Deflektor na plexi - lapac musiek

(väčšie plexi, deflektory, ...)

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod jackplay » 17 Jún 2015, 13:14

vyzera to velmi funkcne, diky za tip, ale dizajnovo sa mi to nepaci... robi to tej motorke dalsi "zobak"... neni to uz moc, Antone Pavlovici...? :-)
jackplay
**
**
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 08 Máj 2013, 21:09
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod BrAtKo » 17 Jún 2015, 13:17

Zalezi co je tvojim cielom, ci dizajn, alebo 100% funkcnost. Lebo vies, kazdy nakup plexi a deflektora je loteria s neistym vysledkom, ktora stoji dost penazi (ak nieco kupis a nie si spokojny mozes to predat a skusit opat ine). Tuto mas take rozpatie, ze sa to musi trafit do optimalnej vysky. V lete stiahnes uplne dolu, v meste odstranis uplne, ked prsi ci fuka, das hore... Proste parada s dobrymi referenciami.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod ole18 » 17 Jún 2015, 13:51

jackplay píše:cafte chlapi,

tiez mam turisticke plexi od Givi (inak mam novo namontovane kryty ruk od SW Motech a pri dolnej polohe stitu uplne v pohode sa daju vytocit riaditka - to len na margo inej diskusie tu...). Riesim tiez deflektor, mam vyhliadnute dva od styxu:

vrtaci:
http://www.eshopstyx.sk/p/3133/mra-deflektor-universal
nevrtaci:
http://www.eshopstyx.sk/p/13204/mra-def ... y-nevrtaci
(z obrazka nie je jasne, ako je tam ten nevrtaci pripevneny, ked je v strede plexi... )

mate nejake skusenosti? s tym vrtanim nevidim az taky problem, chce to podla len jemnejsiu pracu a novy vrtak, asi najlepsie ten na drevo so spickou v strede...



Ako tak pozeram tak prvy link je to co som pisal cislo 3 a tvoj druhy link je zly pouzity obrazok,
prepdokladam tam mal byt zobrazeny tento:

http://www.bikehps.com/acatalog/MRA_X-c ... ector.html

pretoze oba co si poslal su vrtacie akurat ine tipy, na tie som narazil na MRA stranke.
.........OLE-18..........
-----------------------
| Obrázok |
-----------------------
Obrázok užívateľa
ole18
***
***
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 12 Nov 2014, 18:16
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod martas1 » 17 Jún 2015, 15:13

Já mě Givi Airflow na skútru a nemohl jsem si ho vynachválit . Jen nevím jak to bude vypadat na NC . :D
Obrázok užívateľa
martas1
****
****
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 04 Jan 2015, 15:55
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Iná

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod THeBaNDiT » 17 Jún 2015, 15:17

daj si do youtubu "givi airflow nc750x" a vyhodí ti dve videá od nejakého Antonia... ;)


mňa by skôr zaujímalo, pod akým kódom sa Airflow pre NC750X predáva, za akú cenu, a či je to komplet... lebo na givi oficiálnej strá ke som to pre NC nenašiel...
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod THeBaNDiT » 17 Jún 2015, 15:51

Tak uz asi viem, preco som to este nikde nenasiel... to preto, lebo to neexistuje. V spominanych dvoch videach (predstavenie a jazda) sa jedna o prerabku resp. skombinovanie standardneho Givi plexistitu D1111ST a Airflow deflektora... chlapik si navrtal povodne plexi, umiestnil do nich uchyty z ineho modelu a na ne pripevnil deflektor... i tak sa mi hned nezdalo, ze ked to ma v tej hornej polohe, trcio mu to nad spodne plexi len minimalne... :)


Predpokladam, ze ak by Givi urobilo Airflow pre NC oficialne, bolo pri pri vrchnej polohe isto vyssie nad tym spodnym plexi (tak, ako je tomu u inych modelov). No co som cital na tusim amerckom fore, GIVI vraj nad tym neuvazuje...
Prílohy
givi airflow nc750x.jpg
vrtane povodne plexi D1111ST
givi airflow nc750x 02.jpg
najnizsia poloha
givi airflow nc750x 01.jpg
navyssia poloha
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod BrAtKo » 17 Jún 2015, 16:48

Poviem ti to presne. Samotné airflow sa predáva len ako náhradný diel asi za 45€. K tomu si kúpiš úchyty čiže montážnu sadu asi za 15€. Plexi som dostal od kamosa a sadu mam uz na ceste z CZ. Šablónu na otvory mi poslal tuším HonzaR ktorý si to dával na Integru. Na NC750S to bude vyzerať smiešne ale to je mi jedno len dúfam ze odpor vzduchu mi nezlomí celé MRA plexi do ktorého to idem navŕtať. A tu je ten shop http://www.motocyklovedily.cz posiela na Slovensko a cena je nižšia ako z norcobikes.sk.
Naposledy upravil BrAtKo dňa 18 Jún 2015, 13:22, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod puccky1 » 17 Jún 2015, 18:45

Hm chlapi ja vam neviem som asi jeden z najmensich na fore ale ja mam plexi Givi v najvyssej moznej polohe ako sa len da
cez Georgovu G 1 Vyssie uz nedam koli riadidlam ktore su tiez zdvihnute o 3 cm plus uz tu Georgovu G1 mam na vrchnych skrutkach
podlozenu aby vzduch isiel este vyssie nad hlavu a deflektor mam stale vo vrchnej polohe .
Neviem si predstavit ze by som s tym mal este kedy kolvek laborovat .
Nechcel som aby mi fukalo a aby som nemal stale zasranu prilbu od musiek a to sa mi podarilo docielit dole nizsie ho nedam aj keby som sa mal uvarit za nim :lol:
PS: uz dvakrat mi vytrhlo plexi s uchytov tak si dobre rozmyslite co si tam namontujete tie origo skrutky co maju maticky v gumyckach stoja za ho...
ked my odpadlo druhy krat tak som dal dlhsie skrutky a z druhej strany velko plosnu podlozku a zaistil maticou teraz ak vytrhne tak len s celym budikom ale ja naivne dufam ze aspon ten to vydrzi
Ono cim vacsie plexi alebo deflektor ci cokolvek vacsie aby vam nefukalo robi aj vacsi odpor vzduch a v Honde asi ratali ze NC bude chodit len na spotrebu maximalne devadesatkou :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod BrAtKo » 17 Jún 2015, 19:04

Ja som ale zistil teraz s novou prilbou že sa všetko radikálne zmenilo a uz nemám taku potrebu riešiť plexi kvoli hluku. Jedine tie mušky.
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod puccky1 » 17 Jún 2015, 19:12

Veru pravdu mas dobra prilba je zaklad ale kedze ja mam sunku tak som plexi musel riesit :lol:
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4326
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod keto » 17 Jún 2015, 23:32

Tak tohle stavitelné pexi jsem měl komplet od Givi na skůtru Honda SH300 a nijak mi to nepřišlo,na skůtra se to hodilo,ale na motorku bych si to nedal ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod bebe999 » 18 Jún 2015, 12:58

ole18 píše:Dnes som si objednal plexi od GIVI a prave obkukavam deflektory este...tak skusim zosumarizovat aj s URL
Deflektor c.1 : http://www.motorkari.cz/motobazar/dopln ... 57364.html (+netreba vrtat ) cena 47eur
Deflektor c.2 : https://www.louis.at/artikel/mra-xscree ... r/10008898 (vyzera inak ako c.3, mate ho niekto? treba to vrtat?) 80eur
Deflektor c.3 : http://www.mra-moto.sk/deflektory/vario ... r-vta.html tiero predpokladam ma vacsina z Vas 60eur

Existuje este nejaky cenovo priatelnejsie alebo skratka iny co stoji za zvazenie? (alebo take co som tu prehliadol)
Cez vikend som si potvrdil u Dzordza a Pucckyho ze je to uzitocne ale nerad by som vrtal do plexi (popravde na to ani nemam vybavenie)


K defelktoru c.2 - existuje aj sirsia "turisticka" verzia: https://www.louis.at/artikel/mra-x-screen-tour-spoiler-einfach-verstellbar-m-abe/10008895?list=88093101
montaz je sice dost na krajoch ale efekt o to lepsi. Po troche laborovania s optimalnym nastavenim sklonu mam prilbu uplne cistu, a to som testoval aj pri 170 km/h....
bebe999
**
**
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 18 Jún 2015, 07:34
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod BrAtKo » 18 Jún 2015, 13:27

TheBandit tak presne takto to idem robit, dnes mi dosla montazna sada, samozrejme ze o nieco vyssie. Ale musim pozriet, ci viem tie sroby dat durch a poistit maticou, inak sa bojim ze mi to vytrhne. A Sko ma mensiu plochu na oporu ako na Xku.

MRA Vario ktore drzi na 4 nozickach je zle v tom, ze nemozes nezavisle nastavit sklon a vysku.

THeBaNDiT píše:Tak uz asi viem, preco som to este nikde nenasiel... to preto, lebo to neexistuje. V spominanych dvoch videach sa jedna o prerabku resp. skombinovanie standardneho Givi plexistitu D1111ST a Airflow deflektora... chlapik si navrtal povodne plexi, umiestnil do nich uchyty z ineho modelu a na ne pripevnil deflektor... i tak sa mi hned nezdalo, ze ked to ma v tej hornej polohe, trcio mu to nad spodne plexi len minimalne... :)

Predpokladam, ze ak by Givi urobilo Airflow pre NC oficialne, bolo pri pri vrchnej polohe isto vyssie nad tym spodnym plexi (tak, ako je tomu u inych modelov). No co som cital na tusim amerckom fore, GIVI vraj nad tym neuvazuje...
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod BrAtKo » 18 Jún 2015, 14:58

Tak som nafotil provizorne ako to bude vyzerat na mojom MRA Vario plexi to Givi. A tu je foto, nie je to az take zle. Pucki ty si radil dlhsie sroby, ktore vylezu zozadu a na to hodit matky ?

http://bratko.rajce.idnes.cz/Honda_NC750S/
Naposledy upravil BrAtKo dňa 18 Jún 2015, 21:20, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1408
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Deflektor na plexi - lapac musiek

Poslaťod PRx » 18 Jún 2015, 20:46

Velebnosti to je hnus, už se opakuju, ale stále nechápu proč sis BrAtKo kupoval s-ko ?!? když z toho děláš cesťák 8-?
Obrázok užívateľa
PRx
*****
*****
 
Príspevky: 339
Registrovaný: 12 Sep 2013, 10:29
Bydlisko: Plzeň ČR a Bojnice SR
Motorka: Honda NC 700S

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plexi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia