Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

(poistky, relé, batéria, ...)

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 14:19

Pavel píše:Právě proto doporučují kupovat baterie "průměrné" v současní době nevím jakou doporučit, ale Banner bude dobrá baterka, myslím, ještě to řešit nemusím :)


:like: Tak tak, urcite sa neurobi chyba s Bannerom, Exide, Vartou, avsak do menej "znackovych" by som uz nesiel. Vartu som napr nasiel v cene okolo iba 40e. Treba iba naliat pred pouzitim elektrolyt. Pri priemernej cene Yuasy skoro 150e, no dakujem pekne :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Stanci » 24 Feb 2016, 18:05

Jeden moj znamy čo predáva batérie mi spomínal že nech do varty nejdem že strasne sa zhoršili skôr baner mi doporucoval
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 20:50

Moze byt, ja som tiez pocul, ze Varta sa dost kvalitativne lisi moto a auto baterie. Ja som napisal poradie za sebou, Bannerkou nic nepokazis a Exideom tiez nie :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Stanci » 24 Feb 2016, 21:16

Takže už nemám čo stratiť s tou baterkou takže experimentujem zazimovacim znovu nabijatelnym malym prúdom keď dosiahne 14,8 prestane nabíjať baterka padala na po cca 15 min klesla na hodnotu 12,74 V A zoplo nabíjačku zhruba za 15 sekúnd vyskočilo napätie na spomínaných 14,8v vyplo nabíjanie A bol som skontrolovať A baterka ukazovala 13,32V po tristvrte hodný 13,52V takže pomaličky stúpa uvidím aké hodnoty nameram ráno ak by sa mi ju podarilo dáko polepšiť bol by som rad keď som ju ráno meral Z kľudu bolo 12,50V som zvedavý čo môj experiment urobí potom podám údaje :)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 21:19

No este k tej baterke.. Ak sa ti zda, ze uz nie je v kondicii, vymen ju. Ak by vtedy nebol so mnou Georgoo, neviem ako by som to vyriesil. A to som si myslel, ze ked baterka pretoci studeny motor, teply nebude ziaden problem. Za to aby ta niekde vypiekla a mal si potom problemy to ozaj nestoji...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Stanci » 24 Feb 2016, 21:26

Ona neni najhoršia akože keď som ju ráno meral bola 12 hodín v kľude A na meral som 12,50 myslím si že na pretocenie stačí kľudne ak sa smiem spytat tvoja mala koľko keď ťa nechala alebo keď si ju menil ako si zistil že je zlá alebo poprípade ako si ju dobíjal ?
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Pito » 24 Feb 2016, 21:52

Ja ti presne poviem. Mala presne tolko ako ma mat. Spravala sa ako nova. Jedine co som nemeral, ked bola pod zatazenim. Ona sa tvari doteraz akoby bolo vsetko v poriadku, akurat nedokaze drzat napatie a poskytnut startovaci prud. To iste aj druha Yuasa co mi odisla, doteraz vsetko ok, no po pol minute zhasne displej....
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod puccky1 » 24 Feb 2016, 22:30

Ked to tu tak citam ako to nabijate s origo nabijackami na moto baterie a aj tak nemaju dlhu zivotnost budem sa ja drzat mudrych slov
ktore myslim tu raz napisal Puggy ze najlepsie je baterku nabijat jazdou na moto :lol:
Ma uz svoj vek ;) tak ja sa spolieham na jeho skusenosti a pri prvej prilezitosti pojdem baterku troska dobit :lol:
Ale zajtra ak nezabudnem tak ju aspon zmeram kolko bude mat
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Puggy » 24 Feb 2016, 22:40

Tak, tak, Peťo, ja to len potvrdzujem, baterku som ešte nikdy nemal vonku (keby som nepozrel manuál, ani neviem kde je :D ). Má 4 roky, nikdy nebola na nabíjačke a keby náhodou "odišla", tak už má na to právo. Keby som menil, dám znovu original YUASA YTZ12S (cca 120,-EUR).
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Stanci » 25 Feb 2016, 07:20

Chlapi neni nabíjanie ako nabíjanie poniektorí máte motorky funglovky ja som ju kupoval na jeseň vlani A na jazdil som 1200km odvtedy takže ak mám porovnať že puggy keď naštartoval A šiel A pekne ju dobilo trebárs aj mal aj lepšie intervali nestala dlho bez štartovania A mám porovnať moju čo ma teraz nabehane 10 800 lebo sa na nej nejazdievalo pred mojou kúpou tak viete moto špeciálnu nabíjačku nemám bola V lidli daka nabíjačka ja že ju vezmem pretože má režim moto A auto plus také zazimovanie možno má puggy pravdu že risknut novú yuasu I keď možno teraz ytz14s možno
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Stanci » 25 Feb 2016, 07:22

A chcel som podotknúť že tá moja bývalá vystavená takže preto nemusí mať toľko nabehane takže ak snou bolo len štartovane A ne jazdilo sa nedivil by som sa že ju nedobijalo
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod puccky1 » 25 Feb 2016, 07:57

Pokial viem Puggy cez zimu nejazdi takze ta baterka cez zimu nie je dlhodobo dobijana a zatial mu stale ide
Ono je vzdy lepsie ked sa veci pouzivaju ako ked len tak stoja
Ja sa spolieham na to ze ked uz jazdim tak vacsinou dlhsie trasy a baterku mi vzdy dobije do plna
Stanci ak tvoj predchadzajuci majitel ju iba obcas prevetral tak je mozne ze nebola ani nikdy poriadne dobita
Ved uvidis ked zbadas ze ozaj zacina odchadzat tak rychlo kupovat druhu aby si neostal niekde na ceste ako Pito nie je to dvakrat prijemne a zakon schvalnosti je taky ze sa ti to nestane pri dome ale niekde v riti

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Stanci » 25 Feb 2016, 08:13

Ja viem :/ len je mi jej ľúto ju meniť ale budem musieť kúpiť asi lebo neni to sranda ostať niekde ...
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod Pito » 25 Feb 2016, 09:07

Tak tak, skoro urcite sa ti to niekde v blizkosti domu nestane :D Proste zakon schvalnosti :lol:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Ako zistiť stav batérie a dobijania + nabijacky

Poslaťod puccky1 » 25 Feb 2016, 16:08

Ono najhorsie na tom je ze sa moze porucat z nenazdajky
Poviem moju prihodu mal som Alfu 156 2,4 jtd pekne sluzila jedneho krasneho dna sme sa sli okupat a po kupani k sestre na kavu
Zacalo sa zmrakat tak som zavelil ideme domov kym tu nie je burka
Nasadli sme do auta a urobilo iba cuk
Skusam este raz a uz nic
Kontrolky svietili svetla tiez starter nemal snahu tocit tak nic vytiahol som startovacie kable ale nepomohlo tocit uz tocilo ale nenaskocila
Volal som znamemu do servisu aky mam s nicoho nic problem a ze aj indikacne oko svieti na zeleno ale on hned povedal ze baterka ko ze vymenit alebo roztlacit ze inak jtd nechyti
Z tazkou nevolou som ho roztlacil domov presiem 20 km v garazi vyhasil a skusil nastartovat a zas len cuklo a dost svetla ale svietili tak som zobral merak a baterka mala nieco cez 12 voltov uz neviem presne tak sa mi nechcelo verit ze baterka je ko
Na druhy den som kupil baterku vymenil a auto chytilo na brnk
Po tejto skusenosti viem ze ta baterka moze skoncit kedykolvek ved aj ta moja dala posledny start normalny presiel som 3 km dal kavu a zrazu si povedala ze ma necha v stichu
Inak dnes som konecne odmeral baterku v moto a po mesacnej pauze ma stale 12,86 V tak hadam este nieco vydrzi


Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektroinštalácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia