ABS u NC 750X

(disky, platničky, čistenie, ...)

ABS u NC 750X

Poslaťod Milos » 03 Máj 2018, 20:52

Ahoj kluci.
Mám Honda NC 750 X 2014. Při testovacím brždění mi přední brzda cvakala (fungovalo ABS). Nedávno jsem zajel na moto školu kde bylo v podmínkách správně nastavená hladina brzdové kapaliny ve vyrovnávací nádržce. Tam jsem měl kapaliny tolik, že nebyla vidět bulinka. Rozebral jsem nádržku a odebral jsem přiměřené množství z nádržky byla vidět bublinka v okénku.
Na moto škole jsem zjistil že při panickém brždění mě ABS necvaká... Může to být mým zásahem do výšky brzdové kapaliny ve vyrovnávací nádržce ?
Honda NC 750X (2014) ABS
Obrázok užívateľa
Milos
*
*
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13 Okt 2017, 07:09
Bydlisko: Krkonoše, Lánov u Vrchlabí
Motorka: Honda NC 750X

Re: ABS u NC 750X

Poslaťod Richi » 03 Máj 2018, 22:50

Predpokladám že nie.
Ako si zistil že nefunguje ABS? Koleso sa pri panickom brzdení zablokovalo? A ty si to ustál a nespadol? Klobúk dole!
Alebo koleso do šmyku vôbec nedošlo? (to by ale nebol problém ABS)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: ABS u NC 750X

Poslaťod Dovi » 04 Máj 2018, 05:14

Milos píše:Na moto škole jsem zjistil, že při panickém brzdění mně ABS necvaká

Podmínky se hodně liší a čím horší adheze, tím snáze (dřív) ABS zafunguje.
A taky naopak...
Takže suchý a přiměřeně hrubý kvalitní asfalt (typický pro povrch dráhy seriozní motoškoly), vyšší teplota vzduchu i prohřátého povrchu, zahřáté pneu atd., to všechno hraje pro maximální přilnavost a následné zdánlivé "nezafungování" ABS.
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: ABS u NC 750X

Poslaťod acada » 04 Máj 2018, 08:06

Ja mam rocnik 2017. Panicke brzdeni ze 110 na 0 jsem aplikoval nedavno. Suchy asfalt, teplo, zadny pisek. A ABS si taky ani neskrtlo. Predni kolo jsem do smyku totiz nedostal. Zadni se mi vlnilo pod prdeli, ale predni brzdilo.

BTW jsem dobrzdil do te kolony tak ze mi zustaly 2m. Nasledne jsem kouknul do zrcatka, pomodlil se, sevrel prdel a kniknul jako zajic vidici tygra. Za mnou se hrnula dodavka s kouricima kolama a ridic viditelne brzdil i ocima.
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: ABS u NC 750X

Poslaťod georgoo » 04 Máj 2018, 18:09

Milos píše:Ahoj kluci.
Mám Honda NC 750 X 2014. Při testovacím brždění mi přední brzda cvakala (fungovalo ABS). Nedávno jsem zajel na moto školu kde bylo v podmínkách správně nastavená hladina brzdové kapaliny ve vyrovnávací nádržce. Tam jsem měl kapaliny tolik, že nebyla vidět bulinka. Rozebral jsem nádržku a odebral jsem přiměřené množství z nádržky byla vidět bublinka v okénku.
Na moto škole jsem zjistil že při panickém brždění mě ABS necvaká... Může to být mým zásahem do výšky brzdové kapaliny ve vyrovnávací nádržce ?


Ja suhlasim s Richim, to by vadit nemalo. Ja som mal rovnaku moto ako ty aj rocnik. ABS fungovalo aj pri nizsej hladine kvapaliny ked boli zodrane dosticky (skoro uplne).

Nemenil si nahodou brzdove platnicky ? To by mohol byt dovod, preco si mal vela brzdovej, hrubsie platnicky = piestiky sa tak nevysuvaju, brzdovky nejde tolko do systemu, bublinku nevidis.
Ak si pouzil nejake cinske, alebo menej kvalitne, moze sa stat, ze jednoducho nemaju dostatocny ucinok na to, aby sa koleso zablokovalo na suchej a cistej vozovke.
Inak povedane, ABS nefunguje preto, lebo brzdy ucinok brzdoveho systemu nie je dostatocny na to aby ABS zareagovalo.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná


Späť na Brzdy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia