MotoBoty

(topánky, ponožky...)

MotoBoty

Poslaťod Orin » 24 Mar 2016, 10:12

Ahoj všichni,

Odešly mi moje současné motoboty (Falco, přesný typ už nevím), a rozhlížím se tím pádem po nových. Nepotřebuju vyhřívání, ale samozřejmě bych rád aby v nich šlo jezdit i v teplotách které jsou teď ráno (tedy cca 0-5 C).
Potřebuju aby dobře držely nohu (občas mívám problém s kotníkem), ovšem dalo se v nich i pár (set) metrů ujít - nepotřebuju v nich chodit na tůry, ale aby v nich bylo utrpení i dojít od motorky k hospodě bych opravdu nerad. Nechci vyloženě enduro boty, ale po polňačkách a loukách jezdím poměrně často, takže vybírám i podle tohoto ohledu. Na ceně zas tak (moc) nezáleží, ovšem pokud by nebyly za dvě pálky, určitě to udělá radost.

Najde se někdo, kdo má podobné požadavky, a současně s tím i boty které má vyzkoušené a těmto požadavkům vyhovují? ;-)

EDIT georgoo:
nove vlakno o MotoBotach, nech sa to nepletie s vyhrevom
Obrázok
Obrázok užívateľa
Orin
****
****
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 18 Jan 2013, 13:35
Bydlisko: Blansko
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod Supi » 24 Mar 2016, 13:04

Ak nezalezi na cene tak vsetko co pises splnaju Sidi Adventure GoreTex

Pouzivam ich na dlhsie vylety, kedy mam istotu, ze budem mat nohy v suchu a pohodli. Teploty od 0-40 C :)
Turistika (vybehnut par 100m na kopec a pod.) - uplne v pohode. V Alpach som bol rad, ze mam na nohach poriadne cizmy s dobrou podrazkou.

Nevyhody Sidi Adventure Gore-Tex:

- pri chodzi vrzgaju.... umela hmota sa vzadu sucha o kozu. Nicomu to nevadi, ani topanke, ani to neznizuje pohodlie pri chodzi. Len sa ludia otacaju, akoby si isiel v lyziarkach :)
- Gumu na lavej nohe, kde sa topanka dotyka radicky, mohli natiahnut az po koniec spicky. Castokrat zavadim spickou o radicku. Radicka tak zbytocne dere topanku.

- treba si zvyknut na hrubsiu podrazku. Radenie s nimi je tazkopadnejsie ako pri sportovejsich cizmach. Toto ale nie je chyba topanky, ale jej vlastnost.

Kvalitativne podobne su Alpinestar Toucan. Su trochu sirsie ako Sidi Adventure. Niekomu sadnu viac. Ked som si ich skusal, zdali sa mi viac teple ako Sidi. A zaroven maksie - maju iny system vystuzenia topanky. Sidi podla mna ochrania nohu viac ako Toucany. Chodza v nich (Sidi) je vsak stale dostatocne pohodlna.

Urcite sa daju najst aj lacnejsie a asi dobre topanky. S vyssieuvedenymi (hlavne = Sidi) vsak mam velmi dobru skusenost.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod dancul » 24 Mar 2016, 15:11

Ja som kúpil minulý rok tieto Alpinestar:
https://www.louis.de/en/artikel/alpines ... =159122801
Som dosť citlivý na nohy a dobré obutie, topánky som vyberal naozaj veeeľmi dlho. Nakoniec tieto boli pre mňa TOP.
Sú ľahké, výborne sa nosia na moto, ale sú skvelé aj pri chôdzi. Po celodennom nosení z nich nohy nepáchnu, nie sú ani prepotené.
Dalo sa v nich vydržať dokonca minuloročné horko, aspoň kým na topánky nepieklo priame poludňajšie slnko. Keď teploty klesli k nule, dal som do nich ešte jednu ponožku a zima nebola. Po roku nosenia sú stále ako nové. Takže odporúčam.
V akcii sa dajú kúpiť za cca 180€ :like:
dancul
****
****
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 27 Aug 2014, 10:50
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Orin » 24 Mar 2016, 16:05

Chlapi diky za tipy. Ty sidi se mi opravdu libi, ale je fakt ze davan $550 za boty zas moc nechci (ne ze by to neslo, ale radeji ty 200 rozdilu utratim za benzin ;-) ) . Razeni neresim, porad jeste mam automat ;-)
Ty Toucany mi pripadaji jako rozumny kompromis, zatimco ty druhe Alpinestars uz se hodne podobaji tomu co mam ted, a co chci menit, pricemz jsou o dost drazsi.
Jeste chvili pockam, jestli se nu nekdo neobjevi s jeste zajimavejsim tipem, ale z tech tri mi zatim jako nejzajimavejsi volba pripada Toucan.

Je mi jasne ze se asi daji najit i levnejsi, a pritom stale kvalitne, jde mi ale opravdu primarne o tu osobni zkusenost znamych... :-) I kdyz rozhodnuti a zodpovednost za vyber je samozrejme nakonec stejne na mne ;-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Orin
****
****
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 18 Jan 2013, 13:35
Bydlisko: Blansko
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod Pito » 24 Mar 2016, 16:11

Orin, mozno sa Ti to bude zdat smiesne v tejto spolocnosti drahych bot... Ale chcel si realne skusenosti, tak pisem. Mam tieto:

https://www.google.sk/search?q=tayga+mo ... -6toypM%3A

Boli zo vsetkych skusanych najlacnejsie (a o dost), no pohodlie na jednotku. V nijakych som sa necitil tak dobre. Ide vsak iba o moju nohu, nemusia aj Tebe sediet. Ochranu maju nadstandardnu, urcite vacsiu ako klasicke turisticke boty, no za to su skutocne pohodlne.
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Pavel » 24 Mar 2016, 16:25

Tak dilema, jaké boty si koupit řeším už roky, ještě jsem žádné motoboty neměl, momentálně jezdím v kožených kotníkových pérkách, kdysi jsem jezdil i v kanadách. Vždycky, když si nějaké vyzkouším, tak si připadám jako robocop v lyžácích. Chci nějaké měké a pohodlné i za cenu nižší ochrany ;)
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod Supi » 24 Mar 2016, 16:28

Orin, tie Sidi treba najst vzdy nejaku akciu. Ja som ich kupil za 330E - 25E (poukaz) v Louise. Inac ich predavaju vacsinou za tie iste prachy ako Toucany (ak maju na predajni obe znacky).

Dancul, Pito, tie topanky, co ste navrhli mozu byt dobre, ale nemaju ziadnu ochranu do terenu. Ani lahsieho. Po case sa taketo topanky vychodia a nie su tak pevne ako ked boli nove. To sa s tymi Sidi a zevraj ani Alpinestar Toucan nestane. Obe maju umelohmotnu kostru.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Orin » 24 Mar 2016, 16:55

Pito píše:Orin, mozno sa Ti to bude zdat smiesne v tejto spolocnosti drahych bot... Ale chcel si realne skusenosti, tak pisem. Mam tieto:

https://www.google.sk/search?q=tayga+mo ... -6toypM%3A

Boli zo vsetkych skusanych najlacnejsie (a o dost), no pohodlie na jednotku. V nijakych som sa necitil tak dobre. Ide vsak iba o moju nohu, nemusia aj Tebe sediet. Ochranu maju nadstandardnu, urcite vacsiu ako klasicke turisticke boty, no za to su skutocne pohodlne.


Pito, o smesnost/nesmesnost tu vubec nejde, cena je ale pro mne opravdu az na druhem, tretim miste. Diky za tip, ale tady mi jde opravdu primarne o to, aby mi ty boty podrzely v terenu nohu, aby mi v nich pri soucasnych teplotach nohy nezmrzly, a aby v nich sla ujit nenulova vzdalenost. U techhle mi pripada, ze do terenu moc nejsou, ze to drzeni nohy u nich nebude takove jake si predstavuju.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Orin
****
****
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 18 Jan 2013, 13:35
Bydlisko: Blansko
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod Max11 » 24 Mar 2016, 18:05

Ja mám tieto a neviem si ich vynachváliť :) http://www.motohobby.cz/files/products/ ... -cerne.jpg

Už som s nimi šľapal aj hlboké bahno a zažili aj poriadny dážď a držia parádne. A keďže kombinujem občas pešiu turistiku s moto výletmi, tak som potreboval práve takú topánku, ktorá znesie terén aj pešo a nebude ma príliš obmedzovať v pohybe.
Cez zimu som si do nich dával len termo ponožky a vôbec mi nebola zima na nohu. Cez leto som ich ešte nemal možnosť vyskúšať, no v lete nosím Triumph členkové moto topánky.
Max11
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 02 Aug 2015, 17:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700X

Re: MotoBoty

Poslaťod Pito » 24 Mar 2016, 18:11

Sory, nejako mi uslo ze sa bavime o terene :roll:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod bobo7311 » 24 Mar 2016, 19:19

http://motogo.cz/eshop/index.php?route= ... duct_id=77
Já mám tyto. Zima ,teplo,voda vše funguje.
bobo7311
**
**
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 14 Jan 2014, 18:09
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod Richi » 24 Mar 2016, 21:01

V týchto topánkach jazdím celoročne.
https://www.louis.at/en/artikel/vanucci ... =151742870
Pravda, na zimu si dám teplé ponožky.
Už mi na ne párkrát spadla motorka a obišlo sa to bez zranení či iných problémov. Jedinú výhradu mám k povrchovej úprave. Je to hladká koža a musím ich umývať :( moje ďalšie topánky budú semišové. Tie stačí od blata vykefovať. ;)
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: MotoBoty

Poslaťod tima » 28 Mar 2016, 21:10

Ja mám tiež nejake Falco, teraz sú na reklamácii, ale už ich nosiť nebudem. Nepremokavosť bola len chvíľku, oničom podrážka (šmíkala sa na ceste a občas som sa skoro strepal z motorky pri zosadaní), chodiť sa v nich skoro nedalo, tak som sa rozhodol a kúpil tieto:
http://www.hanwag.com/ancash-gtxr
Poriadne turistické topánky v ktorých mám nohu v suchu a v bezpečí (z Falca som skoro spravil mašľu a s týmito ani nepohnem), parádne sa v nich chodí a kľudne môžem vybehnúť niekde na motorke na túru. Rýchlosti sa v nich radia v pohode a aj tak idem kúpiť DCT.
A manželke som kúpil tieto:
https://www.scarpa.com/terra-gtx-womens
Milujem motorky, milujem prírodu, a hlavne milujem svoju manželku ... a preto milujem, keď to môžem mať všetko naraz :)
HONDA NC750X DCT MATTE PEARL GLARE WHITE 2016 - moja snežienka
Obrázok užívateľa
tima
*****
*****
 
Príspevky: 431
Registrovaný: 28 Jún 2015, 19:18
Bydlisko: Zlate Moravce
Motorka: Honda NC 750X

Re: MotoBoty

Poslaťod Stanci » 28 Mar 2016, 21:28

Ja mam tieto a som velmi spokojny :) a myslim si ze aj za fajn cenu :) http://www.motoraren.sk/123/topanky-na- ... -adventure teploty nizke zvlada super vodu som skusil a bol som ok ;)
Obrázok užívateľa
Stanci
*****
*****
 
Príspevky: 415
Registrovaný: 06 Feb 2016, 21:39
Bydlisko: Jalovec
Motorka: Honda NC 700S

Re: MotoBoty

Poslaťod jezdec74 » 28 Mar 2016, 21:36

Stanci píše:Ja mam tieto a som velmi spokojny :) a myslim si ze aj za fajn cenu :) http://www.motoraren.sk/123/topanky-na- ... -adventure teploty nizke zvlada super vodu som skusil a bol som ok ;)

Tak tyto chci koupit manželce, vypadají parádně :like:
http://www.motozem.cz/boty-na-motorku-kore-adventure/
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Ďalší

Späť na Nohy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť