Navigace

(navigácia, pôzdra, držiaky, napájanie, ...)

Re: Navigace

Poslaťod Dovi » 24 Mar 2016, 08:59

Kolega Geoffrey na Motorkářích 23.3.2016 píše:

Navigace jsou mým koníčkem už docela dlouho. Předělávám je, přehrávám software, mapy, Navcory a nevím co ještě. A už jsem jich měl taky docela dost. Posledních asi 10 navigací, co jsem koupil, byly vše navigace z Číny, cena max 2500,-. Pro kamiony, auta a motorky. Sám mám nyní poslední verzi čínské moto navigace (vzal jsem 2 kusy) Pro představu: Navigace (na tu cenu nekoukejte, jen jsem našel odkaz na první, co je stejná, jako ta moje) . Perfektní zpracování, veškeré držáky a kabeláž v ceně. To že je v ceně software, včetně map EU ani nemluvím. Stejně si tam ale hned nahrávám svůj software i mapy. Měl jsem několik Tomtomů, Beckerů, Garminů, Mio (některé i ještě mám) a nevím co ještě. Bohužel tyhle čínský kousky se vyrovnají všemu, co jsem kdy měl. Toť realita. A fungují naprosto perfektně. Na moto jsem koupil za poslední 2 roky 5 kousků a všechny fungují u mých kamarádů na 100%.

Foto mé aktuální China navigace:
Obrázok
(zvětšení rozkliknutím)

Jen jsem nakonec místo origo držáku použil americký RAM, jelikož mi pasoval na rozteč spojkové páčky. Cena komplet držáku 1000,- Kč, navigace 2400,- včetně dopravy. Software Izraelská verze iGO Primo, Mapy 2015, Q3.
Z principu toho, že mapové podklady dělají 2 firmy, nevím proč bych měl utrácet 8-16 tis. za "známé" motonavigace, když mě naprosto stejnou ( po úpravách 100% lepší) službu udělá kvalitní čínský noname za 2500,-


http://www.motorkari.cz/tema/?t=150516& ... oto8999159
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 24 Mar 2016, 09:31

Toto vsetko sedi, ak je to tvoj konicek sediet za pocitacom a pripravovat navigaciu na to aby fungovala, aby bola aktualna a riesis plan cesty. Proste sa s tym musis furt piplat (kedysi som to robil aj ja, skusal som rozne navcore co je firmware apd.). Pito zdoraznuje, ze chce aby mu navigacia sama navrhovala trasy, to vsak dokaze na jednicku len TT a po nom Garmin. Zvolis si uroven zatacek a aj uroven nadmorskej vysky aku si zelas na trase.
Ale mozno ak mas v okoli cloveka co "Předělávám je, přehrávám software, mapy, Navcory a nevím co ještě" a je ochotny ti to vzdy na pockanie aktualizovat, prosim (teda okrem planovania vzrusenia v navigacii).
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 24 Mar 2016, 09:40

No doplnim, ze v podstate to som robil aj ja so Sygicom. Trebalo si na to sadnut a riesit. V poslednej dobe tiez hapruje, najma v kopcoch. A nepotrebujem sa dostat do situacie (najma ja, moj orientacny zmysel je na bode velka 0), ze pojdem s priatelkou Tour de Alpy a niekde vecer pod stresom sa mi navigacia blokne a mam problem. Ak to pritiahnem za vlasy, ja sa bez navi nedostanem ani do susednej dediny a tak ju potrebujem 100% spolahlivu.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Dovi » 24 Mar 2016, 09:43

BrAtKo i Pito, OK, ale to nebyla žádná reakce na nikoho ani na nějakou konkrétní potřebu.
Dával jsem to sem jako spíš obecnější příspěvek vhodný do tohoto vlákna zabývajícího se navigací. A jako dost zajímavý a inspirující pohled z druhé strany cenového spektra - a od člověka, který se tím zřejmě hodně zabývá. Může to být i pro dost lidí vhodná alternativa...
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 24 Mar 2016, 09:48

To suhlasim, ale tie sluzby dokaze poskytnut aj akakolvek autonavigacia za 50E plus puzdro (ak nepocitam ovladanie v rukaviciach).
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 24 Mar 2016, 09:53

Dovi, ver mi, ze by mi bolo milsie kupit nieco take lacnejsie. Mam interkom z ciny a som spokojny. No moto navi od zabehnutych vyrobcov jednoducho davaju nejaku nadhodnotu, ktore zial tie ciny poskytnut nedokazu. Bratkova poznamka je teda na mieste, ze toto dokazu poskytnut aj klasicke auto navi, ktore kupim v cine uz od 30e hore a vyhram sa s nimi. Kto vsak uplne nie je odkazany na navi a vie robit s mapou je to podla mna super moznost. Ja potrebujem jednoducho taku, ktoru zadam a spolahlivo naviguje. Ziadne tabule, mapy v tankvaku a tak. To sa potom radsej rozplacem :D :lol: :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod georgoo » 24 Mar 2016, 12:16

Pito,
ja mam Tomtom Rider Europe, ak sa nemylim ma oznacenie TomTom Rider V4
Skusenosti:
- pri klasickom navigovani, Naplanovat trasu, na bod, miesto, ... je mozne vlozit len jeden prejazdovy bod
- ak chces viac prejazdovych bodov, musis si vytvorit ITINERAR, je tam na to menu, spociatku je to trochu chaoticke, ale ked sa s tym naucis robit, je to fajn
- itinerar ti ulozi az 47 prejazdovych bodov
- itinerar sa da ulozit do pamate a potom si loadnes ten, ktory potrebujes (neviem kolko itinerarov sa da ulozit, ja som mal najviac tusim 12)
- ukladanie prejdenych tras neriesim, to ma nezaujima

Ja pouzivam navigaciu pre navigovanie + nieco ako "okienko do buducnosti" aj ked nemam zadanu trasu, vidim cestu pred sebou.
Zapisovanie prejdenej trasy ma nezaujima, takze som to ani neskusal.
V krabici bola navigacka, drziak RAM, a napajaci kabel s poistkou.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 24 Mar 2016, 12:42

Super, zistil som ze TomTom Rider v4 = v5 = 2013. A prosim ta, je mozne do toho stiahnut aj navigacny voice v SK ci CZ ? Ked to spojis s mobilom, stiahne telefonny zoznam z mobilu a ked niekto vola vidis na LCD TT hej ?
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod puccky1 » 24 Mar 2016, 13:23

Ked to tu citam az sa cudujem ako su podaktori naviazani na techniku
Ludia to ako vzdy ked sa idete prevetrat tak si najprv precizne planujete trasu?
A potom ked dojdete vecer domov tak sa na to pozerate v pc ako presne ste isli?

No ja povacsinou ani ked moto tlacim z garaze este neviem kam zabludim a povacsinou ked zabludim je to aj pekny vylet
Malo kedy pouzivam navigaciu lebo vacsinou ani neviem kam idem tak mi je to sumafuk kde skoncim tak najcastejsie volim na navigacii domov aby som vedel kolko mi ostava este casu na tulanie

A preto dodnes nemam motonavigaciu ale iba z auta Navigon a vobec mi nevadi ze cez obal na nej prd vidim ved aj tak presny ciel na nej volim len par krat do roka
Ale hold jazdy je iny a kazdemu nieco ine vyhovuje a preto v dnesnej dobe niekomu nieco radit co kupit sa velmo neoplati
Jeden krici Garmin je top druhy ze nic horsie nemal ze ho vodi kade tade ze radsej TT
To iste aj gumy niekto Dunlop niekto rad Pirelli detto olej Castrol / Repsol

K navigaciam uz bolo povedane dost kazdy si musi vybrat uz len podla svojich priorit

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Navigace

Poslaťod BrAtKo » 24 Mar 2016, 13:33

Prave preto Pito chce, aby navigacia planovala za neho zaujimavu trasu, aby si si doma nemusel nic pripravovat, nemusis dokocna ani body prejazdu davat, vobec nic, staci ciel. Tak fungujem aj ja, ale vzdy si urcim ciel (aj v podobe ze sem sa idem najest), rano vstanem a podvecer veceriam pri mori, spontanne ranne rozhodnutie. Poznam pre a proti TT/Garmin, zalezi ake su tvoje priority a podla toho si vyberies. Nemusis ani mat ciel, navi ti navrhne peknu okruznu trasu len z oblasti nazoomovanej na mape.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Navigace

Poslaťod dukyno » 24 Mar 2016, 13:49

Keď sa idem vyvetrať, tak trasu extra neplánujem. Ale záznam trasy mám pustený vždy.

Takisto mám navigáciu aj ako "oči čo vidia až za zákrutu" aj keď nemám aktuálne vloženú trasu.

Keď idem na väčší výlet, plánujem trasu cez google mapy+ earth + papierový sprievodca, výsledné trasy (ak idem na viac dní) uložím ako itineár cez dropbox rovno do navigácie.
Rád si trasu tvorím sám, funkcia"zákruty" moto navigácií ma necháva úplne chladným :).

Na záznam trasy používam locus. Je to aj kvôli tomu, že si viem v mape zobraziť všetky trasy naraz. Hodí sa mi to napríklad pri plánovaní trasy po rakúsku, kde viem rýchlo zistiť, po ktorej ceste som ešte nešiel a podľa toho upraviť cestu :)

Obrázok
dukyno
****
****
 
Príspevky: 151
Registrovaný: 05 Feb 2016, 21:16
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 24 Mar 2016, 14:07

Chalani, dik moc za prispevky, ten jeden prejazdny bod ma dost mrzi, Sygic ich zvlada ani neviem kolko, ale dost :)

Tak Gerogoo, to mas vlastne to co chcem, si s niecim vyslovene este nespokojny, resp menej spokojny okrem tych bodov? Hlasove povely su v akom jazyku?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 24 Mar 2016, 14:17

Reso este sa spytam takto, isiel by si do nej este raz? Ci by si sa uz pozeral po niecom "lepsom"?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod georgoo » 24 Mar 2016, 14:25

Tie body su vobec neni problem :) Spravis si itinerar, teda len si vyberies prejazdove body a start navigacie, dojdi, pozries sa ako funguje :)

Co mne sa osobne na TomTome velmi paci, je to, ze prejazdovy bod nedodrzuje na 100%. To znamena, ze ta nevtiahne priamo do obce, ktoru si zadas ako prejazdovy bod, ale pokial je moznost obec obist, napr po obchvate, tak ta taha tadial. Ale da sa to tam aj nastavit, ci chces dodrzat prejazdovy bod presne, alebo tranzitnu trasu ako som pisal skor.

Co sa tyka hlasovych povelov, to ti neporadim, nepouzivam to, nemam v prilbe komunikator.
NC750X (2014-2017), Tracer 900 (2017:-)
Obrázok užívateľa
georgoo
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 2486
Registrovaný: 03 Jún 2014, 19:43
Bydlisko: Trnava
Motorka: Iná

Re: Navigace

Poslaťod Pito » 24 Mar 2016, 14:29

To je super, ja ked oznacim, kludne ma to aj do pola hodi a potom chce aby som tade presiel :D

Ten hlas mi nevies zistit cez menu resp nieco podobne? To by ma vazne zaujimalo :)

Takze vravis ked zvladnem itinerar tak je to uplna pohodicka ano? Kupil by si to teda este raz? :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS, Mobil

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia