Navigace

(navigácia, pôzdra, držiaky, napájanie, ...)

Re: Navigace

Poslaťod puccky1 » 16 Jan 2018, 12:35

Ja mam staru Navigon 40+ a mne dopravne spravy idu v cechach ale na slovensku to nie je podporovane
Tusim je to funkcia Tmc?
Mozno som napisal blbost musel by som sa doma pozriet do papierov ale viem ze u nas mi to neukaze nehodu zdrzanie a podobne veci v zahranici ano

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 16 Jan 2018, 13:52

Ano, je to RDS-TMC, u nás to celkem funguje, v Rakousku a Německu lépe (rychleji). Jinak doplnění k mému předchozímu dotazu - podařilo se mi zjistit, že u Tomtomu výraz "doživotní" znamená do konce funkčnosti přístroje (např jeho rozbití), není tam jiné časové omezení.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod georgoo » 16 Jan 2018, 15:17

HonzaR,
na TT 400 je drziak do auta, stacila by ti jedna navigacia. Len taky tip, ak si neuvazoval aj takto :)
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 16 Jan 2018, 15:32

Ale jo, já mám ten premium pack, ale často se nám stává, že s autem jede manželka a já (jinam) na moto... :D Na jednu stranu výhoda, na druhou musím mít určité věci double :? Ale v autě se bude hodit aspoň velký display, RDS-TMC doprava.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Supi » 16 Jan 2018, 16:27

"Dozivotna podpora" - Garmin to mal kedysi tak, ze ak si si pristroj registroval, tak sa nedal preregistrovat. Jeho predajom bolo treba poskytnut kupujucemu aj pristup na my.garmin.com konto. Inak sa nedali aktualizovat mapy.
Teraz to uz tak myslim nemaju.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 16 Jan 2018, 17:03

No, já nahrazuji asi 10let starého garmina, u kterého přestalo fungovat RDS-TMC, ale mapy se stále aktualizovat dají. Ale zástupce TT mi tohle garantoval, že jejich "Lifetime" je dokud přístroj bude fyzicky fungovat, žádné časové omezení.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Supi » 16 Jan 2018, 17:49

Vsak ani Garmin casovo neobmedzuje "lifetime" podporu. ;)

Ale, prave som si precital ich lifetime podmienky a pisu v nich, ze podpora plati pocas celej zivotnosti produktu definovanej ako "useful life".
Useful life = pokym su aktualizacie, ktore pristroj zvladne. Ak napriklad pridu nove mapy, ktore sa nezmestia do starej navigacie, pripadne ich stara navigacia nezvladne, tak "useful life" konci a konci nim aj podpora daneho zariadenia.
Lifetime podpora sa neda preniest na iny produkt, alebo osobu.

zdroj: https://www.garmin.com/en-US/legal/lmdisclaimer
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod yenkie » 17 Jan 2018, 14:50

Zvazujem kupu novej navi, uz si ju zasluzim. Moja stara ma maly display, tak ako ona som zostarol aj ja, zrak sa zhorsil, nevidim na nu dobre. Zvazujem Garmin alebo TT. A kedze sa tu bavite o navigaciach, jeden dotaz na majitelov TT. Docital som sa na roznych forach, a dokonca aj videa na youtube to potvrdili. Je vela kritiky na display. Udajne reaguje na dazdove kvapky ked prsi. Priznal to aj sam vyrobca, a udajne vymenou novych displayou sa to zlepsilo.
yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 17 Jan 2018, 15:02

Ktore TT to robia? Ja osobne mam Rider (ten so ksiltom) a ani raz sa mi to nestalo. Zvazoval som vymenu za novsi, preto ma to zaujima...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod yenkie » 17 Jan 2018, 15:08

yenkie
*****
*****
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 10 Jan 2013, 15:29
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 17 Jan 2018, 15:25

Nedalo mi to, hned jsem to šel vyzkoušet, náhodou mám dnes svůj TT rider 400 s sebou v práci kvůli aktualizaci. Když na displej pustím vodu z kohoutku, opravdu to spouští nahodile kam zrovna proud dopadne, jako na těch videích. Ale - když si představím jízdu v dešti, displej nedostává zdaleka takovou zátěž, jakou je proud vody z kohoutku. Já si teď konkrétně nevzpomínám, že bych měl za jízdy v dešti s GPS nějaký problém. A to jsem v dešti s Riderem400 jel opakovaně.
Jakmile bude déšť, vylezu s navigací ven a uvidíme...
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Navigace

Poslaťod dreamer » 17 Jan 2018, 17:17

@admin, obavam sa, ze vacsi display ti nepomoze lepsie vidiet. Texty a informacie budu rovnako male, akurat sa ich tam zmesti viac. Pokial sa neda text zvacsit, tak uvidis uplne rovnake h***o ako na mensom displayi. Skusal som a ostal som pri starej 550 od Garmina, aspon zabera menej miesta.

Pozri napr. skusenost s TT 450 tu, o velkosti textov sa pise v prvom prispevku:
http://motoride.sk/?P=phorum&tema=turistika&tid=76710
Honda NC750D Integra
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207
Obrázok užívateľa
dreamer
****
****
 
Príspevky: 178
Registrovaný: 15 Sep 2016, 15:00
Motorka: Honda Integra 750

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 17 Jan 2018, 20:59



Dik za info, skusil som a hlasim ze starsi Rider tento problem nema... Ostavam teda u neho.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod HonzaR » 29 Jan 2018, 09:03

Tak nakonec jsem pořídil Tomtoma Go620. Vše dobré, spokojenost, ale jedna věc mi chybí. Nejde mi v PC vytvořenou trasu přehrát do navigace, jako to běžně dělám v Riderovi 400. Mám obě navigace v Tomtom MyDrive registrované, ale když v Tyre kliknu na "přenést do TT" píše mi to, že "zařízení toto nepodporuje". Netušíte, zda se to dá nějak vyřešit? Dík.
Obrázok užívateľa
HonzaR
*****
*****
 
Príspevky: 310
Registrovaný: 23 Mar 2015, 08:54
Bydlisko: Praha
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod georgoo » 29 Jan 2018, 15:19

HonzaR píše:Tak nakonec jsem pořídil Tomtoma Go620. Vše dobré, spokojenost, ale jedna věc mi chybí. Nejde mi v PC vytvořenou trasu přehrát do navigace, jako to běžně dělám v Riderovi 400. Mám obě navigace v Tomtom MyDrive registrované, ale když v Tyre kliknu na "přenést do TT" píše mi to, že "zařízení toto nepodporuje". Netušíte, zda se to dá nějak vyřešit? Dík.


Ja to bezne robim takto na TT rider:
Ked vytvoris itinerar v Tyre, uloz to ako *.itn (pripona itn)
Ked si pripojis navigacku k PC, neotvaraj to cez program, ale normalne ako USB a prekopiruj to do adresara ITN v navigacke.
Odpoj navigacku a zapni, daj itinerar a mas to tam :)
Toto ma vyhodu, ak ides s niekym, kto ma TT, mozes mu poslat itinerar a on si to vie skopcit do navigacie.

No ale Go260 je autonavigacka, ta neviem, ci ma funkciu itinerara ???
Ak tuto funkciu nema, nemas to kam skopirovat, preto ti to nejde.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS, Mobil

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia