Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod jaraf » 22 Júl 2016, 19:36

Zdravím všechny,

předevčírem jsem při očistě motorky narazil na zelenou skvrnku pod slícováním termostatu. Mám najeto cca 3000km. Spoj jsem utřel a jel do práce. Cesta tam (20km), sucho. Cesta zpět, ve spoji kapička. Dnes se scénář opakoval.
Není to tedy nic zásadního, ale u motorky v záruce to nechci přehlížet. BTW, při kontrole chl. kapaliny jsem zjistil, že hladina je nad vrchní ryskou (cca 1,5cm nad).

Ještě před návštěvou servisu se chci poptat Vás, zda jste se s tím někdo nesetkal. Předpokládám, že v daném místě (spodní šroub uchycení) máte sucho a čisto :)
Díky, J.
Obrázok
Obrázok užívateľa
jaraf
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 26 Apr 2016, 12:02
Motorka: Honda NC 750X

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod jaraf » 03 Nov 2016, 15:37

Pokud by někoho zajímalo, jak se malicherná záležitost popisována výše rozvinula, přináším stručný report.

Kapitola 1. - měl jsem za to, že problém bude vyřešen po první návštěvě značkového servisu. Značkový servis byl v sezoně tradičně zahlcen, přesto byla motorka do týdne k vyzvednutí. Výsledek - v záruce termostat přetěsněn, průsak zastaven, kapalina doplněna na max.

Kapitola 2. - najel jsem sotva 600 km a po návratu z vyjížďky blok motoru zeleně poprskaný. Bližší kontrola - slícování termostatu opět mokré a nádavkem mokrá i strana vodní pumpy. Opět výlet do servisu, kde se poněkud divili. Diagnóza - průsak vodní pumpy. Výměna v rámci záruky. Termostat je prý OK. Po cca týdnu opět moto k vyzvednutí. Byl jsem ubezpečen, že vše bylo důkladně otestováno, což potvrzovala i extrémní spotřeba palubního počítače. Hladinu chladící kapaliny jsem si při vyzvednutí bohužel nezkontroloval. Na to konto jsem si řekl, že si ještě prodloužím sezonu a pořídil si vyhřívané hefty Oxford Touring.

Kapitola 3. - den po vyzvednutí montuji vyhřívání a následující den si dávám 100 km testovačku, jak Oxfordy fungují - paráda a teplíčko. Po dojezdu se sehnu a už se málem nezvednu. Na slícování termostatu opět zelené kapky. Kontrola hladiny chladící kapaliny a hladina pod min ryskou. Masivní průsak termostatem vyloučen. Nemusím asi popisovat své rozpoložení...Následující den navštěvuji svůj servis, kde se začínám cítit "jako doma", pracně potlačuji emoce a mimo jiné upozorňuji, že se jedná o třetí reklamaci stejné závady, což je opravdu frustrující. Pan technik mě odkazuje na jiný motosalon, kde bylo NCčko zakoupeno. Říkám, že jím naznačovanou a poněkud vyčůranou cestou jít nechci a potřebuji pouze spolehlivou opravu. Následuje obhlídka motorky i za účasti technika, který se dušuje, že motorku testovali a kapalinu dolili na max. Požaduji ideálně výměnu termostatu. Vážnější závadě nic viditelného nenasvědčuje.

Kapitola 4. - ??? Od předání do servisu uběhly necelé dva týdny a zatím čekám na informace ...

Jak jsem si pročítal zdejší i zahraniční fóra, mám "štěstí"na pro NCčko hodně ojedinělý problém. Jsem opravdu rád, že je motorka do příštího podzimu v záruce a doufám, že do servisu příště pojedu až na další garančku...
Za důležité považuji zmínit, že až na tuto, zatím neskončenou, epizodu jsem s NCčkem hodně spokojen.
Obrázok
Obrázok užívateľa
jaraf
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 26 Apr 2016, 12:02
Motorka: Honda NC 750X

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod Badyss » 03 Nov 2016, 18:04

Trochu mi tam chybí sídlo servisu. Ani bych se nedivil, kdyby to bylo v Č.Budějovicích. Tam neumí ani snýtovat řetěz.
Badyss
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 26 Jan 2013, 10:18
Motorka: Honda NC 700S

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod Puggy » 03 Nov 2016, 20:32

jaraf, to už by som trval na výmene motorky :evil:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod Richi » 03 Nov 2016, 23:48

To ti teda nezávidím ale držím palce nech už to tentokrát opravia natrvalo.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod tima » 04 Nov 2016, 05:46

Nechápem, čo ti tam týťdeň - dva stále robia, prvý servis som mal za hodinu, druhý za dve (aj s prezúvaním) a to som bol ešte aj pri motorke. Už to je divné ten čas. Dopredu si vedia všetko objednať, prichystať, dohodnúť termín a veľmi rýchlo spraviť. Na tvojom mieste napíšem, alebo zavolám priamo do centrály Hondy, nech vedia aký servis majú, že ťa pripravili o mesiac jazdenia, zaplatil si mesiac poistku za státie u nich a motorka je stále neopravená. :!: :o
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod Pavel » 04 Nov 2016, 17:05

Tima, nediv se, já měl taky dva roky zpět NC v servise jeden měsíc a nic se s ní nedělalo, ani k opravě nedošlo, raději jsem si jí pak vyzvedl a opravil v rozčílení sám doma, už jsem na ně neměl nervy. Nikdo by nevěřil jak tupé mechaniky může Honda mít a to já mechanik nejsem. A to mi nešlo vůbec o pojistku a ani nemluvím o havarijním, kdyby jej někdo měl. Několikrát jsem volal i psal do centrály Hondy v Praze a bylo mi šetrně sděleno, že zrovna ten servis má dobré prodeje a nechtějí dělat problémy, no pak, že se na to teda zeptají, ale nikdy k ničemu nedošlo. Jó pan HONDA funguje možná už jen v Japonsku(třeba ani tam ne), ale rozhodně ne u nás a u sousedů a to je fakt. Zvykněte si na to, že Honda je dnes již jen komerční značkou, stejně jako jiné motorky, taky mě to trošku sere, ale nenadělám nic. Jejím trendem je prodej nových motorek a né servisovat(s tím jsou problémy pokud nemáš dobré mechaniky a nezaplatíš je, tak je lepší jen prodávat nové a servis vůbec nemít, tak to prostě chodí ;)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod tima » 04 Nov 2016, 17:53

:shock: ... asi sa odsťahujem s tejto planéty :ugeek:
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: Netěsnost na těle termostatu (NC750x, 2015)

Poslaťod Pavel » 04 Nov 2016, 19:56

Tima, netřeba se hned stěhovat kvůli takovým malichernostem, proč jako? Všichni tady snášíme neduhy, třeba to brát sportovně, ale jak chceš, tak jdi třeba na letní tábor Arťek :D
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X


Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia