Chladící soustava - netesnost

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Chladící soustava - netesnost

Poslaťod Pepa8 » 02 Nov 2014, 19:37

Dal jsem v kuse Sumavu a kousek zpet cca260km ,zaparkuju moto a druhy den zjistim,ze leva polovina predni casti motoru od vika ventilu az po spodek je mokra. Rikam si asi je to orosene od noci , kdy byl motor az do noci ještě teply.Nebojim se , :idea: sahnu prstem a liznu, je to zelene a sladke.Takze od kocky nebo kuny to není,ale vypada to na chladici kapalinu :!: . No nic cele to otru,kouknu na nadrzku a ejhle vypada to ,ze mam podmiru. Jedu domu cca140km,cestou kontroluju a nic. Prijedu dom, motor abolutne suchy a v nádržce hladina presne mezi horni a spodni ryskou . Rikam si, dobra ,jses blbej a kontrola nadrzky před jizdou probehla uz v mirnem stresu a ve slunci,ale co te mokry motor? Mate někdo zkusenost
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Chladící soustava

Poslaťod puccky1 » 02 Nov 2014, 21:06

No ja ked som nastavoval ventily tak ta kapalina bola zelena a po niakych 2000 km som zistil ze mam prazdnu nadrzku na kapalinu tak som dolial len destilkou pre istotu este vsetky spoje znova dotiahol a od vtedy mam pokoj .
Kedze tebe kapalina nechyba tak ti asi nepomozem
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Chladící soustava

Poslaťod Pepa8 » 02 Nov 2014, 21:33

ventily jsem ještě nedelal,takze jsem ani nevypoustel chadici kapalinu,ale az sezenu krytky imbus tak dotahnu hlavu,ale ja jsem psal dal jsem dnes 160km a nic ne neprojevilo, diky :like:
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Chladící soustava

Poslaťod Richi » 02 Nov 2014, 23:11

Skontroluj si aj hladinu priamo v chladici. Ta je (z mne nepochopitelnych dovodou) vyssie ako v expanzke a mozno tam Ti bude chybat
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Chladící soustava

Poslaťod Pepa8 » 03 Nov 2014, 21:11

Kapalina se plni jen expanzni nádržkou,navic primo v navode pisou neotvírat vicko chladice. Jasne,ze je tu video kde steluje ventily a leje to primo do chladice (zrejme kvůli ovzdusneni :?: ) Ještě to necham byt a budu to spis jenom kontrolovat, diky
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod mirex » 26 Aug 2019, 08:57

Ahojte, tak ja som mal včera prvý vážnejší technický problém, keď motorka skončila v servise. Kupoval som ju 09/2018 najazdené mám len 5t km.
Cez víkend sme so ženou boli na výlete Bratislava-Kysuce-Krakow. NC išlo bez problémov skoro celú cestu. V nedeľu pri návrate sa mi pri Považskej rozsvietila kontrolka teploty oleja. Zastavil som na pumpe a zistil, že cela ľavá strana je modrá od chladiacej kvapaliny. Skontroloval som nádržku, tá bola takmer prázdna. Nikde som ale nevidel žiadnu netesnosť, nedokázal som identifikovať odkiaľ to vyteká. Mokrý bol cely ľavý blok motora a tiež ľavá časť mriežky chladiča. Dotiahol som všetky spoje, dolial som destilku a pomaly pokračoval. Zišiel som z diaľnice, ale po 10km opäť hlásenie teploty. Nakoniec som musel motorku nechať v servise v Trenčíne a domov sme došli vlakom. Uvidím čo povie servis.
Obrázok užívateľa
mirex
**
**
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 10 Aug 2017, 11:49
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod Ruidos » 26 Aug 2019, 17:30

mirex píše:Ahojte, tak ja som mal včera prvý vážnejší technický problém, keď motorka skončila v servise. Kupoval som ju 09/2018 najazdené mám len 5t km.
Cez víkend sme so ženou boli na výlete Bratislava-Kysuce-Krakow. Nakoniec som musel motorku nechať v servise v Trenčíne a domov sme došli vlakom. Uvidím čo povie servis.



Drzim palce, v Tn servis je preslávený :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod fotorado » 27 Aug 2019, 09:17

Bude to nejaka banalita, netesnost spojov hadiciek, prasknuta hadicka, upchata hadicka pripadne mozno kusok horsie prasklina na chladici (na zvare). Vsetko lahko vymenitelne a moze sa jazdit dalej...
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

Chladící soustava - netesnost

Poslaťod Ruidos » 27 Aug 2019, 09:23

fotorado píše:Bude to nejaka banalita, netesnost spojov hadiciek, prasknuta hadicka, upchata hadicka pripadne mozno kusok horsie prasklina na chladici (na zvare). Vsetko lahko vymenitelne a moze sa jazdit dalej...


Ale nie


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Naposledy upravil Ruidos dňa 27 Aug 2019, 15:39, celkovo upravené 1
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod mirex » 27 Aug 2019, 13:54

No tak už aspoň viem čo sa motorke stalo.
Ešte v máji som mal menšiu kolíziu s autom, kde mi jedna slečna s čerstvým vodičákom vbehla do cesty a ja som už nemal veľa na výber a chytil som ju pravou stranou motorky. Našťastie to bolo už pri dobrzdení a v malej rýchlosti. Riešil som to cez jej PZP. Menil sa len GIVI padák, kryt výfuku, brzdová páčka, nejaký ten plast... pravdepodobne ale vtedy sa stalo, že sa mi jemne pritlačil chladič o ventilátor, čo si servis vtedy zrejme nevšimol a ani ja som nič podozrivé nezbadal. Podľa vyjadrenia technika v TN, lopatka ventilátora časom predrala chladič a preto vytiekla kvapalina. Čo je horšie povedal, že cena len náhradných dielov (chladič, ventilátor, držiak) bude okolo 800€ bez práce. Riešim to ešte s poisťovňou ako doobhliadku skrytej vady, ktorá sa prejavila po 3 mesiacoch. Snáď nebudú robiť problémy.
Obrázok užívateľa
mirex
**
**
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 10 Aug 2017, 11:49
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod fotorado » 27 Aug 2019, 21:26

Chladič a ventilátor 800€? To už dávajú asi titánové s prímesou zlata pre lepší odvod tepla a pre lepšiu pevnosť. Ale aspoň vieme že z tých 7000€ za novú motorku je 1000€ chladič s rozvodmi. To je zaujímavá informácia.

Ale inak som rad ze to nebola nahodna porucha ale pricina havarie. Normalne som si nebol isty a dnes som si dotahoval uchytenia hadic na chladici po tom co som si precital tvoj problem aby sa to nestalo aj mne :-)
fotorado
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 13 Feb 2018, 11:30
Motorka: Honda NC 750X

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod Ruidos » 28 Aug 2019, 05:34

fotorado píše:Chladič a ventilátor 800€? To už dávajú asi titánové s prímesou zlata pre lepší odvod tepla a pre lepšiu pevnosť. Ale aspoň vieme že z tých 7000€ za novú motorku je 1000€ chladič s rozvodmi. To je zaujímavá informácia.

Ale inak som rad ze to nebola nahodna porucha ale pricina havarie. Normalne som si nebol isty a dnes som si dotahoval uchytenia hadic na chladici po tom co som si precital tvoj problem aby sa to nestalo aj mne :-)





Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod samic » 28 Aug 2019, 17:37

fotorado píše:Chladič a ventilátor 800€? To už dávajú asi titánové s prímesou zlata pre lepší odvod tepla a pre lepšiu pevnosť. Ale aspoň vieme že z tých 7000€ za novú motorku je 1000€ chladič s rozvodmi. To je zaujímavá informácia.


To je úplně normální, že náhradní díly jsou neúměrně dražší v poměru pořizovací cenou výrobků. Pokud bys chtěl sestavit celé NC-čko jen z náhradních dílů, tak se dostaneš víc ják na trojnásobek pořizovací ceny nové NC.
Tady je důkaz, schéma a seznam všech komponentů Hondy NC750X i s cenami v korunách:

https://www.partsdepot.cz/originalni-di ... 0X/509187/

Ten chladič vážně vychází na 17tisíc Kč, vrtule ventilátoru 2tisíce Kč a třeba moturek ventilátoru 7tisíc Kč.

No a takových podobných zajímavých informací je tam plno. :D
Obrázok užívateľa
samic
****
****
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 07 Sep 2016, 22:05
Bydlisko: Milevsko - Jižní Čechy
Motorka: Honda NC 750X

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod mirex » 25 Sep 2019, 13:39

Chcel som len napísať, že motorku mám už opravenú. Bolo potrebné vymeniť "len" chladič, čo stálo aj s prácou 769 EUR. S prístupom servisu v TN som nemal žiaden problém a zdá sa, že to spravili dobre. Akurát som si teraz všimol, že chladiacu kvapalinu naliali do plna až po veko. Asi teda striekačkou odoberiem aby bola pod hornú rysku.
Obrázok užívateľa
mirex
**
**
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 10 Aug 2017, 11:49
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Chladící soustava - netesnost

Poslaťod Ruidos » 25 Sep 2019, 18:46

Tak potom super. Si sa mohol ozvať. Dali by sme kafe


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná


Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia