Unik oleje pres DCT

(nastavenie ventilov, olej, chladič, sviečky, ...)

Unik oleje pres DCT

Poslaťod acada » 01 Júl 2020, 07:18

Ahoj, jen by me zajimalo esli nekdo mel stejny problem. Najednou mi zacal unikat olej. Podle vseho to tece zpod krytu olejoveho filtru co je v pravo (ten u DCT). Servis uz mam objednany pac nechci jezdit s tekouci motorkou. Moje otazka je esli se to nekomu stalo? Jsem hledal na internetu a nasel jsem 2 slovy 2 pripady. Jeden byl pro Africu s DCT a druhej pro NCcko. Ze bych mel takovou kurna smulu?
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Unik oleje pres DCT

Poslaťod Richi » 01 Júl 2020, 23:04

Myslím že tých prípadov bude určite viac ale je to taká banalita že načo o tom písať.
Ak je kryt riadne dotiahnutý tak sa vymeni tesnenie a problém je odstránený.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Unik oleje pres DCT

Poslaťod HonzaR » 02 Júl 2020, 08:01

Při výměně filtru DCT, se má dávat i nový o-kroužek. Možná tam nechali starý...
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Unik oleje pres DCT

Poslaťod acada » 02 Júl 2020, 08:32

Tak dnes v servisu v Reckovicich. Podle pana to byl skripnuty O krouzek pri posledni vymene oleje. Panove byli rychli a rovnou mi to dali jako reklamacku.

Jo byla to banalitka. Ja jen ze to je prvni porucha, co jsem kdy na Hodne mel. A to pocitam i PCX pred tim. Jinak jen samy servis a spotrebni veci.
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Unik oleje pres DCT

Poslaťod HonzaR » 27 Feb 2022, 17:01

Tak mně také potkala tato závada. Bylo mi divné, odkud se berou mastné fleky na podlaze. Na konci ledna jsem nechával dělat servis po 36tkm a buď nevyměnili těsnění pod víčkem filtru DCT, nebo ho skřípli a netěsnilo - vyndal jsem ho poškozené. Celý pravý bok a spodek zasraný od oleje... k vzteku. Zjistil jsem to v pátek večer. Narval jsem tam provizorně menší o-kroužek, co jsem měl doma a v pondělí to jdu borcům oznámit.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná


Späť na Motor, prevodovka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia