Motooblečenie

(bunda, nohavice, ladviňák, ...)

Re: Motooblečenie

Poslaťod Jirka » 24 Mar 2014, 22:31

Mám MBW Buddy a taky používám vložku proti dešti proti větru. A proč se ptáš co koupit, když už píšeš, že to máš koupené?
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod radu » 26 Mar 2014, 20:23

Prečo? Nevyznám sa v oblečení....toto oblečenie mi doporučili na horúce letne dni....
čo však keď budú teploty okolo +15 až+20C ...bude mi stačiť aj vtedy len toto?
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod Jirka » 26 Mar 2014, 21:24

Já mám bundu MBW Buddy a jezdím v tom od +5 do +30. Když je zima tak tam mám vložku proti vodě a tepelnou vložku a je mi dobře. Postupně jak se otepluje tak vložky vyndavám a otevírám zipy, které slouží jako ventilace. Jen když je hodně teplo, tak při zastavení na semaforech se začínám potit. Na to je dobré oblečení RST Ventilator. To má tady kolega Keto.
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod keto » 26 Mar 2014, 22:09

Tak tak RST Ventilator III,mám já a jen dodám,že má taky dvě vložky a když je tam dáš obě,tak můžeš v klidu vyrazit i v těch 5 stupních,samozřejmě,že mám ještě na sobě i nějaké to funkční prádlo od icebreaker :mrgreen:
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod radu » 30 Mar 2014, 20:02

Aké ponožky nosíte pod moto topánkami?
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod jezdec74 » 30 Mar 2014, 20:15

Já mám z Lídlu a spokojenost :) . Ono taky záleží na botách.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod THeBaNDiT » 30 Mar 2014, 23:23

Presne tak, mam motoponozky z LIDLu a spokojnost... :) Ono z LIDLu mam aj tusim prvu generaciu termopradla a tohto roku som si kupil poslednu generaciu termopradla. V oboch pripadoch spokojnost. :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
THeBaNDiT
******
******
 
Príspevky: 571
Registrovaný: 25 Dec 2013, 20:24
Bydlisko: Bardejov
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod keto » 31 Mar 2014, 02:03

Já používám ponožky z bambusového vlákna a dobrý ;)
http://www.vykupto.cz/zbozi/29227-ponozky-z-bambusoveho-vlakna-6-paru
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Motooblečenie

Poslaťod radu » 27 Aug 2014, 20:36

Takže pomaly ale isto máme leto za sebou. Poradťe čo by som si mal kúpiť na chladnejšie jesenné počasie. Poradťe aspoň vrstvy alebo typy materiálov na ktoré by som sa mal zamerať. Ešte stale jazdím s origo plexi a vietor mi fúka na môj dlhý krk. Nosím síce kuklu , ktorá mi prekrýva krk, ale nie je to neprefuk a asi mi to vadí a pobolieva ma asi z toho hrdlo. S normálnymi ponožkami mi už tiež začína byť zima na nohy :roll: .
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod jezdec74 » 27 Aug 2014, 20:52

radu píše:Takže pomaly ale isto máme leto za sebou. Poradťe čo by som si mal kúpiť na chladnejšie jesenné počasie. Poradťe aspoň vrstvy alebo typy materiálov na ktoré by som sa mal zamerať. Ešte stale jazdím s origo plexi a vietor mi fúka na môj dlhý krk. Nosím síce kuklu , ktorá mi prekrýva krk, ale nie je to neprefuk a asi mi to vadí a pobolieva ma asi z toho hrdlo. S normálnymi ponožkami mi už tiež začína byť zima na nohy :roll: .


Tak já používám obtáhlé funkční triko s dlouhým rukávem, fleecová mikina (když už je opravdu velká zima) a textilní bunda s vložkou.
No a na nohy funkční prádlo a textilní kalhoty s vložkou, do bot teplé vyšší ponožky a jsem jak v bavlnce i když je velá zima.
Chladno mi bylo vždy jen na ruce, ale tam jsem to už vyřešil Oxfordy a ještě uvažuji, že si koupím v Lídlu ty teplejší motorkářské rukavice (byly za cca 500Kč) a bude klid :lol:

Některé vyjížďky jsou vážně zajímavé :lol:
Prílohy
Pustevny.jpg
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod keto » 28 Aug 2014, 06:25

Tak já mám třívrstvé textilní hadry,pod to funkční prádlo z merina a vyhřívané rukavice a na krk mám tohle
http://obchod.bikerscrown.cz/nazran-warm-body-shield-8999900022993
když je moc zima tak ještě přivlékám funkční mikinu nebo vestu. ;)
Jawa 20 (1976), TMEC Betka (2007), Aprilia Scarabeo 200 (2009), Honda SH 300 (2010), Honda NC700X (2012), Honda Forza 350 (2021)
Obrázok užívateľa
keto
*********
*********
 
Príspevky: 1941
Registrovaný: 22 Jan 2013, 20:57
Bydlisko: Severní Morava
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod puccky1 » 28 Aug 2014, 11:05

radu píše:Takže pomaly ale isto máme leto za sebou. Poradťe čo by som si mal kúpiť na chladnejšie jesenné počasie. Poradťe aspoň vrstvy alebo typy materiálov na ktoré by som sa mal zamerať. Ešte stale jazdím s origo plexi a vietor mi fúka na môj dlhý krk. Nosím síce kuklu , ktorá mi prekrýva krk, ale nie je to neprefuk a asi mi to vadí a pobolieva ma asi z toho hrdlo. S normálnymi ponožkami mi už tiež začína byť zima na nohy :roll: .

Ked ti je zima na nohy uz teraz tak asi tohto roku uz vela nepojazdis
Na zimu mam aj ja trojvrstvove oblecenie pod dam termo pradlo a tricko NC ked je chladnesie tak aj dlhy rukav a najlepsie typu ako rolak aby mi aj krk zahrialo a samozrejme aj nakrcnik mam vo vybave na chladne dni na ruky rukavice z lidla ked nestihaju pustim vyhrievanie
Ked sa teplota blizi k mrazom tak este hodim na seba aj svetrik a na nohy aj dvoje ponozky ale mam len obycajne a vacsinou to nezabera a nohy trpia a to je zatial asi jedine co nemam este doriesene inak nikde inde mi uz nieje zima
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4332
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Motooblečenie

Poslaťod ondriso » 16 Sep 2014, 10:33

Ahojte.
prosim vas v akych topankach jazdite? Ake si mam kupit? Urcite mate nejake skusenosti...
sem snimi, dik.
ondriso
***
***
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 05 Júl 2014, 20:47
Bydlisko: trnava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Motooblečenie

Poslaťod jaryn67 » 16 Sep 2014, 11:13

Tak to je otázka.Z vlastní zkušenosti můžu doporučit boty s goretexem,ale jsou lidi,kteří na vodě nejezdí.Botu musíš vyzkoušet v prodejně a pokud je to solidní obchod,určitě ti poradí s výběrem.Stačí se zmínit o stylu jízdy a nájezdu km.Já si kdysi koupil levnější boty a pak další a teď další,takže teď nevím,co s těmi prvními.Nikdy se nedívej na cenu,později budeš litovat,že jsi šetřil.Každopádně nohu by jsi měl mít chráněnou docela dobře.Osobně mi při pádu motorka přilehla nohu k obrubníku,ale krom modřiny a ostudy nic vážnějšího.Nedokážu si představit,kdybych měl tenisky nebo sandále -AU!
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Motooblečenie

Poslaťod Supi » 16 Sep 2014, 11:19

na letne jazdenie v meste, ked mam na sebe motorifle mam tieto: http://www.bbmoto.sk/tovar/1906-BOULEVARD
Nevyuzivam ich prilis casto.

Na akekolvek dlhsie trasy mam tieto: http://www.bbmoto.sk/tovar/1905-HORIZON#images
ked som si vyberal vyssie cizmy, tak jeden z predajcov mi vravel, nech idem radsej do znacky Sidi. Nukal mi nejake z kozenky za cca 220EUR. Z tej kozenky a ceny za nu som nebol nadseny. Noha v kozenke nedycha. Predajca mi tvrdil, ze Sidi to maju nejak vymyslene a hlavne tie kozene - akekolvek toho druhu co som si nakoniec kupil - sa mi v clenku "vycvachcu", budu prilis makke, "blatove". Mal pravdu. V clenku nemam ziadnu oporu.
Co mi ale vadi najviac je rovna podrazka. Mame tazke motorky. Ked mas nalozene kufre a dajme tomu este ladvinku za sebou, potrebujes mat istotu, ked doslapnes na zem. Mne sa uz par krat stalo, ze som sa smykol na kamienkoch. 2x na prudsom svaho to uz znamenalo, ze som polozil motorku. V nulovej rychlosti. Jednoducho som sa zaprel a podrazka ma nepodrzala. Preto rozmyslam nad niecim viac "adventure".
Aby som ale len nekritizoval, na take bezne pohodove jazdenie su prijemne, urcite sa v nich lepsie radi ako v akychkolvek adventure topankach.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Telo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia