Výměna spojkových lamel

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod laurel31299 » 23 Apr 2018, 19:12

Neda mi to a take se bohuzel pridam s tim ze okolo 30K km mi zacala prokluzovat spojka.
Zniceho nic, v nedeli. Mam na ni nalitano 2,5K co jsem ji koupil a docel ame to prekvapilo.
1K po bymene oleje, tak uvidim, jak mi to servisak opravi. Ja teren nejezdim vubec, takze to spis prisuzuji predchozimu majiteli.
Obrázok užívateľa
laurel31299
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 08 Okt 2017, 19:17
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod puccky1 » 23 Apr 2018, 19:48

Otazne je kolko ma motorka skutocne najazdene a nie kolko ukazuje tachometer
Druha vec asi uz ozaj nik nezisti ako sa s moto zaobchadzalo
A tretia vec mne sa to este nestalo ale kolegovi ano a pisalo to aj vacej ludi na roznych forach ze ked zmenili olej zacala spojka preklzovat
Dal si tam olej taky aky tam aj bol alebo si zmenil znacku pripadne viskozitu?
Volu na spojkovej packe mas?

Ak nastavuju vsetkym volu ci skor nevolu ako mne v autorizovanom servise tak sa necudujem ze odchadzaju spojky
Retaz deto vzdy mi ju presponovali tak som tam radsej prestal chodit

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod laurel31299 » 24 Apr 2018, 19:06

Zmenil jsem olej na tento, ale nepredpokladam, ze je to olejem. Millers Oils - CSS 10w40 - 1444,- http://www.millersoils.cz/css-10w401#o_1425
Znamej co mi to ude servisoval, rikal, ze to proste nekdo utrapil. ze za 2K km to proste nemuzu odrovnat.
Obrázok užívateľa
laurel31299
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 08 Okt 2017, 19:17
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod puccky1 » 24 Apr 2018, 20:29

No vobec netusim co je to za olej ale ani by som sa necudoval keby to smykalo prave koli nemu
Ano samozrejme mohol ju predchodca utrapit na smrt a je len zhoda nahod ze zacala smykat po vymene oleja


Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod Dovi » 24 Apr 2018, 21:34

laurel31299 píše:Neda mi to a take se bohuzel pridam s tim, ze okolo 30K km mi zacala prokluzovat spojka.
Zniceho nic, v nedeli. Mam na ni nalitano 2,5K co jsem ji koupil a docela me to prekvapilo.
1K po vymene oleje, tak uvidim, jak mi to servisak opraví. Ja teren nejezdim vubec, takze to spis prisuzuji predchozimu majiteli.

Zmenil jsem olej na tento, ale nepredpokladam, ze je to olejem. Millers Oils - CSS 10w40 - 1444,- http://www.millersoils.cz/css-10w401#o_1425
Znamej, co mi to bude servisovat, rikal, ze to proste nekdo utrapil, ze za 2K km to proste nemuzu odrovnat.


Ach jo, bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo až k pláči.
A spojka se dá utrápit a odrovnat dokonce i dřív než za 2K km.

Ten olej CSS tam mají zařazen v sekci automobilových olejů - čili to by snad mělo být i pro laika první varování.
A přestože tam píšou řečičky o tom, že je prý (papír snese všechno a reklama je od slova klamat) vhodný i pro motorky s mokrou spojkou, neuvádějí u tohoto oleje zásadní, jednoznačnou a závaznou informaci, že by ten olej splňoval normu API a JASO daných tříd - a to je už druhé varování.
Ale píšou tam (hezky se to čte a možná pak i o trochu líp prodává), že ten jejich závodní olej je "nyní nově aditivován nanočásticemi pro razantní snížení tření" - takže to je už třetí varování.

Tyto 3 důvody - ať už dohromady nebo i jen každý zvlášť - by měly stačit, aby si člověk takovýto olej do motorky s mokrou spojkou nenalil. Ani kdyby ho dávali zadarmo a k tomu jako bonus hodinky s vodotryskem.

__

Přitom hned o rubriku vedle mají motocyklové oleje např. ZSS do motorů s mokrou spojkou, bez nanočásticových sraček na snížení tření a splňující normy API SG/SH/SJ a JASO MA/MA2.
Tento čistě motocyklový olej by už byl v souladu s potřebami motoru i v souladu se specifikacemi výrobce motocyklu.

Tak hlavně potom ten, kdo trápí svůj motocykl a nevím proč takto zbytečně experimentuje a naleje si tam zázračný nanočástice razantně snižující už i tak malý tření, ať se nediví, že mu prokluzuje mokrá spojka.

Ale je možný, že spojkový lamely ještě nejsou úplně odrovnaný a že po výměně oleje se to zlepší, a po další výměně ještě o trochu víc. Bohužel však zhruba asi 1/3 litru starého oleje tam vždycky zůstává, a taky ty lamely jsou tím "nasáknutý". Ale za čas a po další výměně by to snad už mohlo být v cajku - doufej, že ty lamely jsou jen načnutý a nejsou zralý na výměnu.
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod puccky1 » 25 Apr 2018, 18:58

Dnes som sa s kolegom v praci rozpraval o tom ako jemu zacala smykat spojka ked zmenil znacku oleja a nevedel mi povedat presne po akom case zacala smykat ale nie hned po vymene.
Vypustil olej nalial taky ako tam bol predtym a smykanie prestalo.
Ako pisal Dovi lepsie som si pozrel tu stranku a ozaj ten olej je zo sekcie auta.
Motocyklove oleje su nizsie a dokonca aj lacnejsie ;)
Mne tato znacka nic nehovori ja na tvojom mieste by som vymenil znova olej za napriklad Repsol Castrol Motorex alebo nieco podobne o ktorom vies ze ho ma niekto v nasej NC a nerobi mu problem.
Urcite by som sa hned nepustal do rozoberania spojky.


Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod Puggy » 25 Apr 2018, 20:46

Peťko, lepšie by to nepovedal ani lektor od Hondy :like: :lol: :like:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod vladimir » 25 Apr 2018, 22:01

možno by sa oplatilo nejakým olejom motor vypláchnuť a potom dať normálny čo tam patrí..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod Pavel » 26 Apr 2018, 05:17

Přesně tak, nejdříve bych zkusil motor vyčistit proplachovacím olejem a pak dát nový motocyklový, na to je třeba dávat bacha. I s novým olejem tě to vyjde lehce přes tisícovku. A když nevím, tak tam dám Motul a proč "bo to lijou všichni" jsem někde slyšel :-)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod keto » 26 Apr 2018, 10:19

Dovi perfektně popsáno, jako nakonec od tebe vždy :like: Nedávno někdo totéž řešil na FB a měl v motorce ten samý olej od té samé firmy a také samozřejmě prokluz spojky. Je neuvěřitelné, že někteří nemají o olejích pro motorky ani páru a klidně tam nalijí první lepší a nechají se oblafnout reklamou, je vidět, že reklama opravdu funguje a při tom stačilo do googlu naťukat "motocyklové oleje" a vyskočí tam hned několik solidních článků o této problematice. Citace hned z jednoho na první stránce "Majitelé motocyklů se společnou olejovou náplní pro motor i převodovku a s vysokým měrným výkonem motoru by se ale rozhodně měli pídit po označení JASO MA, popř. MB na obalu oleje. Dále je dobré důvěřovat značce výrobce, který se na vývoj a výrobu motocyklových maziv (nejlépe i závodních) specializuje." Nechápu, že čtením reklam klidně čas ztratí, ale zjištěním si něčeho odborného ne :shock: .
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod Ruidos » 26 Apr 2018, 10:31

Chudák, ste mu pekne naložili. To čo ušetril , tak teraz vráti spet a ešte viac. Škoda že na takýchto banálnych veciac sa šetrí



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod puccky1 » 26 Apr 2018, 11:16

Nikto tu nikomu riadne nenaklada
Len sa mu snazime pomoct
Sme len ludia co robia obcas chyby

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod Ruidos » 26 Apr 2018, 11:16

puccky1 píše:Nikto tu nikomu riadne nenaklada
Len sa mu snazime pomoct
Sme len ludia co robia obcas chyby

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


Veď ja som to nemyslel v zlom :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod Meky » 26 Apr 2018, 19:03

Ušetřit neušetřil, ten olej stojí cca 280 kč, Castrol Power třeba stojí cca 210 kč / litr. Asi zvol nevhodný, ono se vším co je universální, může byt problém, u oleje obvzlášť. Po výměně oleje se uvidí, zda je to v oleji, nebo v lamelách. :(
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Výměna spojkových lamel

Poslaťod laurel31299 » 26 Apr 2018, 21:44

Díky pánové, olej mi doporučil známý co dělá do motorek a tento tam lije stále a žádný problém. Proto mi ohlasy typu je to olejem moc nesedí. Ale asi zkusím jiný olej a pro jistotu už mám objednanou novou sadu mě spojce. Tak uvidíme.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Obrázok užívateľa
laurel31299
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 08 Okt 2017, 19:17
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia