Trackito

(alarmy, zámky, reťaze, ...)

Trackito

Poslaťod Pito » 20 Apr 2017, 05:19

https://www.trackito.com/cs

Chcem kupit nejaky tracker na moto, ake mate skusenosti?

Toto vyzera viac nez slusne, cenovo(ca 130e), funkciami, nie je to prezleceny číňan.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Frodo » 20 Apr 2017, 06:35

Vypadá to celkem slušně, ale už jsem viděl i řešení za poloviční cenu.
Nicméně určitě se mi nelíbí pevně zabudovaná SIM karta. Nevím jaký to je operátor apod. V brzké době plánuje EU srovnat operátory v EU do latě a zrušit roaming úplně. Tím pádem by se mi líbilo si koupit vlastní SIMkartu libovolného operátora který má zrovna nejlepší cenu pro IOT zařízení. Zdroj například: http://tn.nova.cz/clanek/sbohem-roaming ... latku.html

Nějak jsem se nedozvěděl jestli to má otřesové či jiné čidlo jako ochranu proti manipulaci. Má to alarm?
Udávají skvělou výdrž až půl roku na jedno nabití to je cool, ovšem není to jen ve sleep módu kdy motorka stojí na místě v garáži? Co když budu aktivně jezdit? Jak dlouho to vydrží? Jak často aktualizuje svou polohu?

To jsou otázky které bych si kladl kdybych o tom vážně uvažoval.

Mrkni i na
https://www.amazon.de/KingNeed-Portable ... sm+tracker

https://www.amazon.de/KOBWA-Tracker-Sat ... sm+tracker

https://www.amazon.de/GPS-Tracker-Asset ... sm+tracker
Obrázok užívateľa
Frodo
****
****
 
Príspevky: 108
Registrovaný: 28 Jan 2015, 18:56
Motorka: Honda NC 700S

Re: Trackito

Poslaťod Pito » 20 Apr 2017, 08:09

Ja sa zial do tychto veci nevyznam moc, Bratko mi minule posielal od nich fajn stranku tak by nebolo odveci to sem hodit ;)

Inak cidlo to nejake ma, tusim otrasove. Zapnes to cez aplikaciu v mobile, na youtube mas aj videa ako to funguje a vravim, celkom sa mi to pozdava. Akurat rozmery su vacsie a ta zabudovana sim. Ale na druhej strane, plati sa 590kc na rok neskor a to nie je zla cena. Za to ze mas aj cesky support, aktualizacie,...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Pito » 20 Apr 2017, 09:31

Toto som myslel:

http://shop.trackitotech.com/p/trackito

Je tam diskusia a dost zaujimava...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Andy » 21 Apr 2017, 07:52

ja už 3 rok používam takýto: https://www.alza.sk/valeo-gps-tracker-d4685147.htm?o=12 Kupoval som ho od číňana. Ovláda sa a komunikuje cez mobil pomocou SMS. Má otrasový senzor, takže ho používam aj ako alarm. SIM kartu mám len predplatenú. Náklady na prevádzku sú minimálne, nikomu žiadny paušál. Bez montáže hodím do kufra, strčím pod sedlo... ako ma zrovna napadne. len sa musí nabíjať. mám 2 baterky takže jedna je vždy v garáži na nbíjačke a druhá v motorke, ale aj tak je to otrava meniť. Teraz som sa rozhodol, že ho vymením za niečo podobné za pár číňanovských € ale na pevnú montáž, aby som ho nemusel riešiť nabíjanie...
Andy
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2016, 21:23
Bydlisko: kúsok za Bratislavou :)
Motorka: Honda NC 750X

Re: Trackito

Poslaťod Baterka » 21 Apr 2017, 08:32

To trackito se mi líbí, odradila by mě ale slabá podpora mimo vyjmenované státy. Často se vyskytuji na Balkáně a tam by to zrovna mimo EU země nefungovalo. :-/

Sent from my SGP621 using Tapatalk
Obrázok užívateľa
Baterka
****
****
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 06 Apr 2015, 15:42
Bydlisko: České Budějovice
Motorka: Honda NC 750X

Re: Trackito

Poslaťod Andy » 21 Apr 2017, 13:33

To Baterka:akýkoľvek lokátor slúži len na lokalizovanie miesta kde sa nachádza. Ak je náhodou v moto a ešte ho nik neobjavil pri jej rozoberaní tak asi nájdeš spolu s ním aj ukradnutú moto :) Ak dokáže zároveň niečo viac, ako napr. posielať správy ako reakciu na splnenú podmienku (zmena miesta, pohyb rýchlosťou nad povolený limit, vibrácie, opustenie vyhradenej lokality a pod.) je to lepšie. Ak ti k tomu niekto (firma alebo súkromná osoba) ponúkne aj službu naviac ako napr.: vyhladá moto namiesto teba a pošle tam svojich ochrankárov aby ti ju doviezli tak získaš celkom dobrú službu. Tu ale je na mieste otázka pomer cena a služba...
Ja som preto volil lokátor, ktorý lokalizuje moto kdekoľvek vo svete kde je GSM a GPS. prevádzkové náklady som obmedzil na poplatky za predplatenú SIM s roamingom od najlacnejšieho operátora. Ak ho ukradnú tak ho nájdem podľa mapy v mobile a to čo bude ďalej budem, riešiť podľa momentálnej situácie...
Osobne mám celkom dobré skúsenosti s XEXUN-om. Problém je iba baterka. Odber síce nemá velký ale trpí pri vysokých teplotách (ak moto stojí 3-4 hod. na slniečku tak sa baterka prehreje a umrie) preto chcem pripojiť napevno k motobaterii....
Zhrnutie: pri tomto riešení zabezpečenia je dôležité: 1.) presnosť s akou lokalizuje svoju pozíciu (či používa skutočne GPS alebo trianguluje GSM signál), 2.) citlivosť otrasového senzoru, prípadne možnosť citlivosť nastaviť, 3.) rýchlosť s akou reaguje na príkaz (to ale závisí aj od mobilného operátora), 4.) jednoduchosť ovládania (lepšie lokátory majú apku do mobilu a stačí v nej iba stlačiť tlačítko, lacnejšie musíš posielať SMS s predpísaným obsahom) a potom 5.) či na online sledovanie potrebuječ prihlásenie do plateného systému alebo nie, alebo ti stačí len nájsť lokalitu na google maps...

dúfam že som nikoho neotrávil pridlhým príspevkom. Dúfam že sa ozvú aj iný a uvítam ich skúsenosti
Andy
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2016, 21:23
Bydlisko: kúsok za Bratislavou :)
Motorka: Honda NC 750X

Re: Trackito

Poslaťod Ruidos » 21 Apr 2017, 13:39

David Rotrekl Administrátor 20. 04. 2017 | 15:09
Dobrý den,

ve Vámi uvedeném případě neustálého sledování v 5 min. intervalech by se spotřeba dat pohybovala mezi 4 - 5 MB za měsíc.

S pozdravem,

Tým Trackito Technology


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
5505 km.
Obrázok užívateľa
Ruidos
********
********
 
Príspevky: 1366
Registrovaný: 30 Jan 2016, 10:59
Bydlisko: Trenčín
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Pito » 21 Apr 2017, 15:57

Andy a aky mas nazor na trackito? Nemyslim tym teraz iba pomer cena vykon, ale ci sa oplati kupit, resp vies navrhnut ine alternativy?

Dlzka prispevku nevadi, ak je vecny, cim dlhsi, tym lepsi :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Zizi79 » 22 Apr 2017, 13:15

Pito neviem celkom co potrebujes ale najlacnejsie je kamera s GPS... (zaznaci ti rychlost GPS rovno do google maps)
moje riesenie:
- tracker HELMER LK-501 (pouzivam ako alarm bateriovy) GPS mam vypnute... zapinam iba pri zablokovani polohy smskou...
- v pohole onlôine tracking vydrzi HELMER cca 3 dni... v polohe bez GPS vydrzi 3 mesiace (a hlavne Ti nevybija baterku na motorke)

- ako tracker s urcovanim prejdenej trasy aj s rychlostou pouzivam android google maps + app... (v mobile mam data netreba mi dalsi datovy balik na simku)

toto je lacne a efektivne riesenie ktore mas stale pri sebe... zaroven mas alarm s GPS na motorke...
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Pito » 22 Apr 2017, 13:48

Zizi, jednoducho. Chcem tracker, nie cinsky, tento ma aj ceskych developerov a kompletny support vratane aktualizacii, riesenia problemov atd. Ma sikovnu aplikaciu, co povazujem za jednu z hlavnych vyhod, kde si vies nastavit parametre a vypnut/zapnut zariadenie na dialku, v pripade alarmu sledovat.

Akurat ja sa do toho moc nevyznam (v podstate vobec) tak som chcel pocut nazory pre a proti pripadne navrhnut alternativy, za co dakujem :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod aldav » 23 Apr 2017, 05:33

Nějaké konkrétní zkušenosti s Xexun-em: http://dji-f305-phantom.webnode.cz/tech ... -2-xexun-/
A nebo : http://www.esko.cz/tk102-2-lokator-trac ... -moto.html
Mají k tomu i kabel do zásuvky 12 V a najít se dají i levnější obchody.

tap 1+3
aldav
**
**
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 28 Sep 2016, 14:24
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Supi » 23 Apr 2017, 08:45

Ten Xexun nie je obmedzeny iba na 2G SIM karty? Ked som sa tym zaoberal, tak 3 roky dozadu, cital som, ze s tym mali ludia problemy.
Mozno to uz upravili firmwarom. Ak nie, je ten tracker v nasich koncinach nepouzitelny. 2G SIM karty sa uz davno nepouzivaju.

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Zizi79 » 23 Apr 2017, 09:14

HELMER je sice cina ale vsetko funguje ako ma... ked zapnes data na simke funguje super...
-vyhoda je vstavana baterka
kukni test https://www.youtube.com/watch?v=VpshBGWGSVg
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Trackito

Poslaťod Andy » 23 Apr 2017, 09:54

Pito, mne u trackita vadi pevna SIM, obmedzuje ta na konkretneho operatora (mimochodom akeho?). Mam skusenost, ze ak som mal kartu ineho operatora v lokatore ako v mobile tak komunikacia medzi nimi bola pomalsia (asi uprednostnuju najprv vlastne zariadenia a az inych operatorov). A potom napajanie, ako som pisal chcem montaz na baterku z motorky. Alternativu ti neporadim. Sam zatial vyberam. Asi kupim znovu cinana :)
Andy
**
**
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2016, 21:23
Bydlisko: kúsok za Bratislavou :)
Motorka: Honda NC 750X

Ďalší

Späť na Zabezpečenie motorky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia