Vzduchový filtr

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Pito » 25 Feb 2016, 21:23

Povysavat :D :lol:

Ja som ho mal tiez von a vyzeral horsie(cuduj sa svete :D ) Poriadne som ho vyfukol, osetril takym speci kartackom co mam doma a je ako novy :like:

K tym KN. Je to blbost chalani podla mna :) Maju ho tusim v eres teraz za 60e ak mate zaujem. To ze je dozivotny je kvazi fakt. Operete, naipregnujete a je ako novy-avsak tie pripravky tiez nieco stoja, nezabudajte. Za druhe, ma vacsiu priepustnost vzduchu, supeeer. To vsak tiez znamena, ze sa do motora dostane viac zajrajtu, co by filter mal zachytit spolu s tym vacsim objemom vzduchu-ano vacsi vykon je vysledok. Ja osobne by som do tohto rizika nesiel, vela som sa nakoumal aj pri autach, kedy su vacsinou tieto filtre co najkratsie a tym padom robia turbulencie a nasavaju teply vzduch, tzn. je ho menej... ale to je na dlhsie :D K moto KN je podla mna hlupost, najma ak substitucne filtre je mozne kupit za 20e a mate na dlllho pokoj
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod ondriso » 26 Feb 2016, 00:33

Tento kn filter je tvarovo taky isty ako seria, ziadne turbulencie... Toto su uplne zbytocne debaty chalani. Kazdy nech si robi tak ako chce. Ja som kupil filter plus sadu na cistenie za 76 oci. Ja to odporucam kupte si to, popripade este zvody a nejaku upravu RJ motoora...ten motor ma podla mna rezervuuu...
ondriso
***
***
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 05 Júl 2014, 20:47
Bydlisko: trnava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 08:48

Jasne, to som uz zasiel do aut, resp. sisek. To sa nas netyka. A urcite, nech si kupi kazdy ako mysli. Ja som napisal iba svoj pohlad na vec. Tak isto ako so zvysovanim vykonu pri NC-podla mna cisty nezmysel :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Juanito » 26 Feb 2016, 08:54

Pito píše:Jasne, to som uz zasiel do aut, resp. sisek. To sa nas netyka. A urcite, nech si kupi kazdy ako mysli. Ja som napisal iba svoj pohlad na vec. Tak isto ako so zvysovanim vykonu pri NC-podla mna cisty nezmysel :D

tiez ak budem menit, tak nepojdem do kn. kolko da ten filter? 1,5 kona? ved keby som chcel vacsi vykon, tak si kupim vykonnejsiu moto :D
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 08:57

Presne na tvoje posledne slova som narazal :D

Mozno nejaky konik navyse. Ja som odblokoval sanie a dal ladak, co mi urobilo 4kw, okolo 5HP. Hadajte, ako moc to citim :D Lepsie ide do otacok, to ano, mozno trosku lepsie ide na 6-tku. Ale dat tam nove zvody, PC, resp inu upravu... Vyjde to majlant, a ten vysledok... Nestoji za to. Ozaj kto chce vykonnejsiu moto, mal sa pozerat po niecom inom.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod BrAtKo » 26 Feb 2016, 09:14

Na to pozor na tie K&N filtre a upravou vzduchu, niekde bol pekne popisany cesky clanok o tom, ze ono to nie je tak vyhodne ako to na prvy pohlad vyzera a ze to z dlhodobeho hladiska ma negativny dopad na cely motor, skusim to pohladat niekde.

Nasiel som to http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t ... 31237.html
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Floyd » 26 Feb 2016, 09:18

Pito, 4 kW (5,44 HP) ??? Daj si vykon zmerat na Dynojet alebo Superflow a uvidis, ze sa moooc mylis.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 09:25

V com sa mylim Floyde? Ano, ak das moto na brzdu, ukaze to tieto hodnoty. A co ma byt? Realne viem ako sa moto spravala predtym a potom, vykonova krivka a priemer krutiaceho momentu budu inde(vyssie) a to je cele. Necakaj, ze 5koni urobi zazrak 8-)

Na druhej strane, udaje som si nevytiahol z prsta, samotne odblokovanie dava 3,3kw+vyfuk bez vlozky dalsi jeden. Cize vsetko sedi ;)

Edit: s Bratkovym clankom uplne suhlasim, velmi mudro napisane :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Floyd » 26 Feb 2016, 10:07

Ja som sa rozpraval s chlapikom, co ma Dynojet, ze aky bude vykon, ked odskrtim sanie a dam Akrapovic.
Vravel, ze zvysenie vykonu tak maximalne 3 kone (2,2 kW), co je hodnota polovicna, ako
Ty popisujes zo subjektivnych dojmov.
Floyd
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1414
Registrovaný: 12 Apr 2013, 01:02
Bydlisko: BA
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod ondriso » 26 Feb 2016, 12:02

chalani, ja som to pisal pre pobavenie... ale aj tak si myslim ze v tom motore je velky potencial... (je tam jeden vstrekovac a mame dva valce)....:) hlavne sa uvolnite, pokial nejde o zivot nejde o nic! ;)
ondriso
***
***
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 05 Júl 2014, 20:47
Bydlisko: trnava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod puccky1 » 26 Feb 2016, 12:55

Pito Pito teba ked niekedy citam tak mam dost
Normalne len koli tebe mam chut odblokovat to sanie i ked sa mi to teda vobec nechce
Ked budes este robit nejake upravy tak nikto nebude za tebou stihat na vyjazde
A teraz k filtrom
Podla mna najvacsi zaklad je mat ten filter cisty a ked by som mal ozaj casto jazdit enduro vlozky tak idem do toho kn filtra a cistim ho aj kazdy mesiac
Ale kedze to nie je robota na desat minut lebo sa pri nasej motorke asi velmo neratalo s castym jazdenim v prasnom prostredi serem na to momentalne nemam cas ani na vozenie nie to este sa zabavat stale s filtrom

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod georgoo » 26 Feb 2016, 15:26

Puccky, dnes som bol v BSC TT a filter stoji 36,50€
Jeden som zobral, teda pride v utorok.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod puccky1 » 26 Feb 2016, 19:36

Georgoo a to ty tam nemas zlavu ked si tam kupil moto?
A tu v okoli vsetci nadavaju aky je ujo Zubor drahy a ja som ho u neho kupil lacnejsie ako ty
Asi zaposobili moje pekne hnede oci
Ale inak pohoda dik za info
Ked na to pride tak ho kupim

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod Pito » 26 Feb 2016, 20:10

Floyd píše:Ja som sa rozpraval s chlapikom, co ma Dynojet, ze aky bude vykon, ked odskrtim sanie a dam Akrapovic.
Vravel, ze zvysenie vykonu tak maximalne 3 kone (2,2 kW), co je hodnota polovicna, ako
Ty popisujes zo subjektivnych dojmov.


To je riadna hlupost! Urcite nepozna niektore zalezitosti, ako ludia tu z fora. Je uplne jasne, ze motorka, ktora nie je pre nas skrtena na 35kw a ma normalne sanie, bez tej prepazky ma 38,3kw. Lahkou matematikou zistis, ze tam je rozdiel 3,3kw. Prekvapuje ma, ze si mu na to nieco povedal, ved sa to tu uz X-krat rozoberalo.

Puccky, ak to nemas, urcite to urob podla mna. Motor ide ozaj lepsie do otacok a najma ja som si vsimol, ze ak som radil 6tku pri prepazke(s nou v sani) tak, aby retaz netriasla, musel som ist tak 115-120. Teraz uz aj v 100 zaradim 6tku. Su to nie moc velke rozdiely, ale zase su badatelne :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Vzduchový filtr

Poslaťod puccky1 » 26 Feb 2016, 20:36

Pito co ti poviem mne prepazka asi zmysla ked som nahodil hlucak 6 zaradim aj ked idem 70
Keby sa mi to chcelo tak to rozoberiem ale kedze velmo neverim takej veci ze jedna tenucka prepazka robi rozdiel 5 koni tak nad tym ani nerozmyslam
Ja si skor myslim ze tie kone robi riadiaca jednotka a nie "len" samotna prepazka
Uvidim ked budem menit filter v akom budem rozpolozeni ale nemyslim ze sa mi bude chciet do toho pustat jedine ze by som mal velku chut ti dokazat ze to neurobi vobec nic

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia