Brzdove kotuce

(disky, platničky, čistenie, ...)

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Richi » 30 Máj 2018, 21:30

Plávajúci strmeň aj kotúč? :o To som ešte nevidel. Aký máš presný model?
Pozriem si nejaké fotky.
Koľko máš najazdené? Ak menej ako 20 000, myslím že nedokážeš voľným okom posúdiť či sa zadné obloženie derie viacej ako predné. Musel by si vykonať meranie. Zadné obloženie je od novoty tenšie ako predné. (teda aspoň na mojej motorke)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod vladimir » 30 Máj 2018, 22:41

hmm.. je už tam mám len nejaké 2 mm obloženia..

si to nepochopil.. jasné že nemám plávajúci kotúč.. ale keď sa koleso točí tak zvlnený kotúč ide ako keď niečo pláva z boka na bok.. robí to nejaké 4 desatiny milimetra na každú stranu.. no to už je viac ako je medzera po odbrzdení takže sa vychyľuje do strán aj baran..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod keto » 30 Máj 2018, 22:41

vladimir píše:čítam, čítam a niesom jediný..

ja som si všimol že zadné doštičky sa mi derú viac ako predné.. pritom brzdím predkom.. bol som sa previezť s tým že zadnej brzdy som sa ani nedotkol.. zastavím a zadný kotúč teplý.. kedy nás napadne probovať či je teplý zadný kotúč ?

doma som zdvihol zadok, naštartoval, zaradil rýchlosť a je vidieť ako sa baran jemne hýbe z jednej strany na druhú.. pritom pri potáčaní kolesa rukou to ani nieje poznať že by to v niektorom mieste šúchalo.. a počuť nieje nič.. kotúč je doslova vyleštený.. zatlačím brzdu piestik sa vysunie a keď pustím brzdu piestik sa viditeľne kúsok vráti.. lenže je to málo na zvlnený kotúč.. :!:

pri brzdení to nieje vôbec cítiť.. len mám plávajúceho barana aj kotúč.. :o

vôbec neviem ako to už je dlho ani ako sa to mohlo stať.. k úrazu to nemalo kde prísť a zadnú používam málo.. možno som to tak už kúpil..

Tak mě vydržely zadní desky přes 50 000 km a měnil jsem je o dost později, než přední, při tom používám při brzdění většinou obě brzdy, takže jsem ani neviděl důvod to nějak řešit :mrgreen:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod vladimir » 01 Jún 2018, 20:29

čítal som tu že niekto brzdový kotúč kladivom vyrovnal..

kladív vlastním viac než dosť.. :) zhodil som kotúč dole a šok.. :shock: viditeľne prehnutý ako pokrievka.. aj keď je to chrómová oceľ je to vyseknuté od vonkajšej strany a na druhú stranu vnútrajšok vydutý.. položil na sklo vonkajšou stranou tváril sa ako rovný.. po otočení to stálo zdvihnuté na vnútornej strane ako sú diery cez ktoré idú skrutky.. a tancovalo to všelijak keď som po obvode pritlačil ..

dal som ho na podložku vydutým stredom hore a pár krát poklepal tesne vedľa dier a krásne to šlo zrovnať.. samozrejme na skle som to kontroloval.. potom sa to ešte v jednom mieste húpalo a to som musel klepnúť už po ploche ktorá brzdí..

nebavil som sa s tým ani hodinu z demontážou a montážou.. viac času by som minul prčkaním na internete aký kotúč a kde objednať.. a ono to ide teraz pekne.. už nič nepláva.. :)

keď som to potom kontroloval naštartované všimol som si že ten kotúč chodí kúsok hore dole a je to aj vidieť pri skrutkách lebo je tam ten kotúč odskočený.. takže ten Číňan ktorý ho vysekol určite nemal rovnak šikmé oči.. :roll: sekol mimo stred.. :x

lepidlo do skrutiek doma nemám.. musím kúpiť.. lebo koleso je ľahká zliatina, mäkký materiál.. tam radšej skrutky moc nedoťahovať aby sa nepoškodil závit..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod keto » 02 Jún 2018, 06:04

Bylo by asi dobré zjistit jakým momentem se to má dotahovat, jelikož se brzdové kotouče dotahují poměrně malým momentem a je tam vůle, aby se mohl při pnutí při zahřátí brzděním hýbat, rozhodně zajistit šrouby lepidlem.
Jinak pochybuji, že nějaký Číňan se netrefil do středu, jelikož ty originál kotouče se vyráží z jednoho kusu materiálu přední i zadní najednou kvůli úspory materiálu a dělá to na 100% automat ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod vladimir » 02 Jún 2018, 08:33

ja na ten kotúč pozerám ako na klumpat.. je tam vyrazený názov Sunstar..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Pavel » 02 Jún 2018, 08:33

Já s kotoučema žádný problém nemám, pravidelně je totiž nechtěně testuji. Naposled předevčírem v Hrabůvce na ulici Aviatiků. Jedu po rovné cestě a na cca 100 metrech před sebou vidím skupinku výrostků jak zevlují po silnici, tak zatroubím, všichni se rozprchnou až na jednoho vola, který se mi postaví do jízdní dráhy a rozkročí se jako skákací panák a čumí na mě, tak schválně přidám plyn aby taky šel na krajnici, ale on ne, asi si řekl, že ho nepřejedu, no na poslední chvíli jsem dupnul na brzdy a udělal vyhýbací manévr. Chtěl se ukázat před kamarády, že prostě neuhne. Nejraději bych ho nabral, aby si to uvědomil, ale to nejde, byla by to moje vina při řešení dopravní nehody. Ten by si to ale zasloužil, zadní kolo ve smyku, ale drželo stopu pěkně. Uvažoval jsem jak by šel potrestat, jedině zavolat hlídku PČR, aby to řešili jako přestupek proti Besip a vzhledem k tomu, že to byl nezletilec, tak by jej museli předat rodičům a maximálně ti by si jej možná srovnali, ale to bych dost zdržel i sebe, což jsem nechtěl, tak jsem se na to vykašlal a jel dále.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod vladimir » 02 Jún 2018, 08:59

Pavel keby si toto chcel riešiť cez políciu už policajti by ťa odhovorili aby si to nechal tak.. lebo sú hnilí dvihnúť zadok..

keto.. pozrel som aliexpres a tam majú tento Sunstar za necelých 50 eur.. a je tam aj výrobca Čína.. Arashi stojí o dve eurá viac..
vladimir
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 429
Registrovaný: 30 Júl 2017, 07:20
Bydlisko: Rohožník na Záhorí
Motorka: Honda NC 750S

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod dukyno » 02 Jún 2018, 17:09

Pavel píše:Nejraději bych ho nabral, aby si to uvědomil, ale to nejde, byla by to moje vina při řešení dopravní nehody.

To je úplne najhoršie riešenie čo ťa mohlo napadnúť. Buď kopačka do brucha alebo spakruky po gebuli. Ale určite nie použiť motorové vozidlo ako zbraň, tam ide aj o vodičák potom.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Brzdove kotuce

Poslaťod Pavel » 02 Jún 2018, 18:10

To teda není, nechtěl jsem jej nijak zranit motorkou. Nejraději bych jej zabral tak, aby si udělal nějaký ten strup pičus. Nikoho jsem nechtěl kopat do brucha... Mě nešlo o nic, jen o to, že mi na silnici zevluje nějaký mlaďas. Taky mě napadlo trošku jej přejet, ale to by už byla dopravní nehoda a měl bych opletačky... Já bych to nějak ustál, mám zkušenosti, kdysi jsem nabral Jawou 350/639 synka na kole a přijeli kontraši, byla to jeho vina. V tu chvíli to bylo nejlepší řešení, nikdo se nezranil a jel jsem dále.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Predchádzajúci

Späť na Brzdy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia