Čistenie reťaze

(prípravky, kozmetika, ...)

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod dreamer » 17 Okt 2018, 14:03

pudis15 píše:Řemen má jednu podstatnou nevýhodu a to sice, že může odejít téměř kdykoliv bez známek výraznějšího opotřebení. Vlastní zkušenost a slova mechaniků.


S kardanom to moze byt podobne. Ten si tiez nebudes pred kazdym vyletom rozoberat a kontrolovat jeho stav. Nejedno GS sa uz kvoli tomu vratilo z vyletu na voziku. Retaz, ked je o nu primerane postarane je spolahliva a za relativne lacny peniaz vymenis kedykolvek a kdekolvek cely kit a mas fungl novy sekundarny prevod. Jej stav sa da kontrolovat jednoducho a udrzba nie je nijako narocna. Mazem asi kazdu tretiu nadrz, alebo ked treba. Kazdy vecer ked motorku odkladam do garaze a zamykam, tuknem do retaze, skontrolujem previs a ci nepotrebuje namazat. Ked ano streknem, cela procedura je otazka jednej minuty. Raz za par tisic km ju napnem, otazka max. 15 minut, lebo to robim dosledne. Motorku umyvam par krat do roka, popritom ocistim aj retaz, otazka 5 minut. Nikdy som nechapal co je tak narocne na udrzbe retaze, ze s tym ludia maju taky velky problem.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod puccky1 » 17 Okt 2018, 17:24

Ta retaz to je ozaj vazny problem riesi sa to aj na mototide sk
Ja by som povedal sto ludi sto chuti
Kazdy si musi najst svoj system co mu vyhovuje
Zbytocne sa to komlikuje citanim milion rad od roznych uzivatelov.
Ja som uz mazal kadecim a keby som jazdil tolko km ako ked som zacinal.siel by som do mazania olejom
Je jedno ci manualna Cobra alebo nieco PD oiler a im podobne


Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Čistenie reťaze

Poslaťod Zizi79 » 17 Okt 2018, 19:04

manualna kobra stoji tolko ako elektricky PDOILER
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Čistenie motorky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia