Odvetranie klukovej skrine a olej

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod vladimir » 27 Júl 2018, 09:45

fotorado.. toto by malo byť priamo číslo na servisného technika v Trnave.. 0911 839 777

je to smutné že zatiaľ čo si bol v servisoch sa nikto na motorke ničoho nedotkol.. ani ten blbý vzduchový filter neotvorili..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod vladimir » 27 Júl 2018, 10:19

Richi.. tlaky mu zmerajú v hociktorej autodielni v okolí.. bude vedieť či niektorí válec nemá zapečené krúžky a zo vzduchové filtra už mu musí doslova kvapkať olej..

fotorado spomenul olej v hadičke a kolísanie otáčok ale vôbec nič o výkone ? ide tá motorka stále rovnak ?
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod fotorado » 27 Júl 2018, 11:21

Motorka má stále rovnaký výkon, aj zvuk len ten olej v hadičke a kolísanie otáčok.
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod puccky1 » 27 Júl 2018, 11:26

Vseobecne nieco reklamovat je dost problematicke
Vyrobcovia sa chrania preventivme tak napisu aj ze spotreba oleja na aute 1l na 1000 km je normalna a nie je to vada
Pritom bezne zdravy motor nepotrebuje dolievat olej pocas celeho servisneho intervalu
Ja osobne na NC 700 X mam nabehane 84 000 km a nikdy som nedolial ani kvapku oleja ani chladiacu kvapalinu
Olej v hadicke sa vyskytol len prvy rok od vtedy nic neriesim len sa vozim

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod vladimir » 27 Júl 2018, 11:40

fotorado moc sa mi to nechce veriť čo sa týka výkonu.. ja som menil filter pri 8 000 bol mastný, motorka zmenila zvuk a bola o kúsok lenivšia.. vyber filter a uvidíš..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Zizi79 » 27 Júl 2018, 11:56

ja si myslim ze to bude ok... mozno len velmi tahas za plyn :-)
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod fotorado » 27 Júl 2018, 13:05

Zatial nazbierane skusenosti:

1.Netahaj za plyn aby netiekol olej
2.Tahaj za plyn aby sa motor precistil
3.Nechod do servisu lebo si budu mysliet ze si motohypochonder
4.Chod do servisu lebo ti padne zaruka
5.Jazdi a neries
6.Jazdi a pravidelne vsetko kontroluj

Z toho vyplyva ze pokial motorka nastartuje a vies sa s nou pohnut je vsetko OK! Tie prkotiny okolo su nepodstatne...


-------

Ked budem mat niekedy cas skusim pozriet ten filter, pripadne sa na to vyprdnem a necham to na servis pri 24 tisic. Uz som na to vsetko rezignoval! Je ten vzduchovy papierovy filter cely od oleja? ANO! Nevadi, aspon nezhrdzavie!
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod vladimir » 27 Júl 2018, 13:34

toto je také kaviarenské alebo šenkové riešenie problému.. doslova by som povedal typicky Slovenské.. nakecá sa toho veľa ale niečo urobiť je obrovský problém.. nejde mi do makovice prečo ani v jednom servise nepozreli filter..

fotorado skús niekoho z okolia zohnať kto si menil filter a nech pomôže.. samozrejme nový filter musíš mať.. a naštartuj to bez filtra či tie otáčky budú kolísať..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Ruidos » 27 Júl 2018, 15:00

vladimir píše:toto je také kaviarenské alebo šenkové riešenie problému.. doslova by som povedal typicky Slovenské.. nakecá sa toho veľa ale niečo urobiť je obrovský problém.. nejde mi do makovice prečo ani v jednom servise nepozreli filter..

fotorado skús niekoho z okolia zohnať kto si menil filter a nech pomôže.. samozrejme nový filter musíš mať.. a naštartuj to bez filtra či tie otáčky budú kolísať..


Vlado k tebe prídem a budeme meniť na mojej Suzuki veci keď bude treba :) ja by som tiež ten filter vymenil. Veď sú to drobne


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod vladimir » 27 Júl 2018, 15:27

Ruidos.. si predstav že by bola na novej motorke záruka na pneumatiku.. prišiel by si po pol roku že je guma zodratá a určite by ťa presviedčali že tej gume nič nieje a môžeš jazdiť ďalej.. taký je prístup servisov..


kecal som z jedným technikom od Hondy.. ja som kúpil motorku čo mala málo km ale už po záruke.. bavili sme sa o ventiloch.. povedal mi: pri 12 000 km ventile nerobíme.. lebo keď to aj otvoríme sú v norme.. tak to už ani neotvárame a robíme ich až pri 24 000 pritom každý si myslí že mu tie ventile pri 12 000 urobili..

to si tu neraz čítal filter sme vyfúkali.. takže fakt sa im nechce nič robiť.. len okecať zákazníka..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod vladimir » 27 Júl 2018, 15:54

ver Ruidos že keby tam niekto prišiel s tým problémom a motorkou už po záruke tak by si vypočul čo všetko to môže robiť a koľko toho budú musieť rozobrať..

ale keď je motorka v záruke nevedia nič.. to ja by som mu aspoň povedal.. dajte si urobiť prevŕtanú zátku a natočte ju miesto mierky na olej.. tú hadičku čo sa stále plní dajte dlhšiu a strčte ju do tej zátky.. tak olej stečie späť do motora a nebude vás to otravovať.. takže tak.. :) a nie nakúkať čo robí hadička a odpúšťať z nej olej..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod fotorado » 28 Júl 2018, 16:59

Tak dnes som kusok pojazdil a opat mnozstvo oleja v hadicke. Nastvalo ma to a napisal som do HONDA EUROPE ako mam postupovat ak chcem motorku reklamovat lebo toto sa mi fakt nezda normalne. Od servisu po 12000km mam 300km a uz skoro 1dcl. oleja v cudu. Motorka je v zaruke nema ani pol roka a v servise sa s tym nechcu zapodievat. Tak o idem riesit formou reklamacie...
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod KatjushaMan » 05 Jan 2019, 11:28

Ako si dopadol ?

Ja mám za sezónu cca 20k km tak 2cm v tej hadicke ku ktorej je fakt na ... Pristup.

Ale jazdím skoro vždy diaľnice a dažďu sa tiež nevyhýbam keďže jazdím služobne
Obrázok užívateľa
KatjushaMan
***
***
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 23 Aug 2016, 08:17
Bydlisko: Prešov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod Mikino » 05 Jan 2019, 15:52

KatjushaMan píše:Ako si dopadol ?

Ja mám za sezónu cca 20k km tak 2cm v tej hadicke ku ktorej je fakt na ... Pristup.

Ale jazdím skoro vždy diaľnice a dažďu sa tiež nevyhýbam keďže jazdím služobne


Sluzobne na motorke? Co robis? :)
Obrázok užívateľa
Mikino
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 30 Máj 2017, 15:31
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Trenčín
Motorka: Honda NC 750X

Re: Odvetranie klukovej skrine a olej

Poslaťod dreamer » 05 Jan 2019, 16:09

KatjushaMan píše:Ja mám za sezónu cca 20k km tak 2cm v tej hadicke ku ktorej je fakt na ... Pristup.


Zly pristup? Hovorime o tej hadicke na prilozenom obrazku. Na Integre ju mam vyvedenu v okienku laveho dolneho plastu a nie je problem sa k nej dostat, na Xku by mala byt pristupna tiez pod lavym plastom.Obrázok
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia