Kontrola moto po nehode

(plasty, ...)

Kontrola moto po nehode

Poslaťod ole18 » 29 Júl 2016, 11:49

Nazdar,
pred 3 dnami sa mi stala skodova udalost kde mi umelec (pravdepodobne s dodavkou) nacuval do motorky. Narazil do prednej casti a zablokovaneho skrizeneho kolesa. Dotycny sa priznat nechce resp. vraj take nic neeviduje, a nikto iny sa tiez nezoval. Zial som v slepom bode kamery takze tudy cesta taky nevede :( ... ciste podla ryhy od stojanu bol podla mna naraz bud v trosku vyssej rcyhlosti alebo z tazsim vozidlom.

Myslite ze mohla poskodit nejako vidlica alebo nieco na moto? V honde mi povedali ze mi vedia moto objednat najskor na 12 AUGUSTA!!! no dovtedy fesandu v garazi drzat nebudem :D
btw. Blatnik 140eur, poddrziak blatnika 50eur, nalepka ABS na blatnik (ktoru mi tiez nauctovali :D) 8eur
Neratam hodinovu taxu servisu a este meranie nejakej geometrie ak by boal potreba

Viete poradit pls ci vobec take nieco robit alebo su tie moto tak pevne ze by tam nemalo byt nic? Od mojho neodborneho oka to vyzera v pohode a vyzera ze iba pipak rozthal blatnik nic ine...

Video : https://goo.gl/photos/WGX9Sq7yEUG5dAY59

Patas
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kontrola moto po nehode

Poslaťod Pito » 29 Júl 2016, 14:40

Osobne by som to so servisom neriesil. Z videa nevidim nijake vaznejsie poskodenie, do buducna by som poskodene diely nahradil z moto na suciastky.

Treba vsak skontrolovat poriadne najprv baj očko rafik, brzdovy kotuc, vidle ( najdi si doma nejaky dlhsi rovny predmet, aby si vedel identifikovat pripadne ohnutie) a potom ak nenajdes poskodenie aj pri jazde. Ci ti pri jazde a brzdeni neklepu riaditka (krivy kotuc, kolo..), resp. ak by sa vidle nieco stalo, mohli sa poskodit gufera, prachovky a zacat vytekat olej. Tiez by som pre istotu skontrolovat riaditka (krk riadenia), ci nema volu. Dat na hlavny stojan a ist plynule zo strany na stranu, ci niekde nezadrhava.

Teraz ma nic viac nenapada, ak toto vsetko spravis a na nic neprides, nebal by som sa dalej jazdit na moto. Pripadne ak nie si zdatny a neveris si na takuto kontrolu moto, obrat sa na Luke Brieska na fb, on by ti ju mal hned kuknut, pripadne sa mozes aj u mna zastavit...

Edit: ten drziak blatnika si myslim, ze na 99% bude uplne neporuseny! Je to taka kovova konstrukcia pokial sa nemylim v tom co myslis... takze zbytocne tiez potom necaluj ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kontrola moto po nehode

Poslaťod BrAtKo » 29 Júl 2016, 15:08

Ahoj, dam ti kontakt na geometriu v dedine Igram, sa mi ozvi potom mailom alebo SMS.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Kontrola moto po nehode

Poslaťod puccky1 » 29 Júl 2016, 21:27

No na videu skoro nic nevidno jedine co ma napadlo podla toho zloneneho blatnika ci bude kotuc ok

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kontrola moto po nehode

Poslaťod keto » 30 Júl 2016, 11:02

puccky1 píše:No na videu skoro nic nevidno jedine co ma napadlo podla toho zloneneho blatnika ci bude kotuc ok

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Taky bych to tak viděl, ještě zkusil bych jestli není vůle v krku řízení, propružil vidlici, jestli chodí plynule bez cukání, pak projet a někde na pěkném rovném úseku zkusit jestli netáhne na stanu, probrzdit jestli jde pěkně plynule brzda a pokud to bude OK, tak bych neřešil, pokud bude mírně špatná geometrie, projeví se ti to na sjíždění pneumatik, pokud by se to dělo, tak na geometrii :roll: toť můj názor tak na dálku ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Kontrola moto po nehode

Poslaťod ole18 » 31 Júl 2016, 22:36

Z rychlej kontroly zrychlil som a pustil volant a nechal moto bezat pocas celeho priebehu zaradenej 4ky ... volant nestacalo ani na jednu stranu, isiel pekne ako zvycajne ked idem bez ruk...
Co sa kotucov tyka cital som ze treba v takych pripadoch skusat pomale ale zaroven plynule jemne dobrzdovanie a zapocuvat sa bez prilby ci kotuc vs. dosticky nevydavaju nezvycajny asymetricky zvuk... nic, bol to plynuly zvuk trenia :)
z tychto amaterskych merani usudzujem ze by tam nemalo byt nic, tak isto som presiel (pre istotu pomaly) trasu BA>Svaty Jur>BA a moto sa sprava ako zvycajne... tak dufam to nakoniec bude predssa len ten blatnik...
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Kontrola moto po nehode

Poslaťod Pito » 01 Aug 2016, 09:20

ole18 píše: isiel pekne ako zvycajne ked idem bez ruk...


Len nechod tak vacsinu casu, nie je to najbezpecnejsia technika riadenia :D :lol:

Ak vsetko v pohode, nebal by som sa na tvojom mieste jazdit...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Kontrola moto po nehode

Poslaťod keto » 01 Aug 2016, 20:08

Tak to vypadá opravdu jen na tu kosmetiku a hlavní části zůstaly OK :like:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná


Späť na Kapotáž

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť