Smerovky stále svietiace

(reflexné prvky, pásky na disky, samolepky, ...)

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod dukyno » 02 Máj 2018, 11:03

Ty ale hovoríš o nejakom doplnku nie? Ja hovorím o stave motorky ako ide do predaja z výroby.
To čo si niekto namontuje po kúpe je iná vec.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod Richi » 02 Máj 2018, 23:08

dukyno píše: Podobne dopadlo povinné denné svietenie pre autá v Rakúsku. Tam to mali skôr ako my, teraz to platí aj u nás. V Rakúsku to medzičasom zrušili. Dôvod? Zvýšila sa nehodovosť motorkárov. Keď začali povinne svietiť aj autá, svetlá motoriek sa v tej záplave svetiel "stratili". Kým svietili iba motorky, boli výrazné.


Tu ti budem oponovať. Podľa mojich informácií povinné denné svietenie zrušili nie kvôli bezpečnosti ale kvôli ekológii. Keď auto nesvieti, produkuje menej emisií. Z rovnakého dôvodu je takmer na polovici rakúskych diaľnic (prakticky v blízkosti všetkých miest) obmedzená rýchlosť na 100 km/h. Pomalšie auto = menej emisií. Rakúšania sú na toto citliví.
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod puccky1 » 03 Máj 2018, 05:49

Pravda bude niekde uprostred
Kym svietili len motorky boli vyrazne ako sa prikazalo svietit autam motorky sa stali takmer neviditelne
A emisie? To je kapitola sama o sebe
A start stop asi najvacsia kravina co sa mohla vymysliet vzdy ma naserie pred grazou ked zhasnem dam do P a zas sa nastartuje a rucne musim vypnut

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod acada » 03 Máj 2018, 09:40

Mate nekdo zkusenosti jak dobre je ve dne videt NC s LED svetlama? Ja jsem se jeste z auta nevidel. Jde mi o to, ze LED svetlo je bile do modra. A kdyz je slunecny den, tak je taky vsechno do modra. Tipuju ze ve dne moje svetlo neni vubec rozeznatelne. A nejezdim s dalkacema. To me pripada nebezpecne.
Obrázok užívateľa
acada
***
***
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 12 Máj 2017, 11:22
Motorka: Honda NC 750X

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod dreamer » 03 Máj 2018, 09:47

Hlavne to svetlo na NC treba trochu podvihnut, aspon ja som musel na Integre. Tovarensky je nastavene podla mna velmi nizko a ani moja vaha nepomohla, tak som sa s tym trochu pohral a teraz svieti paradne aj v noci, pritom nikoho neoslnujem.
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod dukyno » 03 Máj 2018, 09:49

Richi píše:[quote="dukyno"] Podobne dopadlo povinné denné svietenie pre autá v Rakúsku. Tam to mali skôr ako my, teraz to platí aj u nás. V Rakúsku to medzičasom zrušili. Dôvod? Zvýšila sa nehodovosť motorkárov. Keď začali povinne svietiť aj autá, svetlá motoriek sa v tej záplave svetiel "stratili". Kým svietili iba motorky, boli výrazné.


Tu ti budem oponovať. Podľa mojich informácií povinné denné svietenie zrušili nie kvôli bezpečnosti ale kvôli ekológii. Keď auto nesvieti, produkuje menej emisií. Z rovnakého dôvodu je takmer na polovici rakúskych diaľnic (prakticky v blízkosti všetkých miest) obmedzená rýchlosť na 100 km/h. Pomalšie auto = menej emisií. Rakúšania sú na toto citliví.[/quote]Čítal som k tomu články, vyjadroval sa k tomu ADAC a bolo to kvôli bezpečnosti, sú k tomu štúdie a štatistiky.

Čo sa týka diaľnic, tam máš pravdu, ale tie rýchlosti sú tam obmedzené vždy iba dočasne a závisí to od aktuálneho stavu ovzdušia. Pokuty za prekročenie rýchlosti sú v tomto prípade vyššie ako pri "bežnom" prekročení.
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Smerovky stále svietiace

Poslaťod georgoo » 04 Máj 2018, 17:58

pavel315 píše:Ahojte

Neviete náhodou ako spraviť aby mi stále svietili smerovky?
Videl som to na Honde Afrika twin a je to jednak pekné a viditeľnost motorky je lepšia.


Hladal som to v zalozkach, ale link som nenasiel na tie smerovky :(
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Predchádzajúci

Späť na Viditeľnosť motorky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia