Přední brzda

(disky, platničky, čistenie, ...)

Re: Přední brzda

Poslaťod puccky1 » 19 Mar 2016, 21:03

Pavel poznas aj inu znacku ako Repsol???

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pavel » 19 Mar 2016, 21:08

Jasně že jo, ale proč měnit značku, když ji Honda přímo doporučuje, recenze i zkušenosti mám s nimi výborné, i ceny jsou dobré, nemám důvod měnit.
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 19 Mar 2016, 21:08

Puccky, neuveris, no so sanim a vyfukom som mal doteraz najviac 3,6 spotrebu a to som jej daval pekne(teraz rakusko konstatne som chodil 90-140 nad 4000otacok-obmedzovac). Absolutne nechapem, az sa hanbim :D

Pavel, ide aj o chovanie pri zahriati, napr ked ides niekde z priesmyku a musis ozaj brzdit. A to nejde iba o zahriatie brzd ako takych, teda kotucov ci platniciek. Tych faktorov je jednoducho viac...

Ja som opacne Puccky, nikdy som nestudoval, aj ked som velmi chcel. Mam iba prax, preto neviem vela krat veciam ani dojst na meno.. :lol:

Tie dualne brzdny sa netykaju tusim iba abs, mali by to mat aj moto bez, ci? To je v podstate jedno, ano spravne si pochopil. Na prednom strmeni su dva odvzdusnovaky. Musia byt. Je to dvojokruhovy strmen, kedy jeden piestik pracuje pri stlaceni zadnej brzdy a dva pri stlaceni prednej. To s nastartovanou moto nechapem aky by malo mat suvis. Vymienat viem, davam si pozor a urcite sa mi do systemu vzduch nedostal. Ja som maximalny pedant a sledoval som na vypustnej hadicke ci idu bublinky. Nesli vobec, iba vyplavovalo este nejaku spinu. Pockal som az bude uplne cistucka a uzavrel system. Cize osobne si myslim, ze problem je tutovo v kvapaline. Dokonca som aj strmen cistil ked bol dole a piestiky isli ako po masle.
Naposledy upravil Pito dňa 19 Mar 2016, 21:11, celkovo upravené 2
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 19 Mar 2016, 21:10

Pavel píše:Jasně že jo, ale proč měnit značku, když ji Honda přímo doporučuje, recenze i zkušenosti mám s nimi výborné, i ceny jsou dobré, nemám důvod měnit.


Ja detto, objednavku som zrusil a idem do repsolu. Budem konstatne davat od moto oleja, aj chladiacu a brzdovu. Su osvedcene a znacku menit nehodlam casom :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod puccky1 » 19 Mar 2016, 21:18

Takze ak som spravne pochopil zabrzdis zadnou tak na predku ti brzdi jeden piestik plus zadok
Ked przdis prednou brzdi len predna cez zvysne dva piestiky ano?
Nc 700 bez abs nemali dualne brzdy

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 19 Mar 2016, 21:19

Uplne presne si pochopil :like:

Nemali? Tak to uz neviem, ale s dualnymi je to tak...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pavel » 19 Mar 2016, 21:23

Jsou i jiné dost dobré značky maziv a kapalin pro provoz motorek, většina z nich bude vyhovovat i NC. Mám od nova Felicii a tam používám jen olej Shell, u Peugeotu 407 jedině Total, osvědčilo se mi to a jsem opravdu spokojený. Vím že Puccky používá Motorex, Jezdec Castrol, Admin Motul, jen jsem řekl svůj názor, že používám a budu používat jen Repsol, jsem totiž Hondista :)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 19 Mar 2016, 21:27

Ono ja to trosku este uvediem na pravu mieru. Dolezite su najma normy a tie vlastne vsetky znacky dodrziavaju a garantuju. A ruku na srdce, ak ste nieco taketo menili, najma moto olej, pocitili ste rozdiel? Ja som byval mechanikom a pocujem viac veci v motore ako ostatni. Takmer nikdy sa nic nezmenilo. Ak som auto poznal dobre a vedel som ako chodi na novom oleji, tie rozdiely najma v otackach boli ozaj takmer nepostrehnutelne(aj to iba vynimocne).
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Richi » 19 Mar 2016, 21:35

Pito píše:Edit: este tak sa ta opytam. Preco myslis ze 10 rocna brzdova kvapalina je zla? Ved je stale nestlacitelna, cize by sa nemusela menit po celu zivotnost brzdovej sustavy auta/moto...


Mám pocit, že životnosť brzdovej kvapaliny je 4-6 roky. Staršia kvapalina na seba viaže vzdušnú vlhkosť. Tá znižuje bod varu kvapaliny a pri zahriatí sa mení na paru a para už stlačiteľná je.
Ak ti páčka brzdy nejde nižšie ako zvyčajne ale brzda sa zle dávkuje, to naozaj môže byť zapríčinené nekvalitnou kvapalinou.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 19 Mar 2016, 21:41

Zivotnost kvapaliny je 2 roky :!: Na toto si davajte pozor najma na moto, jej starnutie ma za nasledok pokles brzdoveho ucinku najma pri dlhsom a prudsom brzdeni. S viazanim vody mas pravdu :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 30 Mar 2016, 14:42

Tak, slubil som ze sa s vami podelim po vymene brzdovky. Daval som dobry pozor, ci ozaj nahodou stara nebola zavzdusnena a nebola. Ani naznak vzduchovej bublinky! Menil som z lacnej brzdovky za castrol urceny pre moto, uz na oko bola ina a ked som moto previezol... No doslova ine brzdy. Nemusim tak hlboko stlacat packu/pedal, tiez je uplne zmenena davkovatelnost brzd. Nalial som cely polliter, aby som system precistil od starej. Takze moja rada(ktora prekvapuje trosku aj mna)-aj ked kvapaliny splnaju v podstate tie iste normy, vlastnosti maju uplne odlisne. Len doplnim, dosticky som nemenil, ani nic obdobne s brzdami nerobil...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod puccky1 » 30 Mar 2016, 19:46

No to vies ani vodka nie je ako vodka
Ale teraz vazne ked to splna normu ako pises tak mi to pride prinajmensom divne
Dnes uz fakt napisu hoc co aby sa to predalo
Chcel by som vidiet tu kapalinu ako by sa spravala keby som ju prehrial co u mna vobec nie je problem niekde na Ostrej Luke alebo na Sturci ked sa obcas ponahanam za nejakym slabsim SS
Aby som stihal krok musim ist strasne neskoro na brzdy a to v tedy dostavaju riadne zabrat uz par krat boli fialove sa cudujem ze sa kotuce este nezvlnili asi to nebude az taka rozpoctovka
Nikdy som si nevsimol ze by brzdy nejak vyrazne stracali brzdny ucinok akurat zacnu hucat jak hovado ked sa prehreju
Mam este povodnu kapalinu ale ked budem menit za novu tak urcite sa budem obzerat po niecom znackovom ved tam zas toho nejde nejak extra vela

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 30 Mar 2016, 20:52

Jasne Puccky, staci ti bohato pol litra na poctivy preplach celeho systemu... A uz zaplatit 3eura naviac... Ono vtedy presne na moto ani brzdovku nemali a nechcelo sa mi cakat... Ale mal som. Dnes som bol este raz na moto a ten rozdiel je absolutne neskutocny! Ozaj sa to neda porovnat, preto kupujte brzdovky ozaj urcene iba na moto :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Přední brzda

Poslaťod puccky1 » 30 Mar 2016, 21:29

Pito daj este do placu aka kapalina to bola na hovno nech aj ostatni vedia comu sa vyhnut ak by ich nahodou lakala ta ista kapalina ako teba a potom neboli smutny

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Přední brzda

Poslaťod Pito » 30 Mar 2016, 21:31

Bola to presne tato:

https://www.google.sk/search?q=brzdova+ ... PNpSjhM%3A

Do auta trebars nemusi byt zla, ale po skusenostiach s nou, by som ju uz nikde nepouzil. Aj do plechovky by som skoncil pri Castrole, napriek tomu ze konkretne tuto dlhsie pouzivam prave u stvrkolesovych a nebol problem... Nemam vsak super kvalitne obutie a s autom sa nenahanam, tak preto som to u aut neriesil doteraz. Do aut s ktorymi som zavodil vsak tato nesla...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Brzdy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia