Deflektor na plexi - lapac musiek

(väčšie plexi, deflektory, ...)

Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Palciak » 08 Júl 2013, 11:32

Na NC700X je plexi velmi male. Prilbu a hornu cast bundy som mal vzdy samu musku. O neprijemnom vetre ani nehovorim.
Kupil som si vyssie turisticke GIVI. Je to ovela lepsie ako povodne, ale vznikali neprijemne turbulencie na prilbe a musiek moc neubudlo.
Dlho som hladal riesenie. Je na trhu vela roznych deflektorov, lizatiek a vylepseni.

Po dlhom vyberani, hladani a skusani som nasiel take ktore sa SUPER hodi na turisticky stit GIVI. Rovnaka sirka a podobne tvarovanie.
Vlastna skusenost po vyse 3.000 km: vyrazne znizenie turbulencii, hluku, ucinne zachytava hmyz a necistoty.
Mam podstatne cistejsie plexi ako pred montazou. Moznost jazdit aj s otvorenym plexi na prilbe.
Prijemnejsia jazda aj v dazdi, za autami ktore viria vodu. Ked si pri jazde dam ruku pred prilbu nefuka ziadny vietor. Pritom vidim ponad plexi.
Je nastavitelny v 6 polohach, ale najradsej mam tu najvyssiu.
Do plexi sa vrta, preto su spoje pevne a nelaka zlodejov ho demontovat.

Kedze sa viaceri bikeri pytali na moju vlastnu skusenost a na montaz, po vysvetleni chceli taky isty deflektor.
Kupil som preto navyse priesvitne aj tmave deflektory MRA.

Ak ma niekto zaujem, nech mi napise SS. Poslem mu cenu, pripadne aj urobim kompletnu montaz.
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Palciak » 16 Júl 2013, 21:32

TEORIA
Prílohy
06.jpg
06.jpg (7.67 KiB) Zobrazené 1070 krát
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Palciak » 16 Júl 2013, 21:45

Nemozem sem hodit 3x moje foto po montazi a "'zamuskovany"" deflektor po vecernej jazde, pritom plexi na prilbe takmer ciste.
Nepreslo mi to, obrazky nad 256 kB sa nedaju vlozit - ze je subor prilis velky. Snaha bola... :roll:
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod jets » 18 Júl 2013, 08:08

jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Palciak » 18 Júl 2013, 09:06

V PRAXI.
Ked som mal origo male plexi, spinava a zamuskovana bunda a plexi na prilbe.
Ak som nezalahol jazda nad 90 km/h takmer ako na nahaci :ugeek:
Po montazi turistickeho GIVI stitu ciastocne zlepsenie. Bunda cista, ale zamuskovana prilba a turbulencie.
Po montazi deflektora na stit GIVI mam vyrazne zamuskovany deflektor, ovela menej stit GIVI a takmer
ciste plexi na prilbe. Turbulencie zmizli, da sa jazdit aj s otvorenym plexi. Skusenost po asi 3.000 km :)
Prílohy
83 (2).jpg
81.jpg
80.jpg
Maly motorkar nie je ten co ma malu moto, ale ten co malo jazdi.
Velky motorkar nie je ten co ma velku moto, ale ten co vela jazdi.
Obrázok užívateľa
Palciak
**
**
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 11 Mar 2013, 22:06
Bydlisko: Bratislava vidiek
Motorka: Honda NC 750X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Supi » 18 Aug 2013, 12:32

Ja som si na svoju nc700x kupil plexi Puig s deflektorom: http://www.ebay.com/itm/181173356727?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648
Mam 185cm. Plexi dobre rozraza vzduch od tela, prilba je vsak stale pod naporom vetra. Nevadi mi to, vyssie plexi som uz nechcel.
Vyhody nastavitelneho deflektora:
- nevznikaju ziadne neprijemne turbulencie v okoli prilby. Na zahranicnych forach som sa docital, ze s vyssim plexi bez deflektora (Honda Touring, Puig cisto plexi, a pod.) vznikaju neprijemne dunive zvuky. Tu som si nic take nevsimol.
- deflektor chyta dost vela musiek a inej havede. Prilbu mam po jazde cistejsiu ako predtym. Ak, tak nejake musky chytam do vrchnej casti prilby (nad priezor).

Nevyhody Puig ako takeho:
- po namontovani sa nadrzka brzdovej kvapaliny pri plnom otoceni raditok doprava suchala o plexi. Dost to vrzgalo, pri kazdom prudkom toceni (na fest) ma to vzdy prekvapilo, co sa deje. Vyriesil som to gumenymi podlozkami pod vrchne sroby, ktorymi je plexi uchytene. Spodne som nechal original, ako boli.
- po cca 9tis km sa uvolnili spodne gumene matice, ktore drzia plexi. Nevydrzali napory vetra. Chyba tam nosna konstrukcia ako ma originalne plexi od Hondy. Budem ich muset nehradit niecim inym (napevno prisrobovat).

puig0web.jpg
Prílohy
puig3web.jpg
zamknute riaditka = skoro plne otocene a medzera medzi riaditkami a plexi po spominanej uprave.
puig2web.jpg
Naposledy upravil Supi dňa 21 Aug 2014, 22:46, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Jirka » 26 Nov 2013, 18:16

Puccky to ses pěkně rozjel s těma doplňkama. Jaké to je s tím deflektorem na plexi? Mám do toho jít? Jaký typ si koupil?
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod puccky1 » 26 Nov 2013, 19:27

Jirka píše:Puccky to ses pěkně rozjel s těma doplňkama. Jaké to je s tím deflektorem na plexi? Mám do toho jít? Jaký typ si koupil?

Deflektor som kupil od Palciaka a zatial som s nim najazdil len skusobne 80 km a moje poznatky su nasledovne :
Predtym som mal plexi v hornej polohe ale stale to nebolo dobre tak som pod vrchne skrutky podlozil gumene podlozky aby som
zmenil sklon plexi a tym padom vzduch isiel podstatne vyssie ako bez podloziek ale pri otvorenej prilbe mi stale fukalo do oci .
Ked som namontoval rukovate tak plexi som musel dat na dolnu polohu lebo mi zachytavali pri vytoceni na doraz co som vedel uz ked ich keto
namontoval a preto som hned objednaval deflektor od Palciaka s nadejou ze to bude stacit ale ja mam asi divnu postavu aj ked som maly
tak telo mam dlhe a som zas na tom istom ako ked som mal plexi na hornej polohe a podlozene podlozkami.
Podlozky som mohol nahodit hned ale chcel som to nahodit najprv origo aby som to vedel otestovat a teraz uz len nahodim
podlozky a budem mat vyriesene aj rukovate aby neklepkali z lahka a predpokladam ze aj vzduch pojde nad oci.
Keby som nemusel davat plexi do spodnej polohy tak je to super :lol:
A este jedna poznamka vrtal som to so super ostrymi vrtakmi kedze tupe som mal v robote :lol: a bol problem ze sa mi strasne zahryzavali
do plexi a mal som nervy som myslel ze to plexi praskne ale nekoniec som to vyriesil spatnym chodom vrtania a nemalo to chybu :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod jets » 27 Nov 2013, 17:00

puccky1 píše:Deflektor som kupil od Palciaka a zatial som s nim najazdil len skusobne 80 km a moje poznatky su nasledovne :
Predtym som mal plexi v hornej polohe ale stale to nebolo dobre tak som pod vrchne skrutky podlozil gumene podlozky aby som
zmenil sklon plexi a tym padom vzduch isiel podstatne vyssie ako bez podloziek ale pri otvorenej prilbe mi stale fukalo do oci .
Ked som namontoval rukovate tak plexi som musel dat na dolnu polohu lebo mi zachytavali pri vytoceni na doraz co som vedel uz ked ich keto
namontoval a preto som hned objednaval deflektor od Palciaka s nadejou ze to bude stacit ale ja mam asi divnu postavu aj ked som maly
tak telo mam dlhe a som zas na tom istom ako ked som mal plexi na hornej polohe a podlozene podlozkami.
Podlozky som mohol nahodit hned ale chcel som to nahodit najprv origo aby som to vedel otestovat a teraz uz len nahodim
podlozky a budem mat vyriesene aj rukovate aby neklepkali z lahka a predpokladam ze aj vzduch pojde nad oci.
Keby som nemusel davat plexi do spodnej polohy tak je to super :lol:
A este jedna poznamka vrtal som to so super ostrymi vrtakmi kedze tupe som mal v robote :lol: a bol problem ze sa mi strasne zahryzavali
do plexi a mal som nervy som myslel ze to plexi praskne ale nekoniec som to vyriesil spatnym chodom vrtania a nemalo to chybu :lol:


já mám deflektor taky od Palciaka a jsem s tím moc spokojený, kolikrát jsem byl rád za nějaký závan vzduchu :-), kryje to perfektně. Taky můžu potvrdit problematické vrtání, dávejte si na to pozor, plexi velmi snadno praskne když se vrták zakousne
jinak ty blinkry jsou super, líbí se mi to, škoda, že už kryty mám...
jets
****
****
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 28 Mar 2013, 15:29
Bydlisko: Břeclav
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Badyss » 28 Nov 2013, 09:19

Jistě již máte plexi provrtané, nechci tady dělat chytrýho, ale trochu do toho dělám, takže drobnou radu ohledně vrtáků.
Pro vrtáky na ruční vrtání (nemusí být jen ruční) platí, že vrták by se měl pod broušenou hranou podbrousit o více než 90st (jakoby do tupa).
Blbě se to vysvětluje, zkusím obrázek

Obrázok

Podbroušená místa jsem označil červeně. Prostě vrták lehce lízněte z boku (sražte mu ostrou hranu) a určitě se přestane hryzat (hlavně při dovrtávání).
Může se zdát, že se tímto ztupil, ale není tomu tak.
Badyss
**
**
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 26 Jan 2013, 10:18
Motorka: Honda NC 700S

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod puccky1 » 28 Nov 2013, 17:51

Pre mna uz neskoro ;) ale kazda rada dobra pre ostatnych co ich to este len caka :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod Pepa8 » 25 Jan 2014, 19:26

Ahoj, taky jsem si poridil deflektor a absolutne bez problemu jsem diry vyvrtal spiralovym vrtakem na drevo,ktery ma středící hrot.
Pepa8
**
**
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Sep 2013, 21:19
Bydlisko: Karlovarsko.CZ
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod jezdec74 » 26 Jan 2014, 22:49

Chlapi, můžete mi někdo změřit rozteč u toho deflektoru ?
Ale jen pokud to máte na vyšším plexi od Givi.
Je to deflektor MRA VTA ?
Díky.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod jezdec74 » 02 Feb 2014, 18:19

Tak mám to pexi vyvrtáno. Pokud se to někdo chystá taky dělat, tak doporučuji tyto vrtáky

Obrázok


Půjčil jsem si tuto sadu v práci a odzkoušel na starém plexi.
Žádné chlazení a podobně.
Tlačit jsem mohl jak jsem chtěl, všechny díry byly hotové za necelou minutu, šlo to jako do másla :D :D :D .
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod PotkanDudu » 09 Máj 2014, 16:02

Ahoj,
ve středu 7.5. provedl Palciak montáž deflektoru i na mém X-ku (ještě jednou děkuji Palo). Od té doby ve středu 8.5. najeto 670 km (Zábřeh-Uherské Hradiště-Harmanec-Banská Bystrica-Ružomberok-Žilina-Zábřeh) a super. Turbulence minimální, mušky na deflektoru, hledí helmy čisté. :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
PotkanDudu
****
****
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 16 Mar 2014, 11:32
Bydlisko: Zábřeh na Moravě, Olomoucký kraj, Česká republika
Motorka: Honda NC 700X

Ďalší

Späť na Plexi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia