LED v předním světle

(prídavné svetlá, držiaky, kabeláž, smerovky, žiarovky, ...)

Re: LED v předním světle

Poslaťod pudis15 » 25 Apr 2016, 21:52

Já nahodil na začátku roku LED s ventilátorem a svítí bezva i v noci mnohem lepší než halogen. "Žárovka je udělána podobně jako klasická a odrazy jsou dost podobný. Náklon světla nebylo nutné korigovat. Jediný problém byla montáž, je to na minimetry.

Odesláno z mého SM-G900FD pomocí Tapatalk
pudis15
****
****
 
Príspevky: 118
Registrovaný: 15 Apr 2015, 10:52
Bydlisko: Praha
Motorka: Honda NC 750X

Re: LED v předním světle

Poslaťod Pupi04 » 26 Apr 2016, 00:31

Pokud někdo hledáte náhradu za klasické žárovky v podobě LED, tak se podívejte zde
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: LED v předním světle

Poslaťod Orin » 26 Apr 2016, 08:14

Pupi04 píše:Pokud někdo hledáte náhradu za klasické žárovky v podobě LED, tak se podívejte zde


Akorát se taky nezapomeňte podívat, že LED žárovky, které tam jsou (konkrétně jsem koukal na obě H4-ky) jsou explicitně popsané jako "Žárovky jsou určeny jen pro sportovní účely (nejsou schválené pro použití na veřejných komunikacích).", resp. "zákaz používání na veř. komunikacích (žárovka není určena pro vnější osvětlení vozidel)"...

Jak by se mi líbilo mít LEDový světlomet, protože potmě mi připadá že ta světla svítí relativně málo (a to, jak tady slyším, jsou halogenky v NC700 ještě celkem dobré v porovnání s LED na novějším modelu), tak si zrovna u světel nelajsnu dát tam nehomologovaný výrobek... Stejně jako bych si nekoupil nehomologované pneumatiky... ;-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Orin
****
****
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 18 Jan 2013, 13:35
Bydlisko: Blansko
Motorka: Honda NC 700X

Re: LED v předním světle

Poslaťod Pito » 26 Apr 2016, 08:21

Orin, skus si vymenit ziarovku ;) Nemyslim to v zlom, ale ja ked som tam dal najvykonnejsiu co som nasiel, rozdiel je viac ako badatelny(phillips plus 90) :like:

Na predoslej moto som mal dve paraboly (obe velke ako jedna na nc :D ), ktore svietili nonstop a s nc sa to teraz neda porovnat. Po vymene ziarovky neriesim pridavne svetla kvoli tomu aby som videl, ale iba aby som bol videny. Urobilo to ozaj zazraky ;)

Floyd, napada ma... Vcera mi dosli led pridavne z ciny. Cena 4e, svieti to ako hotovy diabol. Je to malicke, ale zarucene ti to zvysi viditelnost moto. Kukni ku Bratkovi, on sem daval aj foto toho, existuje viac verzii, ja som ich videl nazivo najprv u Bratka a nedam na ne dopustit. Svietia ozaj super :like:

http://www.aliexpress.com/item/2Pcs-Set ... 15166.html
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: LED v předním světle

Poslaťod Pupi04 » 26 Apr 2016, 15:19

Ano, vím, že nabízené žárovky a náhrady nemají homologaci. V předchozích příspěvcích někdo psal, že homologaci neřeší, tak jsem pokračoval ve stejném duchu :lol:
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: LED v předním světle

Poslaťod Stanci » 28 Apr 2016, 09:06

chcem sa spytat bratka alebo pita ci tie svetla su ozaj take dobre lebo cez vykend idem objednavat dake veci tak by som to tam hodil popripade ak ich mate namontovane alebo aspon k baterke jako silno svietia :)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: LED v předním světle

Poslaťod Juanito » 28 Apr 2016, 09:12

Stanci píše:chcem sa spytat bratka alebo pita ci tie svetla su ozaj take dobre lebo cez vykend idem objednavat dake veci tak by som to tam hodil popripade ak ich mate namontovane alebo aspon k baterke jako silno svietia :)

ja som ich videl na Bratkovej moto, ako denne svietenie moze byt. v noci samozrejme to nepresvetli cestu
Juanito
*******
*******
 
Príspevky: 828
Registrovaný: 03 Jan 2016, 22:38
Motorka: Honda NC 750X

Re: LED v předním světle

Poslaťod Pito » 28 Apr 2016, 09:14

Ano svietia skutocne silno a dobre. Na sku sa ti budú pekne vynímať, videl som real na bratkovej aj v tme a sedia k tej moto velmi dobre :like:

Problem je skor na mojom xku ze budu vyzerat smiesne, este som ich nenahodil a kukam este nejake vacsie...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: LED v předním světle

Poslaťod Stanci » 28 Apr 2016, 09:23

planujem si ich objednat aj s vypinacom ale ak pisal juanino ze cestu moc nepresvetlia tak som na vazkach nechcem to len ako denne svietenie ale viac menej ako pridavne svetla lebo chodim aj vnoci na moto a ked klopim na strany dost nevidim a chcel som ti ich natocit pred seba asi 5 m a mierne do stran :/ neviem ci to je dobry napad ..
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: LED v předním světle

Poslaťod Pito » 28 Apr 2016, 09:29

Stanci na osvetlenie cesty ozaj nie su. Jedine ledky ktore svietia su tie 125w cinske, ktore vyzeraju ako z transformerov. Tie som videl a svietia ozaj sialene... ja urcite odporucam kvalitnú ziarovku do hl.svetla a pripadne ho trochu zdvihnut, alebo spominane svetla. Par aj s vypínačom vyjde na 30e, avsak ani tie homo nemaju.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: LED v předním světle

Poslaťod Stanci » 28 Apr 2016, 09:32

viem ktore transformery len tie su velke ako dlan a tieto male vyzerali fajn za cenu asi 4 € :D ale jasne neda sa natom usetrit ziarovku chcem dat osramku night braker uvidim ci bude lepsie neviem si tie transformery predstavit na esko :/
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: LED v předním světle

Poslaťod Supi » 28 Apr 2016, 16:47

Stanci, pridavne svetla ti v noci zakrutu tiez velmi dobre neosvetlia. Naklopis motorku a jedno ti bude svietit do neba, pripadne oslnovat oprotiiduce auta a druhe svetlo ti bude svetit do zeme 2m pred teba. Lepsie ako nic, ale velka vyhra to nie je. Za najvacsiu vyhodu pridavnych svetiel v noci povazujem to, ze ked idem rovno, osvetluju kus pola/lesa okolo a skor si vsimnem pripadnu divu zver.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: LED v předním světle

Poslaťod keto » 28 Apr 2016, 23:13

Na tu divokou zvěř je dobré, když to svítí do stran, nejen že ji vidíš dřív, ale zvěř, která je oslněná má tendenci zůstat stát, jelikož v té chvíli nic nevidí a tedy zůstane stát ještě mimo vozovku :like:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: LED v předním světle

Poslaťod Stanci » 29 Apr 2016, 07:11

Trebárs aj kolí tej zvery že proste keď klopim zákrutu tak do strán slabo vidno A to že jedno by svietilo do strany kde klopim dole má nenapadlo že druhá budem oslnovat už dávnejšie len nemám čas by som najradšej došiel za niekym kto ma namontovane a nie len ako denne ale ze viac aby som mu to videl zhruba jak to má nastavené neviem sa rozhodnúť na tie svetla že ktoré ja som našiel aj troška iné ako sú tie transformery http://www.ebay.com/itm/30W-1200LM-CREE ... IE&vxp=mtr
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: LED v předním světle

Poslaťod Pito » 29 Apr 2016, 07:31

Hentie co si dal link, su ich mensi bratia, v inom obale. Ja som chvilu jazdil s halogenkami pridavnymi a rozdiel tam vidiet bol, no bol minimalny, ozaj minimalny.... ;)

Ono aj ked si das sirsi rozptyl tych svetiel, stale sa budu spravat v principe ako hlavne svetlo, aj pri naklonoch. Takze mas dve riesenia, bud sa na to vyprdnes, alebo si kupis bmw gtl 1600, ta motorka natacacie svetla ma :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť