len ja divny ze mi to nepripada normalne alebo co? Neviem ci to nechat tak nech si vyteka ked je to normalne alebo co s tym robit?
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod vladimir » 26 Júl 2018, 19:39

fotorado normálne to nieje.. ja mám 19 000 a v hadičke nemám kvapku oleja..

nájdi niekoho kto zmeria tlaky vo válcoch..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod dukyno » 26 Júl 2018, 21:11

Normálne to je aj nie je.
Na skútri mám rovnakú hadičku, v manuáli mám uvedené, že ju treba pravidelne kontrolovať vyprázdňovať. Čiže s touto jej funkciou sa ráta.
Druhá vec je, že za 60 000 km som tam nemal ani ml oleja a popravde neviem či poznám niekoho, komu by sa pravidelne plnila.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Richi » 26 Júl 2018, 23:37

Na tlaky sa vykašli. Radšej nájdi niekoho kto ti to opraví.
Zavolaj do TT, pýtaj si Vlado Strasky (vedúci servisu) a rozpovedz mu tvoj problém.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Zizi79 » 27 Júl 2018, 04:55

No v podstate Ti napisali len to co mohli... kolisanie otacok pri starte robi vascina 2016+ modelov... oni napoja moto na diagnostiku a ked im to nevyhadzuje chyby tak nevedia co dalej...

Odporucam pozri francuzke a anglicke fora... Ja som reklamoval na 2016 svietivost predneho reflektora... z V4 v tom case nebola ani jedna reklamacia... a pri starte hlavne v zime mi to zdochynalo pri pridani plynu... ale pri dalsom starte po 60 sekundach to bolo uz lepsie... model 2014 mi robi to iste len musi byt poriadna zima rano a ked nastartujem a chcem sa rychlo pohnut ono to skape...
- hadicku skontrolujem a napisem...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod dreamer » 27 Júl 2018, 08:20

Treba kontrolovat hladinu oleja aj po vymene, v servisoch radi naleju viac a potom sa to musi v motore niekade bezpecne vytlacit, lebo inak odidu gufera. Olej v hadicke je OK, najma pri dlhodobej jazde po dialnici vo vyssich otackach, v dazdi a pod. Asi to suvisi aj s podtlakmi, preto si myslim, ze aj ked je zaneseny vzduchovy filter, tak to moze robit viac. Po 10000 km od poslednej kontroly som mal v hadicke asi 1 cm oleja. V manuali pise vyrobca, ze je to normalne, tak vypustim a neriesim. Moto ma aktualne 22000 km.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod fotorado » 27 Júl 2018, 09:38

Tak nakolko som pisal aj priamo do HONDY EUROPE, dosla mi dnes odpoved:

-------
Tak ako vás informoval servis, voľnobeh na NC750X je kontrolovaný riadiacou jednotkou motora otváraním/privieraním obtokového ventilu vzduchu voľnobežných otáčok a obohacovaním zmesi vzduch/palivo v prípade nízkej teploty chladiacej kvapaliny a nasávaného vzduchu. V prípade studeného motora sa môže stať, že stabilizácia voľnobežných otáčok určitý čas trvá a voľnobeh po naštartovaní chvíľu kolíše. Voľnobeh nie je možné manuálne nastavovať/upravovať.

Ak máte podozrenie, že motocykel nie je v poriadku, skúste odsledovať spotrebu oleja úbytkom na mierke oleja. Pri bežných jazdných podmienkach je spotreba oleja zhruba 100 ml na 1000km, pri vyššom zaťažení motora viac. Ak nezaznamenáte vyšší úbytok oleja, motocykel má normálny výkon, nie je na panely prístrojov indikovaná žiadna chyba (MIL kontrolka), prípadne pri prevádzkovej teplote motora nezaznamenávate zvýšenú, neprirodzenú hlučnosť, nie je predpoklad, že by váš motocykel mal nejakú vadu a nič by teda nemalo brániť jeho využívaniu.
-------


Takze tak ako mi povedali aj v servise, ze je to v poriadku a vyzera ze proste niekomu to robi niekomu nie ale vzdy je to v poriadku a pocita sa s tym uz pri vyrobe. Ja odsledujem teda spotrebu oleja ale viac s tym spravit uz asi nemozem a len jazdit uzivat si a kontrolovat hadicku a vysku (spotrebu) oleja. Tak snad tato tema niekomu pomoze a najde v nej vsetky odpovede na svoje otazky ak v hadicke objavi olej alebo mu budu kolisat otacky :-)
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia