Ukazatel okamžité spotřeby nc750x

(poistky, relé, batéria, ...)

Ukazatel okamžité spotřeby nc750x

Poslaťod Mart » 15 Nov 2020, 19:15

Ahojte, chtěl bych se zeptat, jak vám funguje ukazatel okamžité spotřeby u NC? Ukazuje vám opravdu okamžitou spotřebu v závislosti na tom jak "točíte" plynem? To znamená že se údaj co chvilku mění? Mi přijde že to mám nějaké zpomalené. Když jedu tak ukazuje třeba 3.5l, uberu plyn a ukazuje pořád stejně, a až za nějakou dobu klesne. Rozhodně se nemění nijak dynamicky tak jak třeba v autě.
Mart
*
*
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 27 Sep 2020, 10:50
Motorka: Honda NC 750X

Re: Ukazatel okamžité spotřeby nc750x

Poslaťod vladimir » 15 Nov 2020, 21:23

nazdárek Mart..
NC má takú malú spotrebu že tento údaj nikto nesleduje.. teraz vážne.. ono to každých povezme 20-25 sekúnd vždy znova načíta.. to vravím tak odoka nikdy som to nestopoval.. auto je vyrobené že pri ubraní plynu ventil zavrie prívod paliva a keď otáčky klesnú niečo nad voľnobeh ventil znova otvorí..
priznám sa že som toto na NC nikdy nesledoval.. potom je to asi stará klasika a do valcov ide aj pri ubraní plynu to čo na voľnobeh.. uberieš pri 5 tisíc ot. tak spotrebu by malo ukazovať násobok voľnobežných otáčok..
mám ešte jednu motorku a tá už nemá plynové lanko ale elektronika.. na tej tá spotreba pri ubraní veľmi pomaly klesá.. plní najnovšie
EKO normy..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Ukazatel okamžité spotřeby nc750x

Poslaťod SLenoch » 30 Nov 2020, 18:29

Množství paliva při brzdění motorem je různé. Je to hodně závislé na stylu jízdy (2020) Když jedu výletním tempem, spotřeba neklesá pod 1 litr. Když jedu agresivně, tak to klesne i k 0,2 litru. Méně jsem zatím nestihl postřehnout. Rozhodně je namapována jakási kontrola intenzity brzdění motorem tak, abychom si nerozbili hubu. Zároveň mám subjektivní dojem, že se dynamicky mění i zásah ABS na zadním kole. Při klidné jízdě kope relativně hned a při brutální jízdě vjíždím do zatáčky ve smyku/driftu a ABS nekope. Ale to fakt nedokáži posoudit, nestíhám :-D
SLenoch
*
*
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 07 Júl 2020, 08:50
Motorka: Honda NC 750X


Späť na Elektroinštalácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia