chybovy kod

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Re: chybovy kod

Poslaťod Fredy » 05 Okt 2020, 18:40

vladimir píše:chalani.. píšete o problémoch s elektrikou.. ako ste na tom s jazdením v daždi a umývaním motocykla ?


Dážď nie je problém, v poslednej dobe ma chytil dosť často. Aj dnes som do servisu išiel v poriadnom daždi. Umývam hadicou, vytriem a nechám vysušiť na slnku alebo aspoň na suchom mieste. Prečo?

Inak aby som naviazal, v servise nenašli na diagnostike žiadnu chybu, takže to bude vraj niekde povolený kontakt.
Fredy
**
**
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Jún 2019, 19:26
Motorka: Honda NC 700X

Re: chybovy kod

Poslaťod palo40 » 05 Okt 2020, 20:55

Myslim ze Vladimir uvazuje spravnym smerom.

Dazd ale nebude tak nebezpecny ako umyvanie TLAKOVOU pistolou na umyvarke. Tusim sa to pise aj v navode.
Tlak vody ma negativny vplyv na clanky na retazi, loziska kolies, gufera tlmicov, konektory, komplet elektriku...

Fredy, ty sice umyvas iba hadicou s malym tlakom, ale moto si kupil jazdene minuly rok v autobazare.
Ako umyval moto asi 5 rokov dozadu predosly majitel sa asi nedozvies.

Nechapem preco maju mnohi moto vylestene ako keby isli z vystavy ?

Dalsia moznost problemov je kupa lacnych cinskych elektro doplnkov...
... cim viac ich je na moto tym lepsie ;-]

Na diagnostike ti mali povedat, ze povoleny kontakt moze byt na baterke, vacsina ostatnych spojov su zacvakavacie konektory.
palo40
 

Re: chybovy kod

Poslaťod puccky1 » 06 Okt 2020, 06:31

No doposial co sledujem toto forum tak nejake zavazne poruchy sa nevyskytovali a uz zo dvakrat sa tu riesil aj zhasinajuci display a tusim dvakrat to aj bol zly kontakt na baterke.
Cize este raz by som skontroloval kontakty.
Ja moju umyvam bezne wabkou v dazdi som najazdil nespocetne mnozstvo km a bez problemov.
Najazdene cez 90 000 km a elektrika to zatial zvlada.
Cize siel by som po tej baterke este raz.

Odoslané z ONEPLUS A5000 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: chybovy kod

Poslaťod vladimir » 06 Okt 2020, 12:11

ja sa zase dažďu vyhýbam.. no v lete nejaká prehánka alebo búrka prekvapí ale na prvom možnom mieste zastavím a počkám než to prehrmí.. aj niekoľko dňové výlety plánujem podľa počasia..

motorka je stavaná aj na dážď ale mám to nejak v sebe zakódované ešte z áut že boli aj v kabíne zaoxidované kontakty, poistky a na motorke keď mi naprší do spínacej skrinky už ma to znervózni..

tiež patrím k tým čo to z umývaním nepreháňajú.. manuál Triumph píše umývať veľmi šetrno.. asi nasucho.. haha.. ale mňa to nikdy nebavilo behať okolo motorky.. je to vec na používanie a skôr pozerám na tie iné veci aby boli v poriadku.. aj reťaz už som sa naučil mazať aby mi nezamastila koleso a míňam motorové oleje čo mám doma..

to som si vravel že sa aspoň takto pozbavujem rôznych olejov no ako mažem tak spotreba skoro žiadna..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: chybovy kod

Poslaťod Fredy » 07 Okt 2020, 22:38

palo40 píše:Myslim ze Vladimir uvazuje spravnym smerom.

Dazd ale nebude tak nebezpecny ako umyvanie TLAKOVOU pistolou na umyvarke. Tusim sa to pise aj v navode.
Tlak vody ma negativny vplyv na clanky na retazi, loziska kolies, gufera tlmicov, konektory, komplet elektriku...

Fredy, ty sice umyvas iba hadicou s malym tlakom, ale moto si kupil jazdene minuly rok v autobazare.
Ako umyval moto asi 5 rokov dozadu predosly majitel sa asi nedozvies.

Nechapem preco maju mnohi moto vylestene ako keby isli z vystavy ?

Dalsia moznost problemov je kupa lacnych cinskych elektro doplnkov...
... cim viac ich je na moto tym lepsie ;-]

Na diagnostike ti mali povedat, ze povoleny kontakt moze byt na baterke, vacsina ostatnych spojov su zacvakavacie konektory.


Tlakovou wapkou neumývam. Len podomacký ,,tlakovou" hadicou - záhradná hadica a pri výpusti držím palec :D
O historii moto nič neviem, dovoz z DE.
Moja z výstavy fakt nejde, leda by bola výstava niekde na poli plnom hmyzu. Aj keď sa snažím, tak k dokonalosti má moje umytie ďaleko... uprostred sezóny mi to aj tak príde zbytočné hrotit.
Mám 2 čínske elektrodoplnky - svetlá a držiak mobilu/nabíjačka... mám ich 2. sezónu a tu prvú problém nebol. Oba sú napojené cez Thunderbox, čo není čínsky ani lacný výrobok, a má prepäťovú ochranu v sebe. Tam si myslím, že problém neni... ale môžem sa aj mýliť. :)
Batériu som ešte raz poriadne dotiahol a skontroloval. A cesta do a zo servisu prebehla v hustom daždi a v poriadku. Kontrolka sa neukázala, asi sa bála vody :)

Inak sranda, že píšeš o tom zatekaní do elektriky... Prišiel som zo servisu a zistil som, že mi chýba krytka od pojistiek :D Tak som tam zavolal a že ju má technik na stole. :shock: Tak mi ju majú poslať poštou :P
Fredy
**
**
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Jún 2019, 19:26
Motorka: Honda NC 700X

Re: chybovy kod

Poslaťod palo40 » 08 Okt 2020, 08:06

Fredy, tvoj problem nie je trvaly. Display pristrojovky ti nezhasol navzdy, ale iba sporadicky.
Preto si myslim, ze je niekde ''studeny spoj'', ktory mohol vzniknut davnejsie.
Napriklad, ze povodny majitel v DE za priblizne 5 rokov co ju mal wapkoval tvoje NC velmi rad...
Vsetci pozname nabliskane a vzdy ciste auta z DE.

S dazdom a umyvanim zahradnou hadicou vyrobcovia rataju a to moto neskodi, podobne ako si umyvame ruky obycajnym mydlom.
To ze dnes VSADE chcu, aby sme si dezinfikovali ruky, vysledok po case bude, ze si cielene nicime vlastnu imunitu chemiou.

Nechapem ako moze servis zabudnut dat krytku od poistiek. Autorizovane servisy su drahe, ale poctivejsie si odservisujem moto v garazi.
Predstav si ze by si to nezbadal a dalej behas s nezakrytymi poistkami. Dalsi mozny zdroj problemov v buducnosti...
Servis by po mesiaci asi hodil tvoju krytku do kosa.
palo40
 

Predchádzajúci

Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia