Seřízení sklonu světlometu

(prídavné svetlá, držiaky, kabeláž, smerovky, žiarovky, ...)

Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod otik » 01 Sep 2013, 20:56

Ahojte, už někdo seřizoval sklon světlometu? Já to měl seřízený od novoty a jak jsme jeli ve dvojko, tak dálkové svítilo nahoru (na cestu ani náhodou) a tlumené daleko dopředu, takže na mě řidiči blikali. Seřizovací šroubek tam sice je, ale v manuálu je tak zmatečný nákres, že jsem jej nenašel. To si také seřizujete světlomet pro jízdu sólo a ve dvojko? Díky
otik
***
***
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 13 Jan 2013, 17:47
Bydlisko: Jeseník
Motorka: Honda NC 750X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod firebolt » 02 Sep 2013, 09:22

najčastejšie jazdím solo, takže svetlomet mám nastavený na solo jazdu. Pri občasnej jazde vo dvojici nastavenie svetla neriešim. Keď mi občas niekto blikne, aspoň viem, že ma vidí. :)
Svetlomet sa nastavuje presne tak ako je na obrázku v manuáli. Na pravej strane zospodu, otáčaním šrobováka ( šrobovák je vo zvislej polohe a v drážke ) do prava sa zdvíha, do ľava sa znižuje sklon svetlometu. Na ľavej strane sa ešte dá nastavovať aj svetlomet vo vodorovnej rovine. Svetlo na otáčanie šrobováka reaguje pomaly, treba točiť viac.
firebolt
**
**
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 30 Apr 2013, 16:18
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod puccky1 » 02 Sep 2013, 18:51

Otik bud rad ze mas vobec nakres lebo v Slovenskom manuale nie je nic o nastaveni svetla nie to este nakres :lol:
Mne zas svietilo dva metre pred nosom a dialkove panu Bohu do okien a to jazdim sam :lol: tak to diaklkove ti bude asi stale na prd svietit.
Takze odstav to niekde pred garaz alebo stenu a mozes krutit do zblaznenie :lol:
PS: ta nastavovacia skrutka co potrebujes je dole v pravo len musis poriadne hladat lebo ju nevidno a to nehovorim ako tam pekne ide ruka so skrutkovacom a este sa trafit na skrutku :lol: prajem pevne nervy :mrgreen:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod puccky1 » 02 Sep 2013, 19:21

firebolt píše:najčastejšie jazdím solo, takže svetlomet mám nastavený na solo jazdu. Pri občasnej jazde vo dvojici nastavenie svetla neriešim. Keď mi občas niekto blikne, aspoň viem, že ma vidí. :)
Svetlomet sa nastavuje presne tak ako je na obrázku v manuáli. Na pravej strane zospodu, otáčaním šrobováka ( šrobovák je vo zvislej polohe a v drážke ) do prava sa zdvíha, do ľava sa znižuje sklon svetlometu. Na ľavej strane sa ešte dá nastavovať aj svetlomet vo vodorovnej rovine. Svetlo na otáčanie šrobováka reaguje pomaly, treba točiť viac.

No chcel by som videt ako si to svetlo nastavoval ked si mal "srovbovak" vo zvislej polohe a otacanim do prava sa dviha !!!
NO nedalo mi to a schvalne som odbehol do garaze to skusit a u mna je to takto :shock:
Obe skrutky aj v lavo aj v pravo su vo vodorovnej polohe cize aj skrutkovac musis drzat vodorovne a nie zvisle :lol:
Otacanie do prava to jest u mna v smere rucickovych hodiniek sa svetlomet znizuje a nie zvysuje tak ze Otik musi skrutku zakrutit aby svietil nizsie :mrgreen: ak sa to u teba nastavuje inak tak sa ospravedlnujem ale skor by som povedal ze si krutil nieco co si nemal :lol:
tak si to radsej skontroluj aby si niekde nestratil svetlo :mrgreen:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod firebolt » 03 Sep 2013, 08:00

puccky1 ty asi robíš rád jednoduché veci zložito. :D Takže pre teba to teraz vysvetlím po lopate. :)
tá skrutka ( ktorú vidno ) má pod hlavou ozubený prstenec ( nevidno ho ), ku ktorému sa dá ľahko dostať so skrutkovačom vo zvislej polohe, ktorý zapadne medzi dva plastové výčnelky ( vedenie skrutkovača ). Keď sa skrutkovačom, ktorý je zasunutý v prstenci ( nevidno ho ) otáča v pravo, svetlomet sa dvíha. Otáčaním skrutkovača v ľavo, svetlomet klesá. Ozubený prstenec v spojení so skrutkovačom mení zmysel otáčania nastavovacej skrutky.
Takže:
1. ak sa svetlomet nastavuje cez ozubený prstenec ( jednoduchá varianta podľa manuálu ), musí sa skrutkovačom otáčať v pravo, ak chceš svetlomet dvíhať.
2. ak sa svetlomet nastavuje priamo nastavovacou skrutkou ( komplikovanejšou puccky1 metódou ), musí sa skrutkovačom otáčať v ľavo, ak chceš svetlomet dvíhať.

puccky1 odbehni ešte do garáže a vyskúšaj veci robiť jednoduchšie. :D
firebolt
**
**
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 30 Apr 2013, 16:18
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod otik » 03 Sep 2013, 08:13

Děkuji všem za odpověď, už jsem ten ozubený prstenec našel a vím, jak se sklon seřizuje. To znamená, že si budu s sebou brávat baterku, abych v případě noční jízdy ve dvou dokázal přenastavit sklon světlometu a viděl, kam mám ten šroubovák strčit. Tak to je škoda, že to nevymysleli jednodušeji :(
otik
***
***
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 13 Jan 2013, 17:47
Bydlisko: Jeseník
Motorka: Honda NC 750X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod puccky1 » 03 Sep 2013, 17:59

firebolt píše:puccky1 ty asi robíš rád jednoduché veci zložito. :D Takže pre teba to teraz vysvetlím po lopate. :)
tá skrutka ( ktorú vidno ) má pod hlavou ozubený prstenec ( nevidno ho ), ku ktorému sa dá ľahko dostať so skrutkovačom vo zvislej polohe, ktorý zapadne medzi dva plastové výčnelky ( vedenie skrutkovača ). Keď sa skrutkovačom, ktorý je zasunutý v prstenci ( nevidno ho ) otáča v pravo, svetlomet sa dvíha. Otáčaním skrutkovača v ľavo, svetlomet klesá. Ozubený prstenec v spojení so skrutkovačom mení zmysel otáčania nastavovacej skrutky.
Takže:
1. ak sa svetlomet nastavuje cez ozubený prstenec ( jednoduchá varianta podľa manuálu ), musí sa skrutkovačom otáčať v pravo, ak chceš svetlomet dvíhať.
2. ak sa svetlomet nastavuje priamo nastavovacou skrutkou ( komplikovanejšou puccky1 metódou ), musí sa skrutkovačom otáčať v ľavo, ak chceš svetlomet dvíhať.

puccky1 odbehni ešte do garáže a vyskúšaj veci robiť jednoduchšie. :D

no mna by skor ako prstenec zaujimalo aky mas manual lebo ja mam manual taky isty ako je tu na fore pristupny na stiahnutie NC 700 X SK
a tam sa nic nepise o nastavovani svetla takze nie som pan Boh aby som vsetko vedel a ti poviem ze som rad ze som nasiel aspon to co som nasiel :lol: a nie este niaky prstenec :mrgreen: i ked pozeral som aj odspodu a nic som tam nenasiel :shock:
PS prefot to ako to mas v manuale nech som v obraze lebo ja to tam ozaj nemam popisane
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod puccky1 » 03 Sep 2013, 18:19

Nedalo mi to tak som si ozaj odbehol do garaze hladat ten povestny prstenec :lol:
aj som ho nasiel aj som vyskusal nastavovat a je to dobra kravina pristup nahovno ako z hora a krutit musis donemlatom aby sa to trocha pohlo takze ja si budem nastavovat po svojom popravde ten skrutkovac som odspodu triafal na ten prstenec dlhsie ako z vrchu a nehovoriac o tom ako to dole ide pomaly :mrgreen:
Ale Otik uz vie ako nastavit ostatny uz budu tiez vediet a nech si kazdy vybere akym systemom mu to bude lepsie ved o tom to je forum aby sme si navzajom aj poradili ci? :mrgreen:
firebolt ty nemas nahodou cesky manual ? niak my to nejde do hlavy ze to nastavenie tam nemam a ty mas :x
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod firebolt » 04 Sep 2013, 08:34

puccky1 : nastavenie svetla je popísané v manuáli "na stiahnutie NC 700 X SK" na tejto nc stránke. Buď dôslednejší. Je tam aj obrázok. Ja nevidím problém v nastavovaní podľa manuálu. Vytočím riaditka tak aby v mieste nastavovania bolo čo najviac miesta, zasuniem skrutkovač z náradia od NC do prstenca a už nastavujem. Pre mňa je to otázka pár sekúnd. Ak to niekomu nevyhovuje, nech si nastavuje svetlo priamo cez nastavovaciu skrutku alebo keď chce hoc aj posúvaním predných tlmičov v okuliaroch. :D Každý nech si vyberie sám ako bude nastavovať svetlo. :)
firebolt
**
**
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 30 Apr 2013, 16:18
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod puccky1 » 04 Sep 2013, 18:59

Ty kokos tak ako je debilny pristup k tomu nastaveniu tak je debilny aj ten navod a uz som to v nom konecne nasiel ale priznam sa ze keby som tu skrutku nenasiel bez neho tak sa s toho obrazku nevysomarim :lol:
hm nabuduce budem asi doslednejsi :mrgreen:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod Palciak » 07 Sep 2013, 21:25

Ja som toto riesil pred 3-4 mesiacmi. Kedze som na to vtedy neprisiel, vzdal som to.
Asi tu budem este za vacsieho truhlika ako puccky1.

Podla mna je to podobne blbo urobene ako nastavovanie zadneho tlmica. Cakam kto sa odvazi o tom zalozit temu.
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod THeBaNDiT » 27 Dec 2013, 18:59

Pripojím sa do tejto témy malou pripomienkou: neslúži pre zregulovanie svetiel pri jazde vo dvojici zadný tlmič a jeho nastavenie? Predsa dostať motorku do normalnej polohy (pri zaťažení) a jazdných vlastností... Nastavenie svetiel skrutkami považujem za takmer jednorázovú záležitosť, aby to pri bežnom zaťažení svietilo tam, kam má.

NC700x (ešte) nemám, takže manuál som ešte neštudoval, no logika mi tak vraví...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod otik » 27 Dec 2013, 20:09

THeBaNDiT>zadný tlmič není u NC 700 nastavitelný pokud vím
otik
***
***
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 13 Jan 2013, 17:47
Bydlisko: Jeseník
Motorka: Honda NC 750X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod jets » 27 Dec 2013, 20:25

otik píše:THeBaNDiT>zadný tlmič není u NC 700 nastavitelný pokud vím


tak tak, není
jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Seřízení sklonu světlometu

Poslaťod Puggy » 27 Dec 2013, 20:35

THeBaNDiT píše:Pripojím sa do tejto témy malou pripomienkou: neslúži pre zregulovanie svetiel pri jazde vo dvojici zadný tlmič a jeho nastavenie? Predsa dostať motorku do normalnej polohy (pri zaťažení) a jazdných vlastností... Nastavenie svetiel skrutkami považujem za takmer jednorázovú záležitosť, aby to pri bežnom zaťažení svietilo tam, kam má.

NC700x (ešte) nemám, takže manuál som ešte neštudoval, no logika mi tak vraví...


... a manuál máš tu na fóre, takže si ho môžeš dopredu naštudovať :idea:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Ďalší

Späť na Svetlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia